Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

UE - banda socjalistów

Pilsener / 2008-11-13 16:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ci ludzie nie rozumieją, że to nie podatki w "rajach" są za niskie, tylko w krajach UE za wysokie. Jak sobie kolaboranci ze szwabami nacjonalizują i organizują socjalne raje i 35 godzinny tydzień pracy, to niech się nie dziwią, że kapitał ucieka do innych krajów - i oczywiście wina jest tego wrednego kapitału, co nie chce pracować na narodowe przywileje socjalne, bo ten kapitał nie rozumie idei socjalizmu, więc trzeba ten kapitał ud...., żeby kapitał zrozumiał, co to walka klas.

Kres gospodarczej dominacji Europy jest pewny - za 100-150 lat będzie to jeden z najbiedniejszych regionów świata, borykający się z przeludnieniem i brakiem surowców, a europejczycy już teraz masowo szukają pracy np. w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Dubaju czy w tak zwanych "azjatyckich tygrysach", to samo robią korporacje.
Pilsener / 2008-11-13 16:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I będą reklamować śpiworki i kiełbaski :) Ci ludzie są po prostu chorzy na władzę - mają kompleksy, chcą za wszelką cenę gdzieś zaistnieć.

Siepień 80 - stare komuchy

Pilsener / 2008-11-13 16:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ci ludzie wciąż nie mogą się pogodzić z tym, że PRL'u już nie ma - jest IV'ta RP, czyli de facto PRL, ale z elementami gospodarki wolnorynkowej. Robole niech robią, a nie dyskutują z rządem o rybołówstwie - przecież oni z trudem mogą dwa zdania po polsku sklecić, więc co mogą wiedzieć o rybołówstwie czy komercjalizacji służby zdrowia? To jakaś kpina! To charakterystyczne dla polski, że im mniejsze ktoś ma pojęcie o zagadnieniu, tym większym jest w tej kwestii decydentem i ekspertem - potem śmieją się z polaków nawet na Barbadosie, a na 10 ustaw 9 to buble prawne.

Ci ludzie są chorzy na władzę i pozycję społeczną - chcą oczywiście z samym premierem rozmawiać, zwykły minister uwłacza przecież ich godności! To nie ich poziom! Ja bym zaraz towarzystwo rozpędził i byłby spokój, za bardzo policja się z nimi cacka - a jak do mojego domu sobie wejdą i zrobią piknik to też ich nikt nie pogoni, tak? Bo wielcy komuniści z sierpnia! A ja jestem z listopada i nie spocznę, dopóki zostanie tu choć jeden związkowiec.

A jak mam kupować?

Pilsener / 2008-11-13 10:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
GPW jest na tyle mała, że każdy większy pakiet akcji natychmiast "wpada w oko" - w dodatku każdy widzi, jakie spółki bierzesz na celownik i też zaraz chce je (w celach spekuły) kupić, co niepotrzebnie podbija ceny - dlatego trzeba sobie jakoś radzić, przy takiej liczbie akcji każdy grosz ma znaczenie.

I co dalej?

Pilsener / 2008-11-13 10:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kupowanie najbardziej przecenionych akcji to dobra spekulacja, ale nikt przecież nie kupi KGHM'u czy PKO na dłuższy termin - inwestorzy wolą tutaj akcje tych spółek, które tracą najmniej. Niestety dla nas W20 to głównie banki, surowce, developerka - i wszystko wróciło do punktu wyjścia. Martwi mnie szybkość, z jaką W20 spada - jest to charakterystyczne niestety dla bessy, po cichu liczyłem na to, że dołki będą testowane najwcześniej w styczniu, albo pod koniec I kwartału, co złamie kanał spadkowy.

Ciekawe, czy przebijemy dno? Wyraźne odbicie od dna daje nadzieję, że to "twarde dno" - jednak to tylko nadzieja, bywało, że dno bywało poprawiane nawet rok po zakończeniu bessy. Rok 2007 był zły, 2008 fatalny, 2009 będzie też nie lepszy.
Pilsener / 2008-11-13 10:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mój wujek - 3 sklepy z dżinsami, KRUS płaci regularnie.
Pilsener / 2008-11-12 19:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Typowy polak - umie tylko obrażać. Jak polacy i polska zasłużą sobie na mój szacunek, to rozważę, czy pisać ich z dużej litery. Póki co zostanę przy małej - i po takich wypowiedziach widzę, że słusznie.
Pilsener / 2008-11-12 19:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, dzielą włosa na czworo i robią ludziom wodę z mózgu - co to za składka, jak jest przymusowa i nie mam żadnego wyboru, komu chcę ją płacić? A o wysokości świadczenia i wieku emerytalnym decyduje rząd, czyli de facto to jest "zasiłek starczy" (ktoś może wymyśli lepszą nazwę).
Pilsener / 2008-11-12 19:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak chcesz walczyć? Właśnie to jest najlepsza walka - jak polska zbankrutuje, to będzie można liczyć na inne, lepsze państwo.
Pilsener / 2008-11-12 18:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wypracowałeś? Jako kto? Rolnik? Mundurowy? A może górnik czy stoczniowiec? Twoje podatki szły na emerytury dla tych ludzi, a jak była jakaś nadwyżka to była inwestowana i owszem - w socjal albo jakąś nową hutę. Nie ma czegoś takiego jak "praca na swoją emeryturę" - jak zarabiasz powiedzmy 3000 zł, to około 1000 zł musisz zapłacić podatku - i z tych podatków są wypłacane emerytury. Politycy dzielą podatek i nazywają go "składką", żeby ludziom zrobić wodę z mózgu.
Pilsener / 2008-11-12 18:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co ma Tusk do tego? Winna jest polska i polski system - Twoja kasa poszła np. na emerytury dla rolników, którzy składek nie płacą, ale emerytury mieć muszą, co nie? Z Twojej składki zostaje średnio 20-30%, bo obsługa systemu też kosztuje.
Pilsener / 2008-11-12 15:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zasłużyli - ale dlaczego jedni mają płacić co miesiąc 2000 zł podatków i dostawać z tego 500 zł emerytury, a inni zapłacą 100 zł kwartalnie i mają taką samą emeryturę? Chodzi o zasady - dlaczego KAŻDY nie może pracować na SIEBIE i samemu decydować, kiedy przechodzi na emeryturę? W ten sposób każdy jest zły - pracownik płaci wysokie podatki a emeryt ma niską emeryturę, cieszy się tylko rząd, który za wypłacanie nam emerytur pobiera sowitą prowizję.
Pilsener / 2008-11-12 15:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdzie widzisz u mnie błędy ortograficzne? Piszę lepiej, niż niejeden polak (a prawdopodobnie większość). Nie jestem zwolennikiem PO, ani PIS, ani SLD ani PSL ani żadnej innej polskiej partii.

Re: Polskie podatki nie dla przedsiębiorców

Pilsener / 2008-11-12 15:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zaraz tu się zejdą różni (narodowi lub nie) socjaliści i będą krzyczeć, że to manipulacja, a liberalizm w polsce jest jak skała - nie do ruszenia, a drapieżny kapitalizm zbiera swoje żniwo w postaci wysokich podatków i niskich świadczeń. Oczywiście rozwiązanie jest jedyne i słuszne - podlać gospodarkę jeszcze obficiej socjalizmem, by żyło się lepiej.

Stało się nieuniknione

Pilsener / 2008-11-12 15:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Korekta przechodzi do historii i indeksy nie wybiją się prędko z kanału spadkowego. Zobaczymy, czy dno w okolicy 1500 się obroni - te spadki powinny być już wcześniej, ale chciwość na jakiś czas zatrzymała podaż. Ciekawe co dalej?

Najnowsze wpisy