Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-11-07 13:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No i wybiło się dołem z trójkąta, co było do przewidzenia - leszcze pojawią się pewnie przy dnie, wcześniej to najwyżej płotki :)
Pilsener / 2008-11-07 13:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to polecam krótki kurs AT u profesora Wykresowskiego, jest guru w tych sprawach :)

Dobrze by było, jakby zawetował

Pilsener / 2008-11-07 13:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wtedy nikt nie dostanie pomostówek i będzie nareszcie spokój.
Pilsener / 2008-11-07 13:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie. Najpierw to niech Wiguś mi się wybije z kanału spadkowego, którego dolna granica to dna z 8.07, 1.08 no i 10.08. Lokat na razie nie likwiduję - zarobię na nich w 3 lata prawie 25%, giełda musiałaby pójść w górę o 30-40%, żeby zysk był adekwatny do ryzyka. Oczywiście akcje też mam - ale mało, przyjdzie jeszcze na nie czas. Pozdrawiam.

Mamy trójkąt

Pilsener / 2008-11-07 12:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Widzę na W20 trójkąt, albo mam problemy z geometrią wzroku - jak znam życie, będzie wybicie górą :)
Pilsener / 2008-11-07 12:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na razie mamy silną barierę w okolicy 1470-1550, zobaczyny, co byki na to - mam nadzieję, że nie jak na lato - sam znowu trochę "pobyczę" wtedy. Z każdą sesją dno twardnieje, są spore szanse, że niżej nie polecim.

Dolina

Pilsener / 2008-11-07 12:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pomaga DAX na plusie - 1800 padnie, jak nie dziś, to jutro, pożywki po obniżce stóp nie starczy na długo, złe dane które zdołowały DJ w Europie dopiero się krystalizują - nie widać popytu, a podaż stopniowo akumuluje się ośmielona brakiem perspektywy wzrostów w najbliższym terminie.
Pilsener / 2008-11-07 12:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To trzymaj. Ja będę trzymał 3-4 lata na lokatach 8-9%, dodatkowe drugie tyle wycisnę ze spekulacji akcjami, kontraktami i walutami. Jak Ci się znudzi trzymanie, to chętnie odkupię przed hossą :)

P.S > będzie rosnąć te 3-4 lata czy będzie czekać na hossę? Zdecyduj się :)

Re: Inwestorzy wciąż sprzedają jednostki TFI

Pilsener / 2008-11-07 11:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zacznijmy od tego, że nasze fundusze RACZKUJĄ - ile mamy produktów, które istnieją na rynku dłużej niż 10 lat? Wysokie prowizje i słabe wyniki nie zachęcają klientów - w dodatku fundusze to tylko dodatkowy "chwyt marketingowy" - np. fundusz pieniężny banku abc inwestuje tylko w lokaty banku abc, a fundusz akcji tylko w spółki powiązane z tą grupą kapitałową.

Ciułacze uciekają nie tylko dlatego, że GPW spada - nie oczekują wzrostów. Skoro mamy czekać kilka lat do następnej hossy, to nie lepiej założyć lokatę 8-9%? Znaczna większość funduszy ma wyniki gorsze od indeksów giełdowych, jak w takiej sytuacji klienci mają nie uciekać? Część na pewno wróci przed/w trakcie hossy, część nie wróci nigdy, spora grupa zacznie samemu kupować i sprzedawać akcje, jest też sporo osób rozczarowanych bardzo nawet złymi wynikami niektórych funduszy.
Pilsener / 2008-11-07 10:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo likwidacja stoczni to sukces - jak chcesz pracować na stoczniowców to pracuj i oddaj im ostatnią koszulę, ale od moich pieniążków WARA.
Pilsener / 2008-11-07 10:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mogą sobie zagęszczać, ja i tak olewam fotoradary - przecież mnie nie zamkną za to, co nie? Płacę już dość w akcyzach i innych podatkach, a teraz za moje podatki powstaną fotoradary, które mają jeszcze bardziej drenować mi portfel - świetne.
Pilsener / 2008-11-07 10:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaki neoliberalizm? PO to klasyczna partia socjalistyczno-konserwatywna.

Wystarczą proste reformy:

Pilsener / 2008-11-07 10:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Zlikwidować KRUS i przywileje dla rolników: 50 miliardów ROCZNIE
2. Zlikwidować przywileje emerytalne: 20 miliardów
3. Zlikwidować inne przywileje socjalne: 10 miliardów
4. Zredukować administrację: 5 miliardów
5. Zlikwidować lub sprywatyzować państwowe molochy: PKP, pocztę itp: 5 miliardów

Ale strach pomyśleć, ilu komisarzy straci przez to pracę. Lepiej olać mistrzostwa, niż narazić się szwagrowi czy związkom zawodowym.
Pilsener / 2008-11-07 09:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Resztki dobrej koniunktury - jak w 09 będą miały równie dobre wyniki, to ja Ci daję czteropak. Każdy się spodziewa dobrych wyników spółek za 08 - nie ma w tym nic zaskakującego. Liczy się tylko przyszłość.
Pilsener / 2008-11-07 09:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Nie będzie istotnej obniżki stóp
2. Nawet gdyby babcia miała wąsy, to dziadek i tak utopi w akcjach

Zaczyna mnie to drażnić - całą gospodarkę i makroekonomię sprowadza się do pojęcia "stopy".

Najnowsze wpisy