Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Fundusz czy lokata?

Pilsener / 2008-12-01 09:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obligacje już nie powinny spadać - ja właśnie zamieniam część lokat na obligacje, obligacje to dobra inwestycja wtedy, kiedy stopy idą w dół - a wszystko wskazuje na to, że kolejnej obniżki stóp możemy się spodziewać już w styczniu. A lokata w banku jak najbardziej bezpieczna - rząd gwarantuje depozyt do 50 tysięcy euro.

Rezerwa solidarności?

Pilsener / 2008-12-01 08:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie na pomoc dla związkowców? Zamiast wydawać bez sensu kasę na kolejnych urzędników czy zatrudnienie 9-tego wiceministra finansów może byśmy wprowadzli równość wobec prawa i obniżyli podatki? Może by tak zwolnić chociaż 1/4 urzędników? 10 miliardów z PIT i VAT to kpina, na same rolnictwo idzie co roku 50 miliardów, a na tylko na same odprawy dla stoczniowców pójdzie kilkaset milionów, w polsce jest 50 tysięcy intratnych stanowisk rozdzielanych z klucza partyjnego.

Re: Rosną szanse na zniesienie wiz do USA?

Pilsener / 2008-12-01 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce wystarczyłby jeden polityczny dekret i już wizy dla obywateli Burundi byłyby zniesione - ale w przeciwieństwie do polski USA są demokratycznym PAŃSTWEM PRAWA - a prawo stanowi tam jasno, które kraje mogą liczyć na ruch bezwizowy i jakie kryteria muszą spełniać, w polsce taka anarchia byłaby nie do pomyślenia. Zresztą polacy niech się lepiej starają o wizy do Rosji i Chin - bardziej adekwatny do nich poziom.

Skopana reforma

Pilsener / 2008-12-01 08:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Reforma systemu emerytalnego została skopana przez poltruków w sposób wzorowy - i o to w polsce chodzi. Nie ma chyba takiej dziedziny, w której polacy by nie potrafili czegoś zepsuć.

I tak stracą wszystko

Pilsener / 2008-12-01 08:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za 3 lata poparcie dla PO wyniesie około 5-7%, ludzie głosowali na tą partię licząc pewnie (naiwniacy) na demokratyczne reformy. Niestety, głos oddany na polaka to głos stracony - a nawet jeśli nie, to co to zmieni? Idę na wybory tylko wtedy, jeśli ktoś mi zapłaci za moją kartę do głosowania - za poprzednią kartę dostałem piwo - to piwo to dowód na to, że i zwykły człowiek może mieć jakąś (choć niewielką) korzyść ze wspaniałej wolności i demokracji w polsce.

Policja polityczna

Pilsener / 2008-12-01 08:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak kradnie Zenek - to złodziej, jak kradnie polska - to są to podatki, jak bierze lub daje Zenek - to korupcja, jak władza układa się z inwestorem zwalniając go z podatków, rozdaje stanowiska, przywileje, korumpuje całe branże - to jest to "umowa społeczna". Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

A próba zwalczenia korupcji poprzez tworzenie kolejnego katolicko-narodowo-centralnego biura to jak gaszenie ognia benzyną, utworzenie CBA nie ma nic wspólnego z walką z korupcją. Korupcja w polsce była, jest i będzie - jako normalna reakcja społeczna na niski standard demokratyczny państwa.

W polsce prawo, wolność i prawa obywatelskie (że już nie wspomnę o przywilejach czy zezwoleniach) są dobrami luksusowymi - musimy je kupować od urzędników partyjnych, nie należą się nam jak psu zupa. Na 8 urzędników którzy mogą brać tylko jeden nie bierze - i jest to normalne, bo pracujemy dla pieniędzy, a nie frazesów. Myślicie że ja bym nie wziął za przetrzymanie jakiś ważnych dokumentów? I co mi udowodnicie? Wpadają tylko idioci albo wystawieni.
Pilsener / 2008-11-30 20:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wystarczy uwolnić rynek - oddzielić sieci przesyłowe od producentów prądu. Wtedy pojawi się zagraniczny kapitał i produkcja energii stanie się opłacalna - z wody, gazu czy atomu - gaz też przecież jest zaliczany do paliw ekologicznych (przynajmniej w porównaniu z ropą czy węglem). Sieci energetyczne byłyby utrzymywane wzorem dróg, natomiast każdy by decydował sam, od kogo kupuje prąd.

Re: 5,5 mld zł wydamy w tym roku na elektroniczne gadżety

Pilsener / 2008-11-30 15:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Pomimo kryzysu" - chciałbym zauważyć, że wydatki konsumpcyjne spadają na samym końcu - najpierw spada liczba kredytów i zyski przedsiębiorstw, następnie przestają rosnąć płace oraz inwestycje, spada eksport, potem produkcja, rośnie bezrobocie a dopiero potem spada sprzedaż dóbr dla klienta indywidualnego - mniejsza sprzedaż to jeszcze gorsze wyniki firm i tak koło się napędza. I żadne "pobudzania" tu nie pomagają, trzeba obniżać podatki, zadbać o prawo, wyeliminować szkodliwą administrację oraz ograniczyć sektor publiczny - przedsiębiorcy i inwestorzy powtarzają jak mantra, co im przeszkadza - ale politycy wiedzą przecież lepiej, co jest lepsze dla gospodarki, co nie?

Ten rok jeszcze będzie dobry - najgorszy będzie albo 2009, albo 2010.
Pilsener / 2008-11-29 18:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolejny wymysł lewacko-eko-osozłomów. Dajcie tym ludziom szansę, to nas zawrócą do epoki łuku i strzały. Ja właśnie wróciłem z zakupów - przytargałem 4 reklamówki, kupiłem swoją ulubioną fasolkę - bo mięso jest zbyt drogie. Czyli prowadzę konsumpcyjny styl życia! Wożę się serem żółtym po 12,99 z promocji, zamiast kupić ser faszerowany truflami - jak w serialu ekwadorsko-panamskim, zły hose don capitalisto de mamonas y konsumento. Zaraz pędzę na spotkanie z narzeczoną i przyjaciółmi, miłego weekendu :)
Pilsener / 2008-11-29 18:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawe, czy jeden z 9-ciu wiceministrów finansów też wysłał? Dlatego ja nigdy nikomu nie pomogłem, nie pomagam i nie zamierzam pomóc NIKOMU. Od pomagania innym jest rząd i karitas, ja pomagam aż nadto - płacę na to wszystko.

I dostali nagrodę

Pilsener / 2008-11-29 18:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rozumiem, że ta nagroda to prezent za:
- rekordowo niskie wykorzystanie pomocy publicznej - 3500 PLN na jednego zatrudnionego miesięcznie
- brak strajków
- wysoką wydajność pracy co wiąże się z rekordowymi zyskami stoczni

Przesłanie polskiego rządu jest jasne: wspieramy pasożytnictwo i państwowe molochy, macie się op..ać i strajkować, uwłaszczać i rozkradać - wtedy zostaniecie nagrodzeni. I jak teraz pracujący np. w fabryce Opla polak ma się nie czuć jak frajer? Ten kraj jeszcze bardzo długo będzie biedny.

Jeszcze a propo wpływów z mandatów

Pilsener / 2008-11-29 00:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mandaty mają się nijak do bezpieczeństwa, dostają je w 99% kierowcy, którzy "nawiną się" a nie powodują wypadki - to raz.

Dwa - jest ograniczona "pula", którą każdy kierowca gotów jest zapłacić i albo nie płaci, albo instaluje sobie CB radio. Drastycznie rośnie też liczba kierowców, którzy przestrzegają drobiazgowo wszystkich, nawet najbardziej absurdalnych przepisów - ograniczenie do 50, na wszelki wypadek pojedzie 40.

Przez to policja goni w piętkę i wraca do starych praktyk: fotoradary na długich prostych w szczerym polu, czajenie się w krzakach na bzdurnych ograniczeniach - nie ma to nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa, bo de facto mandat to forma podatku, a nie element państwa prawa i środek dyscyplinujący kierowców - są nawet naciski, aby wpływy z mandatów wciąż rosły. Ale kierowca nie jest głupi - nie da się golić jak leszcz. Kierowcy są najbardziej okradaną grupą społeczną w polsce a o ich psychikę nikt nie dba.
Pilsener / 2008-11-29 00:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak nie? A kto Ci każe płacić mandaty? System egzekucji jest tak skuteczny, że choć zmieniłem dwa razy adres, wciąż 90% mandatów przychodzi na stary. Dziwnym trafem akwizytorzy nigdy nie mają takich problemów - jakimś psim swędem zawsze dostają moje dane...

Inwalida

Pilsener / 2008-11-29 00:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W lokalnej prasie ostro skrytykowałem sens wyznaczania miejsc dla inwalidów, gdyż nie spotkałem jeszcze np. w sklepie inwalidy - po tym artykule owszem, spotkałem dwie osoby na wózkach w markecie. W 99% inwalidowóz wiezie członka rodziny inwalidy lub człowieka prawie w 100% sprawnego, nieoficjalnie zezwolenie na parkowanie w miejscu dla inwalidów kosztuje w moim mieście prawie 1000 zł - ale jaka potem wygoda!

Kiedyś rozmawiałem z inwalidą to powiedział, że nie lubi, jak ludzie traktują go jak kalekę - choć ma grupę to parkuje normalnie. Jak to z Wami jest, inwalidzi?

Kolejny polisz dżołk

Pilsener / 2008-11-29 00:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polacy są znani z tego, że nie potrafią uczyć się na błędach i po szkodzie bywają nawet głupsi, niż przed. Ewenementem na skalę światową jest prywatyzowanie molochów-monopolistów bez uwolnienia rynku. W efekcie France Telekom zarobił krocie na prywatyzacji TP SA, teraz identycznie postąpi rząd z sektorem energetycznym - a jakie to sprytne! Wredny monopol? To nie my! To France Telekom! Albo jakiś wredny burżuj! Obcy kapitał! I już socjaliści mają pożywkę - bo wolny rynek jest zły, co nie?

Obecny ustrój w polsce to komunizm z elementami gospodarki wolno-rynkowej - w polskim wykonaniu łączy on wady dwóch ustrojów w zdwojonej mierze - polityczna kontrola i urzędnicza władza zapewnia uwłaszczeniowy mechanizm, natomiast wolny rynek - środki. Dzięki temu komisarze i politrucy oraz grupy uprzywilejowane uwłaszczają się w polsce na niespotykaną wcześniej skalę, bo w komunizmie brakowało środków - w kapitalizmie zabraknie korupcjogennego mechanizmu, więc żaden polski rząd nie będzie zainteresowany zmianą obecnego status quo.

Najnowsze wpisy