Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-11-04 20:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Człowieku, chciałeś posiać kapustę na dwóch hektarach i zarobić? 60% plonów pochodzi od zaledwie 6 tysięcy gospodarstw - i to one faktycznie produkują żywność, takie jak Twoich rodziców tylko konsumują to co wytwarzają + 50 miliardów pomocy podatników polskich i nie wiadomo ile jeszcze z UE. To tak, jakbym ja chciał zarobić składając dwa komputery na rok - rolnik może żyć jak Carington na 5ha, a dlaczego ja nie mogę? Co to za rolnik co ma 5ha? To pseudo-rolnik, jakich w polsce mamy prawie 2,5 miliona - wytwarzają horrendalnie dużo - nieco ponad 1% dochodu krajowego brutto. W tym 1% pewnie te 110 ton kapusty się mieści jak mniemam :) Hodowla krów jest opłacalna od około 60 sztuk - a rolnik chce mieć 5 krów i z tego telewizor Sony 30 cali - dlaczego ja mam na to płacić? Jak jaz łożę dwa komputery na rok i dołożę do interesu nikt mi nie da dopłat, cen minimalnych, skupów interwencyjnych...

Mówisz ciężko pracują - to dlaczego tak mało wytwarzają? Ile czasu zajmuje im obrobienie tych 5ha? (o ile tyle mają). Można to porównać to złożenia przeze mnie dwóch komputerów - ten sam wytworzony dochód, tylko ja nie dostaję pomocy państwa.

Niezły ruch w górę

Pilsener / 2008-11-04 14:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mamy już ponad 20% - ale do 30, czy jak niektórzy mówią - 50, trochę brakuje (50% to jakieś 2300 i jednocześnie chyba maksymalny ruch w górę odnotowany po dołowaniu) - gdybym nie kupił tobym sprzedawał jak dojdzie do 30% - czyli jakieś 2015 na W20, gdybym kupił tobym sprzedawał po osiągnięciu 20%.

Re: Investor FIZ ponad +10% za pażdziernik!

Pilsener / 2008-11-04 11:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Fundusze zamknięte są na ogół lepsze - nikt tego nie neguje, jednak są problemy: ciężko swobodnie nabywać/zbywać jednostki uczestnictwa, często też minimalna wpłata to np. 10 tysięcy.

Re: "Polska" - Stocznie będą podzielone i sprzedane?

Pilsener / 2008-11-04 09:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Ustawa mówi także o spłacie pozostałych wierzycieli - armatorów i kooperantów" - no tak, bo polska to taki szczególny kraj, gdzie wszystko załatwia się ustawą, bo przecież nienormalny byłby kraj, w którym obowiązuje PRAWO i dotyczy one wszystkich. Ciekawe, kto zarobi najwięcej na upadłości stoczni? idę o zakład, że związkowcy i politrucy kontrolujący kooperantów, a stracą jak zwykle podatnicy. A co dalej? Kolejna stocznia powstanie i znowu podatnicy wpompują w nią miliardy - bo przecież stoczniowcy i związkowcy muszą gdzieś być zatrudnieni, przecież do pracy w markecie nie pójdą, co nie? Politrucy też się nie uwłaszczą wtedy.

Re: ZUS utrudnia firmom dzialalność w Unii

Pilsener / 2008-11-04 09:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Izba Pracodawców Polskich skierowała już do Brukseli skargę na ZUS" - nic to nie da, pracodawcy to nie górnicy czy rolnicy, g.. im się należy, niech burżuje spadają na Madagaskar. Kulczyk już dawno przeniósł się do Austrii i tam płaci podatki. Izba Pracodawców powinna zrobić to samo - czego oni szukają w naszym pięknym kraju wredne kapitalisty - reakcyjne lumpen-liberały chcą gnębić związkowo-robotniczo-chłopską elitę.

Nic dziwnego

Pilsener / 2008-11-04 09:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też bym się nie bał, gdyby dla Pilsenerów było zaklepane 50 miliardów w tegorocznym budżecie, gdybym nie musiał płacić podatków, zus, składek nfz, gdyby nie nękały mnie żadne kontrole a szwagier z teściem zajmowali jedną z wielu intratnych posad w agencji rozkradania i destabilizacji.
Pilsener / 2008-11-03 18:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A wiesz jak fajnie, kiedy wpadasz w te 40%? I dostajesz mniej do ręki niż Twoi podwładni, którzy są obarczeni "zaledwie" 19% podatkiem - a zbliża się koniec roku, kiedy są duże wydatki... I akurat w tym okresie przychodzi mniejsza wypłata, fajnie, co nie? W cywilizowanym kraju to ja mogę tyle bez podatku zarobić, a tutaj już wpadam w II próg.
Pilsener / 2008-11-03 18:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Samoregulacja rynku" jak to nazywasz nie jest idealna, ale na pewno lepsza niż regulacje dokonywane przez różnego rodzaju "moralnych" polityków/urzędników/księży etc. Póki co nic lepszego człowiek nie wymyślił.
Pilsener / 2008-11-03 15:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podstawą jest silny, stabilny pieniądz i niska inlacja - bez tego nie ma stabilnego i długofalowego wzrostu gospodarczego. Gdyby wtedy obniżano stopy bez umiaru moglibyśmy dziś być tam, gdzie teraz Węgry. Zresztą paradoksalnie to właśnie wysokie stopy najszybciej prowadzą do... niskich stóp, bo dławią inflację i dzięki temu można stopy zacząć odbniżać szybciej i mocniej, więc nie widzę tu żadnych problemów. Im szybciej zdławimy inflację i zaczniemy obniżać stopy, tym lepiej. Wysoka inflacja zagroziłaby mocniejszym obniżkom stóp i późniejszemu okresowi prosperity. Trzeba myśleć o przyszłości, a nie o tym, co jest teraz lub było kiedyś.

Re: Kiedy kolejna szansa na wejście w akcyjne

Pilsener / 2008-11-03 15:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak to bywa na GPW - nie wiadomo. Zauważ, że czasem trzeba było poczekać kilka miesięcy na większy spadek - nawet w czasie bessy. Hossy nie ma, więc ja się nie śpieszę i Tobie radzę to samo - zdąrzysz kupić 10 razy. Zobacz, co było po bessie w 2001 - nastąpiła "mini hossa" (nie wiem jak to nazwać) i wzrost o ponadd 40%, następnie trzeba było czekać około roku na powrót do tych dołów, potem górka i potem znów rok w dół i początek hossy. Moim zdaniem prawdopodobny jest scenariusz, w którym dopiero w 04-05/2009 będziemy testować 1550 na W20. Siedzisz spokojnie na lokatach 7-8% i do akcji się nie palisz - mało prawdopodobny jest stabilny, długi wzrost - taki to w czasie hossy, więc ryzyko jest nieadekwatne do tych 7-8% z lokat.
Pilsener / 2008-11-03 14:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jest kryzys, banki niechętnie udzielają kredytów ze względu na ryzyko - niskie stopy nic tu nie pomogą, rynek finansowy jest szczególnie wrażliwy na szybkośc obiegu pieniądza, a ta jest tu najistotniejsza - ilość wykreowanego przez banki pieniądza potrafi spaść kilkukrotnie, kryzys to także mniejsze dochody budżetu - zatem więcej obligacji i właśnie w te obligacje banki będą lokowały nadwyżki, a nie w ryzykowne kredyty - działa tu efekt wypychania, którego nikt nie bierze pod uwagę. Trwałą i w miarę szybką poprawę koniunktury można uzyskać zwiększając wolność gospodarczą i obniżając podatki, co przyciągnie kapitał i obniży koszty przedsiębiorstw. Obniżka stóp niczego nie rozwiąże - inflacja wciąż jest wysoka a złotówka niestabilna, fundamenty gospodarki słabe - dlatego stopy siłą rzeczy muszą być wysokie, by chronić złotówkę. Ale rządowi łatwiej przyjąć euro niż rozwijać gospodarkę - wspólna waluta zatuszuje słabość gospodarki i zmniejszy koszty obsługi deficytu budżetowego państwa - lecz nie Kowalskiego, tu może być odwrotnie.
Pilsener / 2008-11-03 13:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak chcecie stopami pobudzać wzrost, to kupujcie dywaniki z kolcami do masażu stóp. Kondycja gospodarki zależy od jej fundamentów a nie poziomu stóp - amerykanie już próbowali połechtać gospodarkę niskimi stopami i tanim pieniądzem - jak to się skończyło to widać aż nadto. Socjaliści na wyścigi chcą psuć pieniądz i wywoływać kryzysy w celu krótkoterminowrgo podniecenia wyborców. Skoro im niższe stopy tym lepiej, to może od razu do zera obniżymy? Będzie PKB jak w Dubaju :)

Jeden gołąb już jest

Pilsener / 2008-11-03 13:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie licząc oczywiście prezesa, ale z niego to raczej indyk, a nie gołąb, poza tym jeden gołąb wiosny nie czyni. Uważam, że nie masz szans na istotną obniżke stóp w tym roku.

Re: Budowa najwyższego wieżowca w Polsce wstrzymana

Pilsener / 2008-11-03 13:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Spółki, których udziałowcem jest Czarnecki i te powiązane z LCC mogą zdołować dziś GPW.

Zlikwidować

Pilsener / 2008-11-03 11:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zlikwidować w końcu te stocznie, ile jeszcze mam na nie pracować?

Najnowsze wpisy