Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-11-24 09:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Spożywka czy IT - to teraz warto kupować. Za lotos dałbym max 1 zł za akcję, wtedy mogę kupić. Albo jakieś duże banki czy KGHM - dobre do spekuły w kryzysie, bo sprzedać łatwo. Kto w tym siedzi, to może i zarobi, ja zostanę przy prażonkach.
Pilsener / 2008-11-24 09:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za to mamy już 9-ciu wiceministrów finansów, liczba urzędników co roku wzrasta od 10 do nawet 35%. Na partyjnych aparatczyków i SB,UB, ABW, CBA nas zawsze stać. Na wydawanie do roku 50 miliardów na rolnictwo też. Stać nas na utrzymywanie skansensów komunizmu - górnictwa, energetyki, poczty... Stać polskę na wiele rzeczy.

A na co nas stać teraz?

Pilsener / 2008-11-24 09:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na wspaniałe autostrady? Bogate państwo to bagaci obywatele, a bogaci obywatele to niskie podatki, nie tak jak w polsce, gdzie najniższy podatek zaczyna się od jakiś 50% - pracodawca płaci 4 tysiące, a ja dostaje z tego niecałe dwa, jak to nie są wysokie podatki, to ja jestem stary komuch. I g.. mnie obchodzi, czy nazywacie podatek składką i czy go płaci pracownik czy pracodawca, liczy się to, co ja dostaję do łapy. Podatki w polsce są jedne z najwyższych na świecie, ale jak polskiemu rządowi nie zależy na rozwoju kraju, to jego wybór - większość polaków żyje poza polską, ale kogoś to martwi? Gdyby opublikować raport, który kraj jest najbardziej wrogi dla swoich obywateli polska byłaby w ścisłej czołówce.

Byłby mocniejszy

Pilsener / 2008-11-24 09:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby Ci pseudo "snajperzy" wynajęci przez Saakaszwilego się pomylili i strzelali do Kaczyńskiego nie na niby.

Ustawione

Pilsener / 2008-11-24 09:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To przecież było ustawione, Saakaszwili "ratuje" wizerunek Kaczyńskiego. Mogli jeszcze dać Kaczyńskiemu "beryla" by "zabił" kilku snajperów, ale wtedy byłoby to zbyt ewidentne.
Pilsener / 2008-11-24 09:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację, to było ewidentnie ustawione - strzelali Osetyńcy opłaceni przez Kaczyńskiego, on też ustawił dziennikarzy, natomiast Saakaszwili zadbał o bezpieczny teren. Wymyślił to z pewnością Saakaszwili, bo mu się Kaczyński poskarżył, że w polsce ma tragiczne notowania, poza tym i mniejszy człowiek, tym bardziej chce być w centrum uwagi.

Śmieszny kraj

Pilsener / 2008-11-24 09:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście wielkie oburzenie, bo polska łamie najwięcej praw człowieka w Europie - ale przecież polska to je wielka wolność i demokracja, państwo prawa nie to co Chiny i Rosja. Niestety w polsce do demokracji i wolności daleko - system polityczno-prawno-ekonomiczny można sklasyfikować jako głęboką komunę z elementami gospodarki wolnorynkowej, który łączy wady dwóch systemów w zdwojonej mierze. Za komuny nie było takiego uwłaszczania się, nie było tylu urzędników i partyjnych aparatczyków, nie było tylu uprzywilewanych ani takiej kontroli i ucisku obywateli jaki jest teraz.
Pilsener / 2008-11-24 09:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech prezydent polski się nauczy najpierw po polsku mówić, widać, że logopeda nad nim pracuje ale chyba mało mu płacą. Zaraz wyjdzie na to, że powstrzymał on ruskich snajperów, inspirowanych pewnie przez ten słynny układ, dwóch zabił a trzeciemu jak powiedział "sp.. dziadu" to narobił w majty.

Re: co radzicie?

Pilsener / 2008-11-21 22:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak na dwa lata to śmiało w lokatę - zarobisz 8-9% rocznie bez ryzyka, natomiast bardzo wątpliwe jest, by w dobie recesji giełda rosła więcej niż 10% rocznie, a musiałaby ze 20, bo przecież wszystkiego w akcje nie włożysz, prawda? Spokojny sen też się liczy. Możesz ewentualnie to podzielić - powiedzmy 60-80 tysięcy w lokatę, a resztę w akcje - w ten sposób zapłacisz mniejszą prowizję, a wyjdziesz na tym podobnie, co na funduszu ochrony kapitału czy zrównoważonym. Jak zdecydujesz się na fundusz akcyjny, to kupuj transzami przez najbliższe pół roku starając się wybierać lokalne dołki - w ten sposób uśrednisz cenę jednostek, jednak na dwa lata jeśli chodzi o akcje to jestem sceptyczny - co prawda raczej na tym dużo nie stracisz , ale czy zarobisz więcej niż na lokatach?
Pilsener / 2008-11-21 22:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja np. ostatnio sprzedawałem DWS - zlecenie złożyłem z samego rana w czwartek (8.00), jednostki zostały umorzone po wycenie z dnia następnego (piątek), a kasę dostałem po następnych kilku dniach - tak jest w przypadku większości funduszy, jednak trzeba uważać, bo wycena np. z piątku odpowiada sytuacji giełdowej z czwartku. Najlepiej dać drobne zlecenie umorzenia i popatrzeć, jak zareagują, choć i tu nie ma reguły - czasem idzie jak z płatka, a czasem gdy wszyscy umarzają musisz czekać (choć mi to się jeszcze nie zdarzyło, pewnie dlatego, że rzadko sprzedaję kiedy wszyscy sprzedają).

Re: dusigrosik postanowił zainwestować

Pilsener / 2008-11-21 22:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro piszesz na forum, to oczekujesz rozumiem pomocy na łamach forum? Napisz coś więcej - jaki horyzont inwestycyjny - 2 lata, 5, 10? I jakie ryzyko oraz jakie rynki Ciebie interesują - może giełda w Bagdadzie? Albo jaki chciałbyś mieć zwrot z inwestycji, to adekwatnie dobierzemy portfel.
Pilsener / 2008-11-21 17:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście - zapomniałem dodać, że kasa z tych podatków idzie do wspólnego wora, a już najmniej z tego trafia na leczenie ofiar - jeszcze żadnej ofiary nie podleczyli z tej kasy.
Pilsener / 2008-11-21 17:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Płacą, ale o ile wyższe? Jak skosisz słup to musisz za to zapłacić, tak samo jak powinno się płacić za zablokowanie drogi, usuwanie skutków, przyjazd odpowiednich służb... W USA zaraz by Ciebie pozwali, gdybyś nie zapłacił - a tam sądy dop... odszkodowania z nawiązką, więc jak spowodujesz poważny dzwon, to nikt nawet Ciebie nie ubezpieczy. Będziesz musiał płacić horrendalną stawkę lub jeździć na własne ryzyko.
Pilsener / 2008-11-21 14:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kierowcy to nie płacą podatków? Płacą! I to kilka razy większe niż piesi, to najbardziej okrada przez rząd grupa społeczna. A może by tak za leczenie ofiar płacili sprawcy, co? Ale w polsce nigdy tak nie będzie, bo to nie jest kraj cywilizowany - tylko w lumpen-liberalnych krajach ludzie płacą za szkody, które powodują.

Hurra!

Pilsener / 2008-11-21 14:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Koniec tej bzdury, niestety w polsce ciągle stosuje się odpowiedzialność zbiorową, dlatego przestępcy czują się bezkarni. Gdyby jeden z drugim musiał zapłacić za szkody, szybko by się nauczył jeździć ostrożnie.

Najnowsze wpisy