Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-10-13 09:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałem dodać, że pilot może jeszcze liczyć na medal - od prezydenta, gdy sprzeciwi się premierowi i analogicznie od premiera, mogą też go oskarżać o tchórzostwo i straszyć sądem wojennym - wesołe jest życie pilota "rządówki".

Re: Prezydent poleci litewski samolotem?

Pilsener / 2008-10-13 09:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Całe szczęście, że to nie mój prezydent i premier, bobym w depresję popadł. A pilot dostał biegunki jak się dowiedział, że ma lecieć "rządkówką" - czyli 40-letnim ruskim złomem, w dodatku będą mu krzyczeć do ucha "w lewo" "w prawo" "ląduj" "zrób beczkę" - każdy pilot by się rozchorował. Rząd w polsce jest największy na świecie (tylko minister finansów ma 8-miu "wice", tyle co połowa rządu Francji) a kancelaria prezydenta zatrudnia pewnie z 500 osób - muszą się dzielić jednym ruskim złomem, chcą wziąć Brukselę na litość pewnie? Tylko UE to nie polscy wyborcy, na brudne buty czy stoczniową przełość nie polecą.
Pilsener / 2008-10-13 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawda jest oczywista: podatek Belki to złodziejstwo i należy nazywać to po imieniu - te same pieniądze są opodatkowane MINIMUM 3 razy - CIT/PIT, potem Belka, a w końcu jak je wyjmiesz i kupisz np. dziecku wyprawkę (bo na to między innymi trzeba w polsce oszczędzać, dzięki polskim rządom) to zapłacisz dodatkowo 22% VAT. Ktoś kiedyś policzył, że co druga złotówka jest w łapskach politruków - jak ten kraj ma być bogaty? Redystrybucja dochodu narodowego to przekleństwo tego kraju - no ale politycy i pasożyty muszą z czegoś żyć, co nie?

Pamiętam kiedyś te zatroskane twarze "polacy mało oszczędzają", "polacy nie mają oszczędności" - no to trzeba ich nakłonić, nie? Dowalić polaczkom taki podatek, żeby już nie wstali i nie pisali bzdur na forum. A politycy i burżuje mają Was głęboko, bo np. Kulczyk płaci podatki w Austrii a nie w polsce, nawet partie polityczne mają konta w Szwajcarii albo gdzieś w rajach podatkowych, a ciemny lud płaci, narzeka - i nawet chodzi na wybory, żeby poprzeć swoich dobrodziejów.

Podatki bezpośrednie trzeba zlikwidować

Pilsener / 2008-10-13 09:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo moim zdaniem to zwykłe złodziejstwo - okradanie uczciwie pracujących obywateli z owoców ich pracy - w nagrodę za ich ciężką pracę państwo zabiera im od około 30% wypłaty wzwyż, a im więcej człowiek pracuje i więcej wytwarza tym bardziej się go karze wysokim podatkiem, jakby ludzie o niczym innym nie marzyli tylko o pracy na rzecz państwa. A kiedy będziemy pracować na siebie? Poza tym jakim cudem podatek jest 19%, jak zarabiam 3000 brutto a dostaje 2000? To jakie 19%? No ale już nie podatek, a składka! Opłata! Popiwek! A co to dla mnie za różnica, jak to politrucy nazwą? Każda obowiązkowa danina dla rządu jest podatkiem, nazwa ani co oni z tym robią nic mnie nie obchodzi.

Efekt? Tylko nieco ponad 50% zawodowo czynnych pracuje, z czego co drugi - w sektorze publicznym, gdzie płace są wyższe a efektywność niższa. W polsce pracować się po prostu nie opłaca, nie opłaca się też ludzi zatrudniać - bo trzeba wyłożyć na dzień dobry 5 tysięcy, żeby pracownik dostał 2, a jak coś wytworzysz to w nagrodę dostaniesz listę kolejnych podatków i kontroli. Bogaty kraj to bogaci obywatele, a co robi rząd, aby polacy się bogacili? Nic - a tych co mimo wszystko próbują, zarzyna się jak wściekłe zwierzęta, ściga, straszy, prześladuje i nęka.

Nigdzie gdzie byłem, nie było takiego kultu biedy, jak w polsce - kult biedy i zakłamanie polaków mnie przerażają, ten kraj jeszcze bardzo długo będzie biedny.

Obama wygra

Pilsener / 2008-10-13 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uzyskując 54,5% głosów.
Pilsener / 2008-10-13 00:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mi nie przeszkadza - doniósł CIA na komunizm, więc dlatego ten upadł, doniósł papieżowi, doniósł Jaruzelskiemu i Breżniewowi - tak długo donosił, aż w końcu jego ponieśli :) Tak długo dzban wodę donosi, dopóki mu się ucho nie urwie :)
Pilsener / 2008-10-12 21:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Pisałem z małej i będę pisał
2. Przynajmniej zagrali - jakoś polskiemu trenerowi to się nigdy nie udało, no ale nie wygrali, więc porażka
3. Pewnie, że nie ma partii socjalistyczno-konserwatywnych - są liberalno-reformatorskie, od kapitalistycznych i demokratycznych reform w kraju aż huczy, będzie taaaaaaaki cud gospodarczy. Zastąpienie manifestu komunistycznego katechizmem powszechnym to żadne reformy dla mnie - może dla Was to już wolność i demokracja, ale nie dla mnie, bo moje standardy demokracji są inne.

Re: Co przewidujecie w nadchodzącym tygodniu?

Pilsener / 2008-10-12 20:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Uspokojenie - mamy sezon wyników, wyniki będą na pewno dobre, jak będą spadki - to niewielkie, zapowiada się jakiś czas przepychanek w okolicy 1900-2000. A co dalej? Panika trwa na ogół krótko (zazwyczaj krócej niż trwa sesja) - do dalszych dużych spadków potrzebne są fundamenty (bardzo złe dane makro, jakieś bankructwa).
Pilsener / 2008-10-12 20:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica kto jest ministrem i jak się nazywa? Nazwiska wszystkich 8-miu wiceministrów finansów i innych urzędników też mają kluczowe znaczenie? Trzeba być głęboko naiwnym żeby wierzyć, że jak w maluchu zmienimy kierowcę to przyśpieszy do setki w 5 sekund. Fajnie żyć w bajkowym świecie, gdzie wszystko jest czarne, białe i proste - wystarczy wymienić Gargamela na Papę Smerfa i będzie eldorado, że winny jest Gargamel, że Gargamel należy do układu itp. i wystarczy go wymienić, a zło zniknie.
Pilsener / 2008-10-12 12:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już dawno liczyłem dno na 1900-2250 - i to o ile fundamenty się nie pogorszą, bo dalszy zjazd jest możliwy, jeśli do zwykłej bessy dojdą bardzo złe dane makro, jakieś bankructwa etc.
Pilsener / 2008-10-12 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W której klasie w polsce uczą używania polskich znaków oraz dużych i małych liter? A może dopiero na studiach? Widać nawet tutaj, że polacy to jednak naród nieuków - sklecenie paru zdań w ojczystym języku dla przeciętnego polaka-patrioty to problem ponad siły. Może dlatego, że oni wierzą w WOLSKĘ?

To w końcu jak?

Pilsener / 2008-10-12 11:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jedzie, nie jedzie - nigdy nic nie wiadomo, zresztą jakie to ma znaczenie? Najlepiej byłoby prezydenta i premiera zatrudnić z zagranicy, podobnie jak Leo - trener z zagranicy i efekty pojawiły się od razu. W polsce wszyscy politycy się kłócą: socjaliści z socjalistami, solidaruchy z solidaruchami. Gdyby do sejmu dostała się choć jedna partia inna niż socjalistyczno-konserwatywna, toby się chyba pozjadali.
Pilsener / 2008-10-12 11:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
napluło by się
debilowi w twarz
- a nie mówiłem? Prawdziwy patriota zwyzywa i napluje Tobie w twarz - jakie to patriotyczne i romantyczne, jak w epoce rycerzy, hihi
Pilsener / 2008-10-12 11:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oto typowo polsko-katolicka wdzięczność dla podatnika, który pracuje na czyjeś przywileje - jaki zatem sens je rozdawać? Z wdzięczności 50-letni emeryt, którego utrzymujesz wydłubie Tobie oczy - albo udusi różańcem, hihi

Kolejna niby reforma

Pilsener / 2008-10-12 11:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podatki na NFZ systematycznie rosną, od 2010 znowu wzrosną o 1%, nakłady na służbę zdrowia w ciągu 5-ciu lat prawie się podwoiły, a efekt? Zadłużenie szpitali wzrosło! Bo system jest o kant d... . Zadłużenie szpitala na najprostsza metoda na zwiększenie budżetu, a w nagrodę za gospodarkę racjonalną szpitalowi budżet się obcina. Już dawno należało to wszystko sprywatyzować, no ale polacy boją się prywatyzacji jak ognia, bo wtedy nagle okazałoby się, że promocja goni promocję, duże szpitale powstają jak grzyby po deszczu a nadgorliwi pracownicy karetek wyłapują na ulicach ludzi wyglądających na chorych i pod byle pretekstem wiozą na sygnale do szpitala, byle tyle dostać kasę z ubezpieczenia. Politycy zmartwieni tym faktem tworzą ustawę o "wielkopowierzchniowych obiektach szpitalnych" poważnie ograniczającą chory wysyp szpitali, zabraniają lekarzom pracy w święta i o 22 oraz wprowadzają regulacje i reglamentacje dotyczące wykonywania zawodów medycznych - a to wszystko, by żyło się lepiej!

Najnowsze wpisy