Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Jest już stoczniowa specustawa

Pilsener / 2008-12-02 20:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
60 tysięcy za 25 lat strajków, nieróbstwa i działania na szkodę stoczni - polska ma wyraźne priorytety: wspieramy pasożytów, miernoctwo i nieróbstwo.
Pilsener / 2008-12-02 20:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kościół też się uwłaszcza na majątku podatników i jest jedną z najbardziej uprzywilejowanych branż w polsce.
Pilsener / 2008-12-02 12:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na świecie czyli w Niemczech - znam to. "W konstytucji
musi być zapis,że złoża są własnością Narodu" - tak, i jeszcze zapis, że spłuczka klozetowa ma mieć 8 litrów pojemności. Nie uciekniemy od energii atomowej, bo to jest najbardziej ekologiczny sposób pozyskania dużej ilości energii - duża elektrownia geotermalna korzystająca z wód wysokotemperaturowych (a takich w polsce mało) to maks 50 MW - elektrownia w Żarnowcu miała mieć 1600. Elektrownie geotermalne też mogłyby oczywiście powstać - tam, gdzie byłoby to opłacalne bez żadnych idiotycznych, politycznych regulacji rynku.
Pilsener / 2008-12-02 12:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja - macie swoją UE kochaną, bandę socjalistycznych pasożytów, unijnych komisarzy przy których Stalin to liberał.
Pilsener / 2008-12-02 12:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chcesz mieć wolność i demokrację to musisz wyjechać z polski - śpiesz się, bo następny rząd i to będzie chciał uregulować, bez zezwolenia nie wyjedziesz.
Pilsener / 2008-12-02 09:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce aż huczy od demokratycznych reform, zresztą czego można spodziewać się po starym, konserwatywnym socjaliście wychowanym pod stocznią. Kiedy w polsce powstanie jakaś partia nie socjalistyczna, a demokratyczna? Która zadba o zwykłych ludzi, a nie 9-ciu wiceministrów finansów, zlikwiduje przywileje socjalne, obniży podatki? Standardy demokratyczne polski są na poziomie Chin i Rosji - ale nikt się tym nie martwi, to nic, że połowa kraju to wciąż PRL - przecież my je wielka wolność i demokracja.
Pilsener / 2008-12-02 08:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taki z Tuska liberał, jak z Obamy chińczyk.

Chory kraj

Pilsener / 2008-12-02 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze twierdziłem, że polska to chory kraj - dowodów nie brak. Może zamiast 9-ciu wiceministrów finansów zatrudnimy 20-stu? Jeszcze więcej funduszy, agencji katolicko-centralno-narodowych urzedów - idziemy w stronę Rosji, Wenezueli i Zimbabwe.

A potem to biadolenie, że polacy kupują mało nowych aut, że koncerny motoryzacyjne omijają polskę - to trzeba jeszcze większą akcyzę! Jeszcze wyższe cło! Większy VAT! Żeby niczego nie było!

"Wparcie najmniej zamożnych" - hahaha, jak słyszę takie bzdety, to aż mnie mdli. Na pomoc społeczną w moim regionie poszło prawie 500 tysięcy, jednak wypłacono tylko nieco ponad 100 - reszta to koszty zatrudnienia, logistyki, administracji itp. Nie lepiej ludziom zostawić te pieniądze? Dlaczego jak pracodawca wydaje na mnie 5 tysięcy to ja dostaje tylko dwa? W polsce biedaków się okrada, a nie wspiera, a najbardziej okrada się tych biedaków, którzy garną się do pracy.

Ale państwo musi pomagać "biednym" - wtedy stoczniowiec i górnik nie dostanie 60 tysięcy odprawy, nie zarobi w KGHM 8500, co nie? Nie mówiąc już o tym, że "pomaganie biednym" jest w interesie politruków i komisarzy - 70-80% tej pomocy trafia do ich kabzy.

Jak zwykle polacy w ogonie

Pilsener / 2008-12-02 08:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale reklamóweczek zakazać, GMO zakać i już jesteśmy elo-ultra ekologiczni, co nie? A trujemy najwięcej a recyklujemy najmniej w UE.

Już dawno powinny być minimum dwie, trzy elektrownie atomowe a także sieć małych hydroelektrowni - ale przecież MUSIMY dopłacać do górnictwa, co nie? Po co nam energia tania i ekologiczna, jak wtedy górnik ani partyjny komisarz nie zarobi, po co nam wolny rynek energii i międzynarodowy kapitał - kto wtedy rozda przywileje energetykom i górnikom? Na prywatnej elektrowni nikt się nie uwłaszczy - dlatego państwo polskie jest wrogiem prywatnego, kapitalizmu, demokracji i wolnego rynku - i przekonuje do tego obywateli.

Re: Awaria w mBanku. Część klientów odcięta od kont

Pilsener / 2008-12-01 22:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja mam (między innymi) konto w tym banku i sobie chwalę - w porównaniu z innymi bankami reagują nawet na potrzeby klientów, uwzględnili kilka moich (i pewnie nie tylko) drobnych sugestii. Nigdy nie spotkałem się z większą awarią, a mam tam konto praktycznie od samego początku, jak nie można było nawet wykonać przelewów do ZUS'u, nie było lokat ani kredytów, gołe konto :)

Kasa jest bezpieczna, system jest zdublowany no i depozyty są objęte gwarancją rządu.
Pilsener / 2008-12-01 21:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Liberalizm ma wbrew pozorom z demokracją wiele wspólnego. Ja nawet nie łudziłem się na jednomandatowe okręgi - przez to wazeliniarstwo jest w cenie a o tym kto wejdzie do sejmu decyduje partyjny kacyk, jak widzę w sejmie ludzi, którzy dostali np. w Krakowie 1500 głosów, to mnie trafia.
Pilsener / 2008-12-01 21:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie wiem - wystawiłem, swój głos na aukcję na kilku forach - niestety zainteresowanie było małe, zgłosił się jeden chętny i skończyło się na cenie wywoławczej - jedno piwo. Dałem mu kartę przed lokalem, on mi puszkę pilsnera i tyle - nawet nie wiem, jak godność, ale wyglądał sympatycznie ;)
Pilsener / 2008-12-01 13:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy od TFI.

Re: Jak naliczany jest podatek Belki przy wyjsciu z funduszu?

Pilsener / 2008-12-01 09:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy od funduszu - największa część po prostu nalicza podatek przy umorzeniu jednostek, ale nie wszystkie - część uwzględnia całe aktywa. TFI pracują nad ujednoliceniem tej kwestii.
Pilsener / 2008-12-01 09:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlaczego absurd? Właśnie teraz możemy się spodziewać największeog wzrostu rentowności obligacji. Poza tym bezpieczeństwo nie jest takie same, bo jednostki uczestnictwa nie są objęte tak jak lokaty gwarancjami rządowymi.

Najnowsze wpisy