Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-10-31 15:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po to jest rząd, żeby zrobił porządek z kościołem - nie będę się rozdrabiał na drobne, rząd niech nie zwala winy i się nie tłumaczy tylko niech się bierze do roboty i reformuje kraj. Po co mi 8-miu wiceministrów finansów? Nie starczy dwóch? Co oni tam wszyscy robią?
Pilsener / 2008-10-31 15:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Witam rodaka z mojego miasta i też programistę.
Pilsener / 2008-10-31 15:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Jaki jest sens siedzenia w Olsztynie, jeśli tam nie masz pracy," - żaden, ale zauważ - jak już wyjechać, to prędzej do UK - w Warszawie czy Gdańsku będzie ciężej - zwłaszcza, jeśli nie masz stażu - kto Ciebie zatrudni za tyle, żebyś mógł wynająć mieszkanie i się utrzymać? Przecież to kupa kasy.
Pilsener / 2008-10-31 14:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A dlaczego wg Ciebie te 50 czy 70 milionów stąd wyjechało? Bo brakowało im dębowej klepki żeby stwierdzić, że polska to kraj zły i wrogi dla polaka? Nie umieli policzyć, gdzie im będzie się lepiej żyło? Ty pewnie nigdy się nie zastanawiasz, dlaczego jak pracodawca daje Ci 5 tysięcy to dostajesz z tego dwa? Może jak w Anglii z 5 tysięcy dostaniesz cztery - i nie złotówek, a funtów, to zmienisz zdanie.
Pilsener / 2008-10-31 14:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak nie chcesz wracać to chociaż dorzuć się do piwka, bo przez kryzys musiałem ograniczyć przyjmowanie płynów ;)

Mnie też osłabiają

Pilsener / 2008-10-31 14:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oboje. Osłabia mnie premier, prezydent, opozycja, koalicja, w ogóle polska i cały polski system - silna i centralna władza to słaby kraj, słaba waluta i słabi obywatele - ja już jestem tak słaby, że ledwo piszę - słabo mi, aaa.... hrr.... (zemdlał)

I co z tego?

Pilsener / 2008-10-31 14:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To żaden wskaźnik - tak naprawdę NIE PRACUJE prawie połowa polaków zawodowo czynnych - to nie jest bezrobocie? Z tych co pracują kolejna połowa pracuje w sektorze publicznych, który jest na ogół nieefektywny i nierentowny. Dlatego zarabiamy mało - bo raz - mało wytwarzamy, dwa - musimy się dzielić z tymi, co nie wytwarzają prawie nic lub przynoszą straty (jak np. rolnicy, górnicy, stoczniowcy). Stopa bezrobocia to żaden wskaźnik - nie ma znaczenia dla sytuacji na rynku pracy. Wystarczy część nierobotnych zniechęcić do rejestrowania się - i już mamy niskie bezrobocie.

Re: Które TFI wybrać?

Pilsener / 2008-10-31 12:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Wybrać kilka - dywersyfikacja, najlepiej co najmniej 3
2. Porównać ich wyniki - wybrać takie, które wypadają lepiej na tle konkurencji
3. Zastanowić się nad planem inwestycyjnym - struktura portfela, mechanizm zakupów itp. itd.

Jaki fundusz polskich akcji? - krótka analiza i prośba o dyskusję

Pilsener / 2008-10-31 12:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ponieważ bessa trwa już rok - czas pomału przeanalizować dokonania rodzimych funduszy akcji - z góry mówię, że odrzucam fundusze, które istnieją krócej niż 3 lata oraz różne MIŚ, branżowe itp.
Za rok wstecz najlepsze były:
1. Allianz Akcji 2. Subfundusz Akcji Skarbiec Akcja 3. UniKorona Akcje 4. Legg Mason Akcji 5. DWS Akcji
Za dwa lata:
1. Legg Mason Akcji 2. UniKorona Akcje 3. Subfundusz Akcji Skarbiec Akcja 4. Allianz Akcji 5. BPH Akcji
Za trzy lata:
1. Legg Mason Akcji 2. Subfundusz Akcji Skarbiec Akcja 3. UniKorona Akcje 4. Arka Akcji 5. BPH Akcji

W topie ciągle są: Legg Mason, Skarbiec i Unikorona, krótkie porównanie z W20 na wykresie:
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1008/wykres4bb3.png - na podstawie fundi.pl
Widzimy, że w czasie hossy LM jest niezrównany, jednak w czasie bessy najlepszy okazuje się Allianz oraz Skarbiec - widać też wyraźnie, jak szybko tracą najlepsze fundy akcji - miśków lepiej nie oglądać, bo można zawału dostać :)

Muszę wybrać minimum 3 fundusze akcji do portfela - ponieważ planuję w najbliższym czasie kupować więcej akcji, jednak decyzję muszę podjąć wcześniej - po wyborze funduszy nie zamierzam się tym przejmować i skupić się jedynie na wyborze momentu zakupu oraz strukturze pakietu. Na jakie fundusze polskich akcji byście postawili i dlaczego? - niekoniecznie muszą być z tej listy. Inwestycja obliczona na 3-5 lat.
Pilsener / 2008-10-31 10:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mój wujek został - ma 3 sklepy z ciuchami, fajny z niego rolnik co nie? Pewnie, że bym został, gdybym miał taką możliwość. W tym roku z budżetu na rolnictwo pójdzie prawie 50 miliardów - chcesz to oddaj rolnikowi część dochodów i podziel się z nim emeryturą, ale od moich pieniędzy WARA.

Re: złdzieje z ING

Pilsener / 2008-10-31 10:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro tak uważasz, to sprzedaj jednostki i kup inny fundusz żótłych papierów - masz przecież wybór. Poza tym liczy się zysk w długim terminie, takie dzienne wahania o niczym nie świadczą. Jeśli ten fundusz źle sobie radzi na tle konkurencji to go sprzedaj - zrobiłbym taką analizę, ale mi się nie chce, bo nie jestem zainteresowany żółcią - ale Ty możesz to zrobić i przekonasz się, jak ING sobie radzi i wtedy podejmiesz decyzję. Emocje zły doradca.
Pilsener / 2008-10-31 10:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak chcesz mieć wysoką emeryturę, jak musisz się z nią podzielić z urzędnikiem, rolnikiem, mundurowym, górnikiem, nauczycielem... Ludzie wolą w Anglii złom zbierać i koczować na dworcach, niż w polsce harowac całe życie na pasożytów i nierobów.
Pilsener / 2008-10-31 10:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
100% racji - praca jest, ale g...a - a jak masz już tą pracę to do akcji wkracza nienasycony polski rząd, który natychmiast odbierze 30% owoców Twojej pracy, żeby dać je swojemu partyjnemu zapleczu, polska jest krajem zbyt zacofanym i zbyt słabo rządzonym, żeby powstały tu doliny krzemowe czy nowoczesne technologie. Chyba, że chodzi o takich specjalistów, co chodzą albo dzwonią i sprzedają, haha
Pilsener / 2008-10-31 10:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak traktuje Ciebie polski rząd? Oszukuje, poniża, okrada na każdym kroku - zero szacunku dla ludzi, którzy ciężko pracują na administrację, polityków, rolników, górników czy innych nierobów. Anglik przynajmniej nie zmusza Ciebie, żebyś się dzielił emeryturą i pensją z jego rolnikiem. W polsce pracujesz na innych, za granicą - dla siebie. Dlatego za granicą mieszka więcej polaków niż w polsce - ludzie zawsze stąd wyjeźdżali i ZAWSZE będą wyjeżdżać - bo polska to kraj bez przyszłości i perspektyw.
Pilsener / 2008-10-31 10:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapraszam do siebie - chętnie się pośmieję, jak uzyskujesz tą "dobrą pracę". Myślenie godne komucha w PRL - elita się wyżywi, a reszta niech sp.... - bo przecież nie zrobili kariery! Nie zostali prezesami! Czyli są nieudacznikami i niech sp... - co nie?

Najnowsze wpisy