Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-11-09 12:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie to miałem na myśli, tylko ciężko mi to ubrać w słowa :) Obawiam się, że wspólna waluta może zbyt silnie skorelować gospodarkę z tkwiącymi w gospodarczej stagnacji Niemcami i Francją. No i przecież równie dobrze można rozważać, czy wprowadzić np. dolara albo CHF jako walutę kraju. A na różnicach kursowych zazwyczaj zyskuje kraj o słabszej gospodarce i słabszej walucie - gdyż słabsza waluta wspiera eksport, a trudno sobie wyobrazić dynamiczny rozwój gospodarki bez niego. Na podobnej zasadzie urósł w siłę Chiński eksport.

Bzdura

Pilsener / 2008-11-09 11:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podział polityczny to sztuczny podział - 99% polaków to albo katolicy, albo socjaliści - dlatego demokracji i dobrobytu tu nigdy nie będzie - gdyby pojawił się jakikolwiek polityk, opowiadający się za ukróceniem przywilejów kościoła czy np. rolników - zostałby natychmiast zaciukany. W polsce zawsze byli równi i równiejsi, są i będą a partyjni aparatczycy i byli PZPR'owcy jeszcze długo będą ciąć na awaryjnych środkiem jezdni. A Wy się będziecie kłócić tylko dlatego, że PZPR podzieliła się na 4 partie.
Pilsener / 2008-11-09 11:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zakłamanie polskich polityków mnie przeraża - jakoś jak on był premierem to były demonstracje a kryzys był - bo nie umieli się kryć z kupczeniem stołkami w koalicji i administracji, a ten "dialog społeczny" to pewnie zagłuszanie pielęgniarek czy tuzin prawnych bubli przyjętych bez jakichkolwiek konsultacji społecznych? "PiS uważa, że granica tego wieku jest w Polsce zbyt niska" - pla pla pla ple ple ple - pewnie dlatego przyklepali wszystkie projekty obniżające wiek emerytalny a byli przeciw ich ograniczeniom?

Na koniec oczywiście nie powiedział, jakie to zawody - może stroiciele instrumentów muzycznych? Bo też byli na liście uprawnionych do pomostówek.

Na money.pl jest za dużo polityki, potem złażą się tutaj polityczne trolle, które wierzą, że jak zamiast na PZPR głosują na PIS, PO, PSL lub SLD to dokonują wyboru pomiędzy "dobrem a złem". Różnice pomiędzy tymi partiami nie są na tyle istotne, żeby się tym zajmować.

Naiwniacy

Pilsener / 2008-11-09 11:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Co trzeci z nas uważa, że mają oni na względzie przede wszystkim dobro kraju." - pewnie dlatego frekwencja w wyborach jest wciąż wysoka, sięga akurat 30%. Naturalne jest, że polityk ma na uwadze:
- dobro partii
- swoje dobro i swój wizerunek
- dobro swojej rodziny i przyjaciół
- dobro partyjnych kolegów
- dobro swoich zwierząt domowych
- dobro lobbystów i związkowców
- komfort swojej podróży z Gdańska do Warszawy
.....
- tu jeszcze kilkadziesiąt innych
.....
- dobro kraju

Dobro kraju jest gdzieś na dnie - zresztą co to takiego "dobro kraju"? To bzdura - kraj to obywatele, rząd powinien dbać o interes obywateli, a nie kraju - czyli jak się podniesie znowu podatki to będzie dbanie o dobro kraju, tak? Czy raczej o kolegów i związkowców - a dla tych niżej już nigdy nie starczy kasy.
Pilsener / 2008-11-08 19:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie ta sama, co nie umie jeszcze używać małych i dużych liter. I jak nie wiesz, jak się pisze g... po polsku to pisz po angielsku - ale jak 99% polaków pewnie nie znasz języków obcych a od biedy sklecisz dwa zdania w swoim języku - jak prezydent tego zaścianka, premier zresztą też niewiele lepszy.
Pilsener / 2008-11-08 19:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałeś o Watykanie i Izraelu. A polskę niech sobie sprzedają - jak ją w końcu sprzedadzą, to zniknie wszystko co złe: bieda, bezrobocie, zaściankowość, kato-komuna. Mi to akurat pasuje.
Pilsener / 2008-11-08 19:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W świecie komuny, radyjka i związków zawodowych. Taką nawijką zazwyczaj dysponują pensjonariusze sanatoriów komunizmu: górnicy, rolnicy, energetycy etc.

Re: Euro bez zmiany konstytucji? Tusk to sprawdzi

Pilsener / 2008-11-08 19:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A dlaczego nie spróbować zrobić ze złotówki konkurencji dla CHF? Skąd ten pośpiech z ojro? Ja wiem, że przyjęcie ojro jest korzystne dla rządu i budżetu, ale w 90% coś, co jest korzystne dla budżetu jest niekorzystne dla obywateli. Nie ukrywajmy - gospodarka jest słaba a inflacja wciąż wysoka, po przyjęciu ojro mogłoby się okazać, że inflacja jest jeszcze wyższa lub stopy banku europejskiego są zbyt wysokie jak na gospodarcze realia, a polskie towary będą droższe i mniej konkurencyjne. Ja bym się z ojro nie śpieszył - najpierw gospodarka, potem ojro.

Re: Rząd stawia na atom. Powstaną dwie elektrownie?

Pilsener / 2008-11-08 19:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Premier podkreśla, że elektrownie atomowe to najczystszy i najtańszy sposób uzyskiwania energii" - ma rację, na polskim węglu daleko nie zajedziemy. Jednak dlaczego sektora energetycznego nie urynkowić? Dlaczego podatnicy mają płacić za elektrownie? Przecież atomówki to kupa kasy. Niech je wybuduje zagraniczny kapitał, a każdy będzie miał możliwość wyboru dostawcy energii, natomiast linie energetyczne podzielić wzorem dróg, a ich odcinki utrzymywałyby prywatne firmy wyłonione w przetargach. Koniec przywilejów dla górników i energetyków.
Pilsener / 2008-11-08 19:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem jeszcze dodać, że wyższą emeryturę można by bez problemu zamienić na mniejszą, lecz wcześniejszą i takie prawo powinien mieć każdy.

Re: Pomostówki i służba zdrowia. Premier nieugięty

Pilsener / 2008-11-08 19:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Choć raz Toosck dostał u mnie pół punktu - pół, bo i rozwiązanie sprawy jest połowiczne, jednak w końcu zachował się jak człowiek i powiedział związkowcom "gońcie się". Jest to jednak dobry krok, żeby w przyszłości całkowicie zlikwidować pomostówki.

Ciężka praca = wyższa płaca = wyższa emerytura. Przecież nikt nikogo nie będzie zmuszał, żeby w wieku 60 lat wykonywał szczególnie niebezpieczny zawód, np. komandos - może pracować w ochronie, jako instruktor, jest n możliwości, można nawet się przekwalifikować. Większość ludzi się przekwalifikowuje po kilka razy i jakoś nikt nie robi z tego problemu - tylko spaślaki związkowe.
Pilsener / 2008-11-08 18:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce zawsze szlachta chciała igrzysk, a gospodarka i dyplomacja kulała. Nie bez znaczenia jest też to, że organizując mistrzostwa (które nawet dla gospodarki Niemiec okazały się ciężarem, a Grecja poniosła srogie straty) można podleczyć kompleks zaściankowości.

Nowi bezrobotni? Tym lepiej!

Pilsener / 2008-11-07 21:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Będzie więcej chętnych na kredyty NINJA i gospodarka odzyska wigor :)
Pilsener / 2008-11-07 21:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ktoś wie, dlaczego DAX tak wystrzelił pod koniec dnia?
Pilsener / 2008-11-07 19:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kupujesz i sprzedajesz cały czas - raz trafiasz, a raz nie - też potraciłem, ale przynajmniej nie 50%, jak Ci biedacy co siedzieli na akcjach od szczytów hossy. No i jak co robisz, to zawsze doświadczenie zdobywasz.

Najnowsze wpisy