Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-10-20 14:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja. Najgorsze jest to, że interwencja państwa przynosi wymierne korzyści, natomiast strat już nie - szkody wyrządzone przez socjalistów są rozłożone na całą gospodarkę albo nawet na przyszłe pokolenia - trudno je oszacować i policzyć ich "zbawczą" moc - ale niektórzy próbują, np. ekonomiści z Centrum im. Adama Smitha obliczyli, że zatrudnienie jednego bezrobotnego w ramach programu "absolwent" to od 5 do 7 nowych bezrobotnych w innych sektorach - ale ktoś o tym mówi? Ktoś się tym przejmuje?
Pilsener / 2008-10-20 14:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście - w 89 roku gospodarka kwitła i Balcerowicz ją rozmontował, zarabiamy już nie 20$ a 10, a PKB z jakiś 5% średniej UE zjechało do zera, haha. Jak ktoś rozmontowuje polską gospodarkę, to różnego rodzaju socjaliści i ekonomiczni ignoranci Twojego pokroju. Nikt nie wdrożył nawet 10% takich reform jak Balcerowicz, no ale polacy kochają wybierać konserwatywnych socjalistów a ich nieudolność tłumaczą liberalną demokracją :)

Zakładamy się, kto wygra?

Pilsener / 2008-10-20 12:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obstawiam Obamę, a jego wynik na 54,5%.
Pilsener / 2008-10-19 20:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak może być nieopłacalne? W publicznym jest nieopłacalne, bo pacjent to koszt (a budżet jest stały), a nie przychód z ubezpieczenia - jak chcesz komuny to jedź do Korei Północnej, jak chcę mieć demokrację i dobrobyt, nie chcę jeść trawy i czekać 2 lata na wizytę u specjalisty, za którą i tak muszę dać łapówkę. A różnica jest tylko w TWOIM umyśle - publiczne - dobre, prywatne - złe. Pokaż mi państwo, które oparte o własność publiczną osiągnęło sukces gospodarczy. Nie ma takiego.

Pewnie że nie, bo już są 4:

Pilsener / 2008-10-19 20:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
SLD, PSL, PIS i PO - nie ma miejsca dla 5-tej partii socjalistyczno-konserwatywnej. Natomiast przydałaby się prawica - prawdziwa prawica, a nie zakamuflowani socjaliści z nostalgią za komunizmem. Ja dzielę partie prosto: socjaliści - lewica, liberałowie - prawica. Nazwiska czy rodowody g.. mnie obchodzą. Jak ktoś wychował się pod stocznią to liberał a jak ktoś nie był internowany to już socjalista? Bzdura - jakich wiele w polsce - albo związek zawodowy to niby prawica, przecież to śmieszne. Prawdziwy podział przebiega zupełnie gdzie indziej.

Re: 30 000zł

Pilsener / 2008-10-18 22:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pomysłów może być bez liku - zależy na jaki czas i jakie ryzyko. Jak na średni termin to proponuje 20% fundusze akcji dużych spółek, 60% lokaty a pozostałe 20 to wg fantazji - fundusze hybrydowe, takie które inwestują w instrumenty pochodne etc. Podstawą jest rozłożenie zakupów akcji w czasie oraz dywersyfikacja portfela. Jeśli sytuacja będzie stabilna, to w niedalekiej przyszłości można zwiększyć udział akcji do 40% i stopniowo zamieniać lokaty na obligacje. Podstawowy błąd to "wrzucić na raz", w dodatku w jeden fundusz . Jeśli nie chcesz analizować sytuacji na rynkach to proponuję fundusze aktywnej alokacji, których zaangażowanie w akcje zależy od koniunktury giełdowej.

Re: fundusze obligacyjne

Pilsener / 2008-10-18 22:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Hmm, teraz o to pytasz? Ja już dawno przewaliłem wszystko do pieniężnych - zacząłem, jak tylko RPP zaczynała podwyższać stopy. Teraz też bym obligacje zamienił na lokaty - nawet w mbanku dają 8,08% na 3 miesiące - minimalna wpłata 10 tysi. Wrócę do obligacji, gdy RPP zacznie obniżać stopy.

Re: Pilsner

Pilsener / 2008-10-18 22:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Warto przeczytać rozdział w prospekcie emisyjnym dotyczący wyceny jednostek uczestnictwa i publikacji ich wyników - każdy TFI ma własne procedury i zasady - nawet jeśli wycena jednostki na dany dzień publikowana jest w tym dniu, to z pewnością opiera się na wynikach giełdowych z wczoraj, a nawet starszych - opóźnienie może sięgać kilku dni.

Re: ARKA NIE WYPŁACA PIENIĘDZY !!! POMOCY

Pilsener / 2008-10-18 15:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Złóż doniesienie do prokuratury, idź do lokalnej prasy, jak masz pieniądze na pozew to złóż pozew przeciwko ARKA inwestmenst czy jak tam się oni nazywają. Jedź do siedziby firmy z namiotem i koczuj pod ich schodami - walcz.

Re: Fundusze Arki w cieniu innych....

Pilsener / 2008-10-18 14:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisałem o tym wiele razy - nie można oceniać funduszy w oparciu o zysk historyczny, dlatego, że:
1. Przyszłość to nie odwrócona przeszłość
2. Giełda to nie tylko hossa i długi termin
Dużo więcej powie mi o funduszu jego zachowanie podczas bessy - oczywiście dobry fundusz to taki, który dużo zyskuje, a mało traci - ale tak dobrze to nawet w erze nie ma :) Dlatego planując inwestycję musimy wziąć pod uwagę przyszłą koniunkturę, ryzyko, czas inwestycji i dobrać odpowiednie fundusze - inaczej wybieramy fundusze, jeśli interesuje nas bezpieczny zysk długoterminowy, a inaczej, kiedy chcemy się w kilka miesięcy "nachapać" na hossie. Wybierając fundusz należy oczywiście patrzeć, jak zachowuje się on na tle konkurencji - ale to też nie gwarantuje sukcesu, bo pełno mamy wypadków, gdy całkiem nieźle radzący sobie fundusz nagle zdołował - dlatego trzeba dywersyfikować, ja uważam, że należy kupować minimum 3 fundusze z każdego sektora.

W czasie hossy warto wybierać walory tanie - w czasie bessy drogie - dlatego, że drogie = cenne, takie, co mało traci - natomiast w czasie hossy każde g... się sprzeda i możesz np. DWS top 25 MiŚ kupić, co nie? Proste.

Re: Ile straciliście w funduszach?? ja 3300 na AIG Akcji

Pilsener / 2008-10-18 13:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy - ja licząc od szczytów hossy jestem około 10% w plecy na polskim portfelu. Najbardziej straciłem na najstarszym funduszu, jaki mam: DWS zrównoważony - sam nie wiem, czemu go jeszcze trzymam, chyba przez sentyment :) Rozczarowały też trochę wyniku Uni 95% - ale tylko na początku bessy, kiedy fundusz poleciał ostro w dół. Mam między innymi też inne hybrydy: Skarbiec Ochrony Kapitału i Allianz Aktywnej Alokacji, których wyniki są całkiem przyzwoite jak na bessę. Od styczniowych dołów pomału wchodzę też w akcyjne, najwięcej kupuję Legg Masona. Teraz planuję duże zakupy, jeśli utworzy się krótkoterminowe dno w okolicy 1750. Poza tym mam też obligacje i lokaty - jednak obligacje symbolicznie, bo czasy dla nich niepewne. Obecnie mam tylko około 20% akcji. Planowałem mieć 40% akcji a mniej reszty, jednak zmodyfikowałem plan w związku z bardzo niekorzystnym rozwojem wydarzeń na giełdzie - obniżyłem dno z 1900 do 1500, w związku z czym maksymalne moje zaangażowanie w akcje będzie dopiero wtedy (co nie znaczy, że dna nie będzie można znowu przesunąć w dół).

Tak to jest, jak się głosuje na prostaków

Pilsener / 2008-10-18 13:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo kto to jest ten Kaczyński? Jakiś hołysz bez paranteli, co chodzi w dziurawych butach, nie ma konta w banku, prawa jazdy - nieudacznik, co do niczego w życiu nie doszedł, ma tylko partię - podobnie jak Tusk, Pawlak, Olejniczak - co to są za ludzie? Co w życiu pokazali? NIC - ale polacy chętnie głosują na prostaków i nieudaczników, bo sami są prostakami i nieudacznikami - w ten sposób leczą kompleks biedy i zaściankowości.
Pilsener / 2008-10-18 01:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie wydaje mi się - ktoś kiedyś w USA powiedział "U nas nawet do przytułku jeździ się samochodem" - USA szybciej wyjdą z kryzysu i będzie on dla nich mniej dotkliwy - przekonacie się o tym.
Pilsener / 2008-10-18 00:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
WSZYSTKIM należy odebrać przywileje - dlaczego każdy sam nie może pracować na swoją emeryturę? Dlaczego w polsce ludzie mają się dzielić na równych i równiejszych? Tych co pracują i tych co żyją z czyjejś pracy?
Pilsener / 2008-10-18 00:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taa, górnicy tyrają - chyba pod sejmem, rzucając petardy. A jakim prawem mam się dzielić swoją emeryturą z górnikiem? Możesz mi to wytłumaczyć? Zarabiają średnio dwie średnie krajowe, a w mojej firmie 1890 brutto! I ja mam pracować do 65 roku życia i jeszcze się emeryturą dzielić z górnikami, którzy umieją produkować tylko deficyt budżetowy? Takiego! Zapraszamy górników do sektora prywatnego, to zobaczą co to uczciwa i ciężka praca.

Najnowsze wpisy