Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Amerykę odkryli

Pilsener / 2008-11-26 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Brak reakcji ochrony
2. Brak reakcji Szwilego
3. Dziennikarze na czele kolumny
4. Nikt o zdrowych zmysłach nie jedzie w teren, który nie jest sprawdzony i zabezpieczony - a już na pewno nie pod ogień ruskich snajperów

A polski prezydent daje się wykorzystywać i stał się elementem polityki zagranicznej i wewnętrznej Gruzji.
Pilsener / 2008-11-25 15:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Już kiedyś ją o to prosiłem - może jak przyjdzie hossa to buźka będzie weselsza :)
Pilsener / 2008-11-25 15:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wynagrodzenia w polsce nie są niskie - to podatki są za wysokie. Pracodawca musi wydać 5 tysięcy, żeby pracownik dostał 2. Opodatkowanie dochodów z pracy wynosi od 60%.

Re: Prosze o pomoc - wycofac czy nie???

Pilsener / 2008-11-25 15:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak mało Pani straciła - inwestując w niektóre fundusze w tym czasie można było stracić nawet 80% kapitału. Szansa była - kupić przy 1500 na W20 akcje, ale to spekulacja - mało ma wspólnego z inwestowaniem. Jak na 3 lata to na 90% więcej Pani nie straci (chyba, że zarządzający popiszą się wyjątkową nieudolnością), jednak nie należy zbytnio liczyć na zyski konkurencyjne wobec obligacji czy lokat bankowych, zwłaszcza, że jest to fundusz z małym udziałem akcji. Lepiej to podzielić i za 6-8 tysięcy kupić lokatę lub obligacje (można już wchodzić w obligacje) a za resztą kupić jakiś dobry fundusz akcji - taki portfel na najbliższe 3 lata powinien być odpowiedni.
Pilsener / 2008-11-25 15:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kupiłem na razie trochę Legg Masona, planuję Skarbiec i waham się pomiędzy Unikoroną a Allianzem - postawię chyba na Allianza, nie mamy teraz hossy a ten fundusz słynie z bezpiecznej gry. Do końca I kwartału planuję wydać większość kasy - nie śpieszy mi się, dobrze mi na lokatach.

Takie tam

Pilsener / 2008-11-25 12:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trochę to przypomina grę w pokera, lub w brydża - warto licytować wg twardych reguł z żelazną kartą - tracimy punkty, ale zyskujemy wiarygodność, więc jak 10-ty raz zalicytujemy silnie ze słabą kartą zgarniemy całą pulę.

Tutaj jest podobnie - mając dużą wiarygodność i popularność, będąc dużym graczem (jak mój kolega, 130 kg) możemy starać się wpłynąć na ocenę karty i podział puli.

Wszystko jest ok - kto wierzy w takie "analizy" czy rekomendacje sam sobie jest winien, gdzie tu przestępstwo albo oszustwo? Przecież to subiektywna ocena przedsiębiorstwa - chcecie obiektywnej to zlećcie niezależne badanie u biegłego rewidenta. Każdy z nas ma te same dane, kto inwestuje w lotos ten aż za dobrze orientuje się w sytuacji tej spółki - a jeśli nie? Sam sobie jest winien!

Nie słuchajcie naganiaczy - tak jak rok temu naganiali na surowce, nieruchomości czy Rosję.
Pilsener / 2008-11-25 12:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zgubiłeś wątek polityczny - "mordo Ty moja!" - standardowe powitanie na walnym czy zarządzie :)

Kto po Citi

Pilsener / 2008-11-25 12:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawe, kto dalej po Citi? To jeden wielki problem i żadne miliardy "wpompowane" w system tego nie rozwiążą - a wręcz grożą jeszcze większym zepsuciem sektora finansowego w przyszłości. Odbierzemy zyskownym firmom w postaci podatków żeby dać miliardy na ratowanie najgorszych instytucji finansowych? Może lepiej, żeby te pieniądze zostały w portfelach ludzi i firm?

Dziwi mnie tak duża wiara w interwencjonizm państwowy - który to właśnie do tego kryzysu doprowadził - oceniam, że po kolejnych buńczucznych zapowiedziach polityków inwestorzy kupują "na wszelki wypadek" (kupuj plotki) a potem stopniowo sprzedają widząc, że jak było źle, tak jest nadal.

Do tego wszystkiego brakuje jeszcze afery z manipulacjami na GPW, która jest traktowana (jak cała polska gospodarka zresztą) przez takiego JP Morgan jak republika bananowa - mam nadzieję, że "prostowanie bananów" na rynkach wschodzących przez (mniej lub bardziej) poważne instytucje finansowe nie zapisze się trwale w kanonach inwestowania. Od czasów Enronu wszystkie chwyty dozwolone?

Powinni oddać

Pilsener / 2008-11-25 11:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Stoczniowcy powinni oddać pieniądze, które dostali z moich podatków - średnio 3.500 na jednego miesięcznie, a nie wyciągają łapy po nowe jakby nigdy nic - co za bezczelność! Ci ludzie honor i uczciwość mają za nic, cały naród na nich pracuje a się wożą, bo mają polityczne plecy i poparcie mediów. Ja bym się im powoził! Czy nikt w tym kraju nie potrafi zaprowadzić porządku z pasożytami?
Pilsener / 2008-11-25 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zetną o 25 co będzie miało znaczenie psychologiczne i co? Zaraz pojawią się spekulacje, że zaczął się "cykl dużych obniżek stóp", kiedy następna obniżka, że jak obniżyli o 25 to mogą o 50 itp. itd. Męczy mnie już to całe gadanie o stopach i szum wokół tego - ale o to chodzi, odwrócić uwagę publiki od fundamentów.

Mogą sobie skarżyć

Pilsener / 2008-11-24 15:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PRL w polsce miał się i ma się dobrze. Płacimy w podatkach co roku Jakieś 50 miliardów na rolnictwo (plus jeszcze to, co płacimy w wyższych cenach żywności) - trzeba dwa razy tyle, bo rolnicy wciąż blokują drogi i grożą strajkami. Nie damy skrzywdzić górników, energetyków, nauczycieli - co drugi zatrudniony pracuje w sektorze publicznym, Ci wszyscy ludzie muszą mieć różne przywileje. Dlaczego mamy nie dopłacać 3.500 miesięcznie do każdego zatrudnionego stoczniowca? Interes narodowy tego wymaga! Aby okradać pracowitych, a rozdawać miernotom - tak w polsce buduje się dobrobyt, wolność i demokrację.

Czas na przewóz?

Pilsener / 2008-11-24 14:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jestem coraz bliżej wygranej piwa - podwójne dno pomału się krystalizuje, czy jednak dojedziemy w okolice 1900? Gdyby upłynął choć miesiąc więcej byłbym większym optymistą - bo poza mało prawdopodobnej powtórce "minihossy" tylko upływ czasu może "uklepać" dno w okolicy 1500, a bez uklepania tego dna trudno snuć optymistyczne plany na przyszły rok - potrzebny jest zdecydowany i twardy sygnał, że podaż jest w agonii, niedźwiedź dogorywa i zapadł w sen zimowy.

P.S > Robimy zakłady jak będzie wyglądał "Rajd Św. Mikołaja" w tym roku? W poprzednim z tego co pamiętam skończyło się na jednej sesji :)
Pilsener / 2008-11-24 10:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo PO to taki "PIS z ludzką twarzą" :)
Pilsener / 2008-11-24 10:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A żeby telewizor włączyć musisz opłacić akcyzę za prąd i abonament RTV/AGD - dodatkowo jak kupujesz lepszy telewizor też płacisz poza VAT'em jeszcze akcyzę. W cenie prądu jest też ukryty dodatkowy podatek - na wspieranie socjalnych przywilejów i państwowego monopolu energetycznego. Jak ludzie mają stąd nie wyjeżdżać?
Pilsener / 2008-11-24 10:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
prorodzinny = probolszewicki. Najlepszy system to system prosty, bez partyjnych aparatczyków i czerwonych komisarzy z ich "prorodzinnością", bez dzielenia podatku na składkę A, składkę B, część pracownik płaci, część pracodawca, bez molochów typu ZUS czy skarbówka. Tak zwany system "prorodzinny" jest faktycznie systemem propartyjnym - bo 9-ciu wiceministrów finansów i całe stado politruków się uwłaszczy. Najlepszy podatek prorodzinny to brak podatku - państwo nie powinno opodatkowywać dochodów z pracy, bo to złodziejstwo. Podatek powinien być tylko i wyłącznie od wartości dodanej - taki system byłby najbardziej prorodzinny, bo rodzina potrzebuje pieniędzy, a nie systemu partyjno-bolszewickiego. Zabiorą mi 10 tysięcy, dla rządu 9, dla mnie tysiąc becikowego - taką polską politykę "prorodzinną" to ja mam głęboko w d...

Najnowsze wpisy