Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Co za bzdury

Pilsener / 2008-12-08 09:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Pobudzanie konsumpcji" - albo "Tworzenie miejsc pracy" - czyli zlikwidujemy 10 rentownych etatów w sektorze prywatnym, a utworzymy 3 nierentowne w sektorze publicznym. Tyle, że te 10 etatów jest rozłożone na całą gospodarkę i nikt o tym nie mówi, a te 3 są tu i teraz, są media, ważne szychy, pierwszy sekretarz przecina wstęgę i wiara to kupuje.

I siemasz

Pilsener / 2008-12-08 09:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Domagam się od polski:
1. Zaprzestania nazywania zasiłku starczego emeryturą i zlikwidowania ZUS, KRUS i FUS oraz tak zwanych "składek" - zastąpienie tego jednolitą stawką podatku - np 50%, bez dzielenia tego podatku na "składki" takie, srakie czy owakie - składkę to ja płacę do Polskiego Związku Wędkarskiego, to co nazywa się w polsce składkami to de facto zwykłe podatki.
2. Zreformowania całego systemu, zlikwidowania wszystkich przywilejów - każdy ma taką emeryturę, jaką sobie wypracuje, nie zamierzam dzielić się emeryturą z rolnikiem, górnikiem, stoczniowcem czy innym pasożytem.
3. Prawa do dysponowania pieniędzmi, które odkładam - mają one być CAŁKOWICIE moją własnością, bez żadnych regulacji - na emeryturę odchodzę kiedy chcę, mogę też ją zawiesić kiedy chcę i wrócić do pracy, lub jednocześnie pracować i brać emeryturę - to MÓJ wybór i MOJE pieniądze.
4. Zlikwidowania podatku od emerytur, bo to czyste złodziejstwo - przecież ja JUŻ ZAPŁACIŁEM podatek od tych dochodów.

Bez spełnienia tych postulatów nie będę mógł nawet rozważyć, czy pisać słowo "polska" z dużej litery i poprzeć jakikolwiek polski rząd oraz państwo polskie.
Pilsener / 2008-12-08 09:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciesz się, że w ogóle od polskiego rządu coś dostajesz.

Re: Polacy chcą zaostrzenia kar za jazdę po pijanemu

Pilsener / 2008-12-08 09:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego mam nie jeździć po pijaku? Przecież płacę podatki na leczenie ewentualnych ofiar. I po co mi do tego prawo jazdy? Zaostrzyć kary, zaostrzyć! Do nieskończoności zaostrzyć. Żeby pozbyć się pijanych za kółkiem trzeba albo wprowadzić w polsce wolność i demokrację, albo wyeliminować jej mieszkańców. Zaostrzenie kar nigdy nie pomogło, nie pomaga i nie pomoże.

Re: Noble Fund Timingowy w PLN

Pilsener / 2008-12-07 20:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja nie ufam nowym funduszom, nawet Noble Funds - nie rzucam się pazernie na wszystko, co nowe. Poza tym co powiecie na temat prowizji czy opłat za zarządzanie? Wleźli na rynek w takim okresie, że ciężko będzie zweryfikować ich umiejętności - najlepiej umiejętności zarządzających weryfikuje bessa, zwłaszcza funduszy tego typu.
Pilsener / 2008-12-07 20:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jacy to ekolodzy? Jakie mają wykształcenie? Raz. Dwa - są opłacani przez lobby węglowe.
Pilsener / 2008-12-07 20:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja - ale czyja to wina? Zbyt wysokich podatków? Za dużej biurokracji? Skąd! Winni są ludzie! Układ! Broń boże system! Nieludzcy ludzie, co nie chcą 80% dochodów oddawać komisarzom.

Oszustów?

Pilsener / 2008-12-07 20:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak kradnie rząd - to jest ok. Jak ja ukrywam tylko swoje dochody, żeby je ocalić dla kraju, ocalić przed sprzeniewierzeniem przez partyjnych aparatczyków - to jestem złodziejem, oszustem, przestępcą - dlaczego? Dlatego, że nie godzę się na to, aby rząd na dzień dobry odbierał mi 60% dochodów? A gdzie moje prawa obywatelskie? Gdzie wolność i demokracja w tym kraju? Dlaczego mam pracować na rzecz rządu, zamiast na siebie i swoją rodzinę, na jej dom i dobrobyt?
Pilsener / 2008-12-07 18:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie z mojej winy plajtowały firmy, w których pracowałem. Gdyby nie wysokie podatki i partyjne regulacje żeby chronić pasożytów i nierobów, pewnie np. Halex działałby do dziś, zatrudniał 1000 osób i przynosił zyski - ale zwykli ludzie to nie górnicy czy stoczniowcy, nie mają politycznego zaplecza i nikt na nich nie będzie pracował.
Pilsener / 2008-12-07 18:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Faktycznie, najlepiej żebym w ogóle nie pracował - jak połowa polaków w wieku produkcyjnym. Ale ktoś musi pracować, żeby stocznie i górników utrzymywać. Dziękujcie mi, że pracuję - ale już niedługo zabraknie frajerów chcących pracować na czyjeś przywileje i w końcu ten zgniły kraj splajtuje.
Pilsener / 2008-12-07 18:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby praca tam była choć trochę ciężka toby brakowało pracowników, może jestem jeszcze młody, ale nie głupi - nie kupuję bzdur o biednych stoczniowcach czy nauczycielach, któzy niesamowicie ciężko wręcz pracują. Taka trudna praca, a nikt prawie się nie zwalnia, choć bezrobocie niskie! Macie o wiele za dobrze w tych stoczniach i doskonale o tym wiecie, ale przyjdzie kryska na hanyska.
Pilsener / 2008-12-07 18:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepsze były lekcje matmy w "renomowanym" liceum w dużym mieście:
- twierdzenie
- definicja
-aksjomat
I później odpytywanie z tego. Efekt? W klasie MATURALNEJ jeden uczeń nie umiał dodać 1/2 + 1/3 a uczennica nie umiała rozwiązać równania x - 1 = 0, zamiast tego wyrecytowała jakąś tam definicję i dostała mierną. Przecież to chore - potem przychodzą mi do pracy takie lebiegi, co g.. umie, dwie lewe ręce, nogi, oczy, zero myślenia, samodzielności. Wie za to, ile waży powietrze, którego nawet nie widział - ma dyplom super szkoły/uczelni i myśli, że jak umiał ściągać i zakuwać to jest dobry.
Pilsener / 2008-12-07 18:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to tym bardziej - jak słyszę argumenty o "misji publicznej" to TVP niech realizuje z podatków tą misję, zamiast emitować reklamy i reality szoł czy kolejne filmy typu "zabili go a on im naskoczył", że już nie wspomnę o angażowaniu publicznego grosza w typowo komercyjne produkcje typu "skorumpowani".
Pilsener / 2008-12-07 18:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla mnie wartością jest moja rodzina, dom, przyjaciele - całe otoczenie, a polska w to ingeruje i próbuje mi to na wiele sposobów odebrać - nakarmię dzieci tą polską? Moim obowiązkiem jest dbać o przyszłość swoją i swoich bliskich - a ponieważ polska jako kraj godzi w ich przyszłość pogardzam nią, kpię z niej, drwię i wyszydzam.

Jak inaczej mam wymusić jakiekolwiek zmiany? Konstruktywną krytykę każdy ma gdzieś jeszcze bardziej, niż propozycje zmian - polak zawsze wie najlepiej.

Nic dziwnego

Pilsener / 2008-12-06 13:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trudno, żeby dobre wyniki miał polski rząd, polski prezydent czy polski selekcjoner kadry. Jedynym rozsądnym wyjściem jest zatrudnienie prezydenta oraz rządu z zagranicy.

Najnowsze wpisy