Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-11-07 09:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, u nas jest podobnie - rosnące raty kredytów konsumenci w pierwszych kilku miesiącach rekompensują sobie zwiększając zadłużenie kart kredytowych - przynajmniej ja tak zrobiłem :)
Pilsener / 2008-11-07 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ropa za 20$? Mając LPG będę na benzynie jeździł :)
Pilsener / 2008-11-07 09:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Możesz mi wyjasnić, w jaki sposób obniżenie stóp miałoby doprowadzić do pobudzenia gospodarki? Skoro tak, to dlaczego wszędzie nie mamy stóp = 0? Obniżanie stóp to tylko psucie pieniądza - spadek siły nabywczej zeżre całe "pobudzenie" a inflacja zagrozi długofalowemu wzrostowi gospodarczemu. USA już "pobudzali" gospodarkę niskimi stopami - w efekcie mają słabą walutę i najwięszy od lat kryzys. Dla gospodarki ważne są fundamenty, a nie stopy - najpierw dobić gospodarkę socjalizmem, a potem obniżać stopy żeby ją pobudzić - jakie to romantyczne! Prawie jak za Marksa. Chcesz mieć stopy jak w Szwajcarii, to dbaj o gospodarkę i pieniądz, a nie go drukuj.

Nie powinno być żadnych pomostówek

Pilsener / 2008-11-07 09:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I nie byłoby żadnego problemu. Każdy przechodzi na emeryturę kiedy chce - ale dostaje ją niższą, proste, sprawiedliwe i uczciwe - ale nie w polsce, tutaj zawsze muszą być jacyś uprzywilejowani a o tym komu i co się należy decydują politrucy, komisarze, związkowe nieroby i społeczne pasożyty pozatrudniane w sektorze publicznym.

Widać

Pilsener / 2008-11-07 09:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obecny prezydent polski nigdy nie musiał korzystać z polskiej służby zdrowia, nie ma nawet prawa jazdy czy konta w banku - oderwany od rzeczywistości partyjny aparatczyk, za to ekspert w każdej dziedzinie. Sam oczywiście leczy się w klimatyzowanych klinikach dla partyjnej elity, stary komuch, ten co społeczeństwa nie dzieli.

Nakłady na służbę prawie się podwoiły w ciągu ostatnich 5-ciu lat, a jaki tego efekt? W moim mieście kazali sp... człowiekowi ze złamaną kością udową i został kaleką. Ale oczywiście Kaczyński jako były bolszewik potrzebuje państwowych zakładów, żeby mogły się w nich uwłaszczać elity partyjne, przecież firmy farmaceutyczne do spółki z lobbystami muszą zarobić, a politrucy i komisarze znajdą pracę w NFZ - przecież muszą gdzieś pracować.
Pilsener / 2008-11-07 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Leszcze zawsze żerują przy dnie :)
Pilsener / 2008-11-07 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaka to branża? Można to podciągnąć pod IT? Nie zajmuje się szołbiznesem, jestem cienki w te klocki, zajmuje się obróbką płaskich powierzchni drewnianych.
Pilsener / 2008-11-07 09:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To już przeszłość, giełdy nie patrzą na historyczne wyniki, inwestujesz, żeby zarobić w przyszłości. Bedą równie dobre wyniki w 09, to się poprawi. No i wsiorbiemy NG2.
Pilsener / 2008-11-07 09:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Daj mi czas - nie mogę wszystkiego sprzedać od razu, bo nikt tego nie kupi. Jeszcze jutro moje akcje będą cyklinować parkiet :)
Pilsener / 2008-11-07 09:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak obniżą, to symbolicznie. Nie będzie żadnych istotnych obniżek stóp w tym roku.
Pilsener / 2008-11-07 09:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chyba w ML wycenili miedziucha na ponad 30, ale powinni dać wzór: nasz wskaźnik * cena miedzi / liczba strajków

Re: To mi LOTTO

Pilsener / 2008-11-06 23:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja nie gram, bo jak pomyślę, ile podatków musiałbym oddać, gdybym wygrał, tobym chyba wpadł w szał i zrobił coś głupiego.
Pilsener / 2008-11-06 23:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No to trzeba ciąć stopy i rozdawać socjal, póki jeszcze jest co ciąć i co rozdawać. Później zawołamy fakira Balcerowicza, żeby jeszcze raz zrobił nam transformację z komuny do wolnego rynku, bo Euro kosztuje tylko 50 tysięcy złotych a inflacja 80%. Dbając o gospodarkę dbasz o walutę.

Bezsensowna panika

Pilsener / 2008-11-06 23:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak na razie wpadła jedna większa rata a jakoś polacy nie mają problemów ze spłatą a ceny nieruchomości nie pikują w dół - mimo to panika na całego. Jeśli jakieś zachowanie może osłabiać złotówkę, to właśnie takie - zaleceniami KNF sobie mogę podetrzeć, kiedy już od paru miesięcy brakuje na rynku CHF to nagle zalecenie, żeby w nim nie pożyczać - GENIALNE!

Rynek kredytów w CHF załamie osłabienie złotówki i brak CHF - nałoży się na to ogólny wzrost awersji do ryzyka przez co faktycznie udział kredytów w CHF powinien zmaleć - ale nie aż tak bardzo, przecież liczba kredytów złotówkowych też się znacznie zmniejszy - policzcie sobie, ile wyniesie rata w złotych kredytu na 300 tys. na 20 lat - kogo na to stać?

Pierwsze reagują banki, które nie mają rezerw CHF ani długoterminowych umów gwarantujących ich łatwe pozyskanie - głównie będą to banki, które dynamicznie zwiększyły swoją aktywność na rynku kredytów hipotecznych - tak jak np. Millenium.
Pilsener / 2008-11-06 23:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak robią - u mnie na blokowisku powstał tak zwany "kiosk" banku x (po konsultacji z moim prawnikiem nie podam nazwy) - kiedyś miałem tam konto, raz wpadłem wypłacić 1000 zł. Powiedziano mi, że wypłaty tak dużych kwot należy zgłaszać minimum dzień wcześniej. Pewnie mają nie więcej niż 20 tysięcy w gotówce - bo dla większej kasy wymagane są dodatkowe procedury. Tną koszty?

Najnowsze wpisy