Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-12-13 19:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ktoś tam zdefraudował 50 mld, jakiś "guru finansów". Inwestował w to Pioneer.
Pilsener / 2008-12-12 10:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PZU nie polecam, ja kupuję przez net, za szrota 20-letniego z 2-litrowym silnikiem płacę 300 zł OC. PZU natomiast kiedyś mocno utrudniali mi wypłatę odszkodowania z polisy sprawcy, więc mam ich głęboko.
Pilsener / 2008-12-12 10:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie powierzyłbym swojego losu politykom, obojętnie jakiej opcji - sowieci Ciebie zabiją, polacy - okradną, a alianci - wystawią. We wszystkich opcjach konfidenci, płatni informatorzy etc. są najmniej cenieni i nikt im nie ufa - dziś zdradził sowietów, jutro może Ciebie.

Każdy próbuje się jakoś ustawić - ja na jego miejscu gdybym miał możliwość tobym uciekł, ale bez tajnych dokumentów - takie działanie byłoby nawet bardziej szkodliwe, bo reakcja odwetowa na "podłego zdrajcę" jednoczy wojskowych i partyjnych dygnitarzy (przecież zdradził, bo był inspirowany przez obce służby, należał do układu, był opłacany etc.) oraz może zaszkodzić ruchowi pro-demokratycznemu, natomiast zwykłe ucieczki wysokich urzędników osłabiają mocno system.

Re: SFi w mBanku, gdzie jest haczyk?

Pilsener / 2008-12-12 09:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na tym, że żeby inwestować w TFI musisz mieć tam konto - jak masz konto to jest duża szansa na to, że kupisz jakieś usługi, weźmiesz kredyt. No i żeby inwestować w TFI musisz mieć środki na tym koncie, więc bank na tym też zarabia, bo z tych środków udziela innym kredytów. Jest też kwestia budowania wizerunku, zwiększenia wartości marki, prestiżu etc.

Tak najłatwiej

Pilsener / 2008-12-12 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dostał kasę, razem z rodzinką go ewakuowali i ma w d.. ten kraj. A co z tymi, co tu mieszkają? Wszyscy mają się ewakuować z tego post-sowieckiego padołu? Może i ja wyniosę jakieś dokumenty z samorządu to mnie nareszcie stąd ewakuują?

Mało kto umie walczyć z kryzysem

Pilsener / 2008-12-12 08:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W 90% decyzje polityków tylko przedłużają i pogłębiają kryzys - choćby polska - co kryzys, to rząd nakłada nowe podatki, a przecież inwestorzy od zarania dziejów krzyczą, co im w polsce przeszkadza: wysokie podatki, bariery administracyjne - tymczasem rząd tworzy nowe i nazywa to "walką z kryzysem". Oni doskonale wiedzą, że te działania to bzdura - ale politycy muszą na czymś zarabiać" na ochronie klimatu, dożywianiu dzieci, straszeniu własnością prywatną - chcą powiększać swoje imperium kosztem zwykłych ludzi.

Apetyt rośnie

Pilsener / 2008-12-12 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W ramach pakietu "stabilizacyjnego" i nowego funduszu celowego, "solidarności społecznej", proponują natychmiast podnieść akcyzę i podatki, żeby maksymalnie zmniejszyć produkcję i sprzedaż samochodów w polsce - polacy nie zasługują na samochody, najwyżej na skutery.

Re: Ekolodzy krytykują ustępstwa wobec Polski

Pilsener / 2008-12-11 19:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na ekologii można nieźle zarobić - szkoda tylko, że żeby jedni mogli zyskać, inni muszą stracić, a bynajmniej najmniej chodzi w tym o ziemski klimat. Ekolodzy niestety bogacą się nie pracą, a wymuszaniem haraczy - pretekst o ochronie klimatu jest równie dobry, co sprawiedliwość społeczna, kobiety na traktory itp. etc. 90% tak zwanych ekologów to zwykli socjaliści, którzy szukają sposobu, co by tu jeszcze uregulować i na tym zarobić - kluczem do sukcesu jest wmówienie ludziom, że regulacje są oczywiście dla ich dobra.
Pilsener / 2008-12-11 14:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież Arka nie inwestuje w spółki W20 - pisałem, że w czasie bessy lub stagnacji jak inwestować, to tylko w duże spółki i stabilne branże, wybierać fundusze inwestujące w W20. Świetny wynik Arki sprzed 2 lat to zasługa małych, dynamicznych spółek w portfelu - w czasie hossy jest to polecane, jednak w czasie bessy takie spółki tracą najwięcej, więc nic dziwnego, że wypada gorzej od W20 - zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. W20 to kiepski benchmark dla tego funduszu, gdyż nie oddaje jego portfela akcji.

Zazwyczaj zarządzający nie mówią, w jakie spółki inwestują - możesz to jednak sprawdzić nakładając na wykres jednostek wykresy W20, Wig, Wig-surowce, sWig itp. - wtedy masz mniej więcej pojęcie, w co fundusz inwestuje i czego się po nim spodziewać, widac to wyraźnie na wykresie za minus 2 lata:
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1208/chart_inwestycyjne_pe02f.png
- czerwony to Allianz akcji, zielony - Arka. W ciągu 2 lat mieliśmy większe spadki, niż wzrosty, więc zaznaczyła się przewaga Allianza, który prowadzi bezpieczną politykę inwestycyjną. Oczywiście idealny byłby fundusz taki, który dużo rośnie, a mało spada - ale w przypadku tradycyjnych, otwartych funduszy akcji jest to niemożliwe, takie rzeczy tylko w erze :)
Pilsener / 2008-12-11 14:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mam wspomniany już Allianz (w ogóle to chyba jedyne TFI, które ma w miarę dobre fundusze we wszystkich segmentach, co jest istotne, jeśli się robi dużo konwersji), poza tym Skarbiec Depozytowy, Legg Mason oraz AIG - ten ostatni coś słabo sobie radzi, ale zobaczymy. Ciężko teraz powiedzieć, jakie fundy będą miały największe zyski w 2009 i 2010, bo sytuacja gospodarcza uległa dramatycznej zmianie. Trzeba będzie pilnie śledzić wyniki pierwsze pół roku i w razie czego uciekać.
Pilsener / 2008-12-11 13:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moje postulaty są oczywiste:
- każdy pracuje na swoją i tylko na swoją emeryturę
- każdy ma wyłączne prawo własności i swobodę dysponowania kapitałem, kapitał jest dziedziczony i jest to właśność ŚWIĘTA i prywatna
- każdy może w dowolnym momencie przejść na emeryturę lub ją zawiesić, niezależnie od tego, czy wykonuje jakąś pracę czy nie
- emerytury nie są dochodem z pracy i nie podlegają opodatkowaniu

Bez spełnienia powyższych postulatów nie będzie najmniejszego szacunku dla polski ani polskiego rządu.
Pilsener / 2008-12-11 13:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co mnie obchodzi ile mają lat? I kto powiedział, że w policji mają pracować ludzie w wieku 60 lat? W formule jeden też mają jeździć dziadki, tak? Jest praca dobra dla młodych i starych - w kapitaliźmie każdy znajdzie swoje miejsce na rynku pracy. Jak za stary na policjanta, to niech się weźmie do innej roboty - co mnie obchodzi do jakiej? Jak ja w wieku 64 lat mogę pracować to on nie? Święta krowa jakaś?

Zlikwidować wiek emerytalny

Pilsener / 2008-12-11 13:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Należy zlikwidować pojęcie "wiek emerytalny". Kiedyś ludzie pracowali ile chcieli, kiedy chcieli i jak chcieli - jednak znalazł się jakiś oszołom, który stwierdził, że ludzie dla własnego dobra nie powinni decydować o tym, kiedy mają przechodzić na emeryturę. Zaraz podkrzyknął kolejny, że niemoralne jest, aby ludzie dostawali tyle, ile wypracowali - mają dostawać tyle, ile wynoszą ich zasługi dla partii i kościoła, a za drobną prowizję politrucy i komisarze tak podzielą składki, że wszyscy będą zadowoleni. Stąd polacy dzielą się na dwie połowy - Ci, którzy pracują i Ci, co żyją z czyjejś pracy. Zarówno jedni, jak i drudzy są niezadowoleni - bo trudno, aby z pracy około 25% polaków w wieku produkcyjnym (bo tylu pracuje w rentownym sektorze prywatnym) mogły godnie (oczywiście obowiązkowo "godnie", jak słyszę "godnie", to mnie mdli) egzystować rzesze nierobów.
Pilsener / 2008-12-10 23:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To tylko manewry przed bitwą, mające uśpić czujność i rozpoznać teren - po mojemu to szykuje się coś grubszego.
Pilsener / 2008-12-10 23:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wolałbyś oddać stołek i stracić poparcie mas? Poza tym czemu wszystkich wrzucają do wspólnego mianownika? Ford sobie nieźle radzi - bo pierwszy zareagował na kryzys, a pozostali trwali w bucowstwie.

Najnowsze wpisy