Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-11-12 12:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto chciał przywilejów socjalnych dla całych branż? Kto chciał becikowego i wcześniejszych emerytur? Energetyka to skansen głębokiej komuny - branża utknęła gdzież w późnym Gierku.

Trzeba natychmiast oddzielić sieci przesyłowe od producentów - sieci byłyby utrzymywane przez prywatne firmy drogą przetargu, a administracyjnie podlegałyby pod samorządy - wzorem dróg, korzystanie z nich byłoby DARMOWE - bo to jest INFRASTRUKTURA - tymczasem sieci leżą i kwiczą. Natomiast jeśli chodzi o producentów to branżę urynkowić - dopuścić jak najszybciej kapitał zewnętrzny, zlikwidować wszystkie przywileje socjalne. Dopóki energetyka będzie państwowa, dopóty będą problemy.
Pilsener / 2008-11-12 12:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Widać, że ten człowiek jest kompletnie oderwany od rzeczywistości - taki w polsce liberalizm, jak w Nowej Zelandii komunizm. Skąd co drugi gada o tym liberalizmie? Nasłuchaliście się partyjnych komisarzy i politruków, którzy wszystko zwalają na liberałów - jak kiedyś w mięsnych był tylko ocet i musztarda, to też była to wina liberalizmu i reakcyjnych świń, spekulantów, obcej agentury itp. Śmieszy mnie gadanie o liberalizmie w państwie socjalistycznym.

Co drugi nie pracuje

Pilsener / 2008-11-12 12:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pracuje tylko nieco ponad 50% polaków w wieku produkcyjnym - z kolei z tych co pracują, połowa przypada na często nierentowny i nieefektywny sektor publiczny, który pomimo wielkiej "transformacji" "wolności i demokracji" ma się nieźle - ale to jeszcze nic - są całe branże, które uczyniono sanatoriami komuny i inkubatorami nieróbstwa - tak jak rolnictwo. Każdy polak oddaje 1/6 swoich podatków na rolnictwo - jaki efekt? Prawie 2,5 miliona gospodarstw wytwarza nieco ponad 1% PKB, a dochody rolników są wyższe niż robotników - mimo to blokują drogi i strajkują nadal, a żywność mamy drogą. Ten kraj nigdy nie będzie bogaty, bo polacy to po prostu lenie - glosują na leni i ich popierają - nie damy biednym rolnikom płacić składek i podatków, co nie? Po co pracować, jak można żyć z czyjejś pracy - ale uwaga! Chętnych do pracy ubywa, a liczba pasożytów w najlepszym razie się nie zmienia, a często rośnie - jak w agencji rozkradania i destabilizacji rolnictwa - z 3 tysięcy komisarzy do 17 tysięcy. A co na to rząd? Przecież nie skrzywdzimy tych ciężko pracujących ludzi, prowadzimy "dialog społeczny". W końcu zabraknie frajerów chcących pracować na górników, rolników, urzędników i polska nareszcie zbankrutuje - może powstanie w to miejsce jakiś normalny kraj.

Chrzanić tarcze

Pilsener / 2008-11-11 22:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To inwestycja jak każda inna - czołgi czy kościoły nas nie obronią przed przemocą ani nie przyciągną "obrońców" - najlepsza gwarancja bezpieczeństwa to zachodnie inwestycje - nikt by nie bronił Kuwejtu, gdyby nie miliardy zainwestowane w przemysł naftowy. Dbając o gospodarkę dbasz o bezpieczeństwo.

No tak

Pilsener / 2008-11-10 22:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety gospodarcza stagnacja stanie się faktem - bo nawet 3 czy 4% wzrostu to co to jest dla kraju, który aspiruje do europejskiej czołówki? Taki kraj jak polska powinien się rozwijać minimum 10% rocznie w dobie prosperity, a 5% w dobie kryzysu. Kryzys wręcz mógłby być szansą dla kraju - stabilny system finansowy, tanie wyroby - w czasach kryzysu wiele firm szuka oszczędności, tanich dostawców a konsumenci szukają tanich wyrobów.
Pilsener / 2008-11-10 22:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie doceniasz potencjału różnych "psujkowych" - ekspertów od socjalnego rozdawnictwa i psucia gospodarki w polsce dostatek - ryzyko znikomego wzrostu jest poważne.
Pilsener / 2008-11-10 22:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A może przez Rydzyka? Przejrzyj na oczy - tacy są właśnie polacy - polski sejm, polski rząd i w ogóle cała polska - ale Wy się łudzicie, że polacy to niewiniątka, że to wina jakiś agentów, Eskimosów, Czukczów - może samego boga?

Zakazać w końcu palenia

Pilsener / 2008-11-10 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mieli zakazać palenia w lokalach i co? Nie mogę w polsce nigdzie wyjść, bo smród i ubóstwo - nawet w restauracjach stoliki dla palących i niepalących to fikcja - a mało kto ma oddzielne sale. Klasyka: raz, żeby dostać się do sali dla niepalących musiałem przejść przez korytarz i salę pełną palaczy - rewelacja.

Jak chcą się truć to niech się trują, ale dlaczego mają truć innych? Nawet jak kiedyś paliłem to mnie k... strzelała jak musiałem w dymie siedzieć - jaka to przyjemność? Ciuchy śmierdzą, włosy śmierdzą, skóra śmierdzi, bolą oczy, boli głowa - nawet w uszach smoła. Ciężko byłoby wyjść na 5 minut i zapalić?
Pilsener / 2008-11-10 11:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I tak by było w systemie wolnorynkowym. Z kolei dostawaliby wyższą emeryturę, bo żyją średnio 8 lat krócej.
Pilsener / 2008-11-10 11:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech dalej emerytury wypłaca rząd - to za 10-20 lat polska będzie miała rekordowy odsetek emerytów żyjący poniżej progu ubóstwa. KRUS już dawno powinien zostać zlikwidowany a wszyscy jego pracownicy zwolnieni. Na rolnictwo z budżetu idzie w tym roku 50 MILIARDÓW - ile można by dróg za to wybudować? Marnotrawstwo polaków mnie przeraża.
Pilsener / 2008-11-09 15:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy, jaka to grupa i jakie były kryteria oceny, jaki horyzont czasu - tutaj akurat wypadł słabo, zauważ, ze ma tylko nieco lepsze wyniki niż DWS Zrównoważony, a przecież wcale to nie jest najlepszy fundusz zrównoważony pod względem wyników - oczekiwałbym od Allianza przede wszystkim dużo mniejszych spadków - na poziomie 15-20%, przecież ten fundusz ma inwestować tylko w instrumenty pieniężne/dłużne o najwyższej wiarygodności oraz spółki z W20, a jego minimalne zaangażowanie w akcje to 0%.
Pilsener / 2008-11-09 15:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie ukrywam, że interesują mnie fundy inwestujące głównie w W20 - przynajmniej teraz. Zacznie się hossa, to pomyślimy o maluchach.
Pilsener / 2008-11-09 15:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety zbyt krótko istnieje ten fundusz, aczkolwiek wygląda obiecująco a do funduszy Noble mam zaufanie, natomiast martwią mnie prowizje przy zakupie... Lubię dzielić portfel na sektory, a sektory na pakiety - jednym słowem kupuję dużo i często, ale za małe kwoty, dlatego prowizja przy zakupie/umorzeniu ma dla mnie duże znaczenie.

Re: Co z tymi funduszami obligacji

Pilsener / 2008-11-09 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja bym się jeszcze wstrzymał - wystarczy popatrzeć, co się stało z SEB2 - przecież to są DRWINY z inwestorów, może się okazać, że to dopiero czubek góry. Poczekam co najmniej do końca I kwartału, zanim znów pomyślę o obligacjach. Źle mi na lokatach 8-9%?

Zresztą to wszystko jest grubymi nićmi szyte - fundusze często mogą inwestować tylko w lokaty czy papiery dłużne danej grupy kapitałowej to raz - dwa - już nie ma lokat czy obligacji, są wszelkiej możliwej maści "instrumenty" - czytasz ten prospekt i jesteś głupszy, niż przed lekturą - nie mówiąc już o tym, że oni wcale nie są skorzy wyjawiać, co kupują, gdzie i za ile. Masz im zaufać - a jak stracisz to nic nie dostaniesz, natomiast w banku dostaniesz 8-9% 100% zysku - bo BFG gwarantuje każdy depozyt do 50 tysięcy euro.
Pilsener / 2008-11-09 12:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo to papier toaletowy - brakuje tam jeszcze tylko zapisu, że spłuczka klozetowa ma mieć 8 litrów i ani litra więcej. Dziwne, że Ci wszyscy "narodowcy", którzy głosowali przeciw niej i wieszali na niej psy teraz nagle zmienili zdanie?

Najnowsze wpisy