Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-10-31 10:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najpierw nieudacznicy, a teraz nagle wykształceni? Może jeszcze mało mobilni? To NAJLEPSI ludzie! Młodzi, chętni do pracy, wykształceni i mobilni - każdy kraj zabija się o nich, dzięki nim dynamika wzrostu PKB w UK jest kilka razy większa niż w UE! naprawdę tu pracują zarabiają całkiem duże pieniądze i nie są popychadłami - pewnie z Warszawy jesteś? Zapraszam do Olsztyna - spróbuj tu znaleźć pracę po studiach - na informatyka za 1200 zł brutto na staż zgłosiło się 30 chętnych. Z moich znajomych 80% wyemigrowało. Nie każdy chce być elitą! Ludzie chcą normalnej, zwykłej, spokojnej pracy! A polska jako kraj biedny i podrzędny im tego nie zapewnia, bo w polsce dba się tylko i miernoty i pasożytów: rolników, górników, nauczycieli - dla młodych, zdolnych czy ambitnych nie ma nic.

Ale jedna rzecz wiadoma

Pilsener / 2008-10-31 10:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak co roku pójdą w górę podatki - bo najnowszy socjalistyczno-konserwatywny rząd potrafi tylko to. Dlaczego od razu nie oddać nienasyconemu polskiemu rządowi 100% dochodu, całego majątku, ostatniej koszuli i powierzyć swoje życie wspaniałym urzędnikom i politrukom, którzy będą nas żywić i mówić nam, co mamy robić a co nie. Z każdym kolejnym rządem jesteśmy bliżej PRL niż dalej.
Pilsener / 2008-10-31 09:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A znajomej ciocia pracowała ciężko w fabryce wyrobów szklanych i dostaje niecały 1000 emerytury, zruinowała sobie zdrowie. Rolnicy też dostają emerytury, choć nie płacą w ogóle składek a pracują średnio 30 minut dziennie, mimo to ich dochody są o 20% wyższe niż w rodzinach robotniczych. W moim mieście jest fabryka opon - ludzie często tam pracują w trudnych warunkach, często w nocy, w smrodzie i hałasie, nie możesz odejść od taśmy nawet na minutę. Jak rząd dba o tych ludzi? To ma być wolność i demokracja? To PRL! Jak byli równiejsi, tak są dalej. Kiedy w końcu wszyscy będą równi?

Wkurzające

Pilsener / 2008-10-31 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oszczędności niewielkie, a żołdacy się wkurzą - zamiast tego lepiej objąć żołnierzy ZUS'em. Niech przechodzą na emerytury na takich warunkach, jak wszyscy. I jak najszybciej sprofesjonalizować i sprywatyzować armię, co położy kres nadużyciom i marnowaniu pieniędzy podatników.
Pilsener / 2008-10-31 09:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Olsztyn też rozkopamy - normalka, bo budżety muszą wydać kasę do końca roku, dlatego ich *** mać nie mogli kopać w wakacje, kiedy ruch znikomy.

I tak gucio to da

Pilsener / 2008-10-31 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dopóki będziemy płacić podatki na NFZ (przepraszam - "składki", bo przecież przymusowe potrącanie mi z pensji jakiejś kwoty to nie podatek, jeno składka) a cały system będzie narodowo-katolicko-centralny w polsce nic się nie zmieni na lepsze. Należy znieść obowiązek płacenia składek, NFZ zlikwidować a wszystkich pracujących tam politruków zwolnić - szpital będzie otrzymywał pieniądze BEZPOŚREDNIO z naszych ubezpieczeń, podobnie, jak naprawiamy samochód z ubezpieczenia. Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby do napraw samochodów wtrącał się rząd a samochody były naprawiane z podatków? Niestety w polsce rząd uzurpuje sobie prawo pośrednika i regulatora w kilkuset obszarach - jaka to wolność? Jaka demokracja? Ja sobie nie życzę, żeby jakiś politruk z klucza partyjnego decydował za mnie, na co wydaje swoje pieniądze i pobierał za to 50% prowizji. W ten sposób polska zawsze będzie biednym krajem.

A dla nas

Pilsener / 2008-10-31 08:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kiedy coś dla zwykłych ludzi? Dla urzędników, rolników, hutników, nauczycieli itp. zawsze coś się znajdzie - a dla zwykłych ludzi nie ma nic - emigracja - pokazuje im się drzwi.
Pilsener / 2008-10-30 23:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obama wygra uzyskując 54,5% głosów - tak obstawiam.

Na ile?

Pilsener / 2008-10-30 23:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na ile obecne poziomy indeksów zdyskontowały przyszłe słabsze wyniki spółek i gospodarki? Jakiś długoterminowiec może już wie i kupuje? Longterm, liczysz coś, czy czekasz? :)
Pilsener / 2008-10-30 23:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jest nas więcej :)

Re: Wzrosty na giełdzie przy dużych obrotach

Pilsener / 2008-10-30 22:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo ja wiem, czy takie duże? Duże pewnie dlatego, że spora część inwestorów realizowała zyski - 15-20% to nie do pogardzenia w tych trudnych czasach, a sytuacja wciąż niepewna. Mamy dobre wyniki spółek - zgodnie z oczekiwaniami, przed nami IV kwartał i rajd Mikusia - wyniki też nie powinny być złe, jednak ruch w górę będzie ograniczony - wszak to nie hossa. Największe moje obawy budzi I kwartał, gdyż dopiero wtedy spowolnienie powinno być odczuwalne, jednak do tego czasu dno bessy powinno już solidnie się okopać w okolicach 1550. Najgorsze to może się zdarzyć, to szybki zamach na to dno - kryzys niejedno ma oblicze i pewnie jeszcze nie powiedział swojego ostatniego słowa... Obawiam się też, że inwestorzy obawiający się marazmu na GPW mogą stopniowo uciekać w I kwartale - najgorsze co może się zdarzyć, to ustanowienie nowych minimów, jednak bądźmy optymistami - ja zakładam podwójne dno a nasza gospodarka oby okazała się tak mocna, jak to twierdzą politycy.
Pilsener / 2008-10-30 17:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przede wszystkim rząd powinien reprezentować interes kraju i jego obywateli, a nie związkowców, stać za podatnikami murem i dbać o ich interesy - to raz. Dwa - rząd nie powinien mieć fizycznej możliwości przyznania żadnych świadczeń/przywilejów tym ludziom, bo to stwarza ogromne pole do nadużyć i jest to zwykłe kupowanie głosów za nie swoje pieniądze - należy obywateli na to uczulać, ale co z tego, jak taka praktyka jest powszechna? Przecież każdy - Ja czy Ty mając do wydania pieniądze wydamy je na kupienie głosów panów spod sklepy, zbudowanie politycznego zaplecza niż na autostradę - bo z autostrady nie będzie wyborców.
Pilsener / 2008-10-30 17:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niby racja, bo jak koledze straż miejska gdzieś tam wystawiła mandat to dwa lata jeździł za nim po kraju, ale od egzekucji odwołanie przysługuje, a karencja to średni pomysł, bo wtedy dłużnik mógłby na gwałt zacząć ukrywać mienie, albo nawet je niszczyć (częsty przypadek) byle nie dostało się wierzycielom. Gorzej wygląda sprawa z egzekucjami z prawa skarbowego - tutaj nie masz praktycznie nic do gadania, nawet jak urzędnik nie ma racji to mogą Ciebie załatwić na miękko.
Pilsener / 2008-10-30 13:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"zainteresowana osoba nie jest informowana" - bez przesady, nawet jak zajmują Ci pensję za mandat drogowy w Koziej Wólce to wysyłają n powiadomień, gorzej, jeśli jesteś żyrantem - wtedy odpowiedzialność jest zbiorowa i nie trzeba oddzielnej sprawy i faktycznie możesz się dowiedzieć po fakcie, no ale kto żyruje, ten bieduje.
Pilsener / 2008-10-30 13:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na piwo jeszcze mnie stać, byle mi mieszkania nie zlicytowali :)

Najnowsze wpisy