Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-10-12 00:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie ma różnicy - niby w banku jest bezpiecznej ( BFG), ale i to zależy od sumy, poza tym fundusz lokuje środki najczęściej w kilku bankach - podejrzewam też, że są one ubezpieczone, tutaj przydałoby się zasięgnąć opinii prawnika. Pieniądze są bezpieczne - co jak co, ale lubię Allianza, bo wszystkie ich fundusze prowadzą bardzo bezpieczną grę inwestycyjną i zawsze chętnie je polecam ludziom zainteresowanym bezpiecznym inwestowaniem na długi termin - jestem pewien na 100%, że gotówkowy fundusz Allianza inwestuje tylko w instrumenty o najwyższej wiarygodności.

Re: Arka Ochrony Kapitału - dlaczego tak gwałtownie spadła?

Pilsener / 2008-10-12 00:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Akurat mam ten fundusz, więc jestem w temacie, są dwie możliwości:
1. Zwiększyli pakiet akcji - nie pamiętam, czy ochrona kapitału jest 100% czy 95-100, ale jak do tej pory byli mniej więcej na zero, to mogli sobie na to pozwolić - ochrona kapitału tyczy się roku, nie wyklucza to spadków w krótkim okresie
2. Władowali się w jakieś obligacje, które dostały ostro w d... mam bardzo złe doświadczenia z obligacjami, staram się wybierać fundusze, które inwestują głównie w akcje i lokaty - ale nie zawsze się da. Do obligacji wrócę za rok-dwa.
Pilsener / 2008-10-12 00:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli chcesz wpłacać co miesiąc i nie znać tematu, to jest to niewątpliwie dobre rozwiązanie - bo jaka inna alternatywa? Nie znam szczegółów umowy ani portfela, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.
Jeśli jednak wolisz płacić mniejszą prowizję i za to zarządzać kapitałem sama - no to oczywiście plan systematycznego inwestowania nie wchodzi w grę. Pytanie - na ile jesteś w temacie giełdy, funduszy etc. żeby zarządzać portfelem w sposób efektywny?
Pilsener / 2008-10-11 23:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dobrze, że napisałeś "polacy" - bo już bym się martwił :)
Pilsener / 2008-10-11 23:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja nigdy nie aspirowałem do bycia polakiem - za to Ty najwidoczniej masz takie aspiracje, sądząc po niebywałych postępach, jakie poczyniłeś w mowie i piśmie tego kraju?
Pilsener / 2008-10-11 23:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
i jest Patriotą - a wiesz, że patriota to określenie negatywne? Gdyby zawsze rządzili patrioci, bylibyśmy dalej w epoce kamienia łupanego - na szczęście oprócz patriotów są też normalni ludzie. Jak słyszę "patriota" to uciekam - bo patriotyzm oznacza biedę i zniewolenie, a człowiek określający siebie jako patriota w 99% reprezentuje bardzo niski poziom intelektualny i moralny.
Pilsener / 2008-10-11 23:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ludzie pracy to ludzie, którzy pracują na te pomostówki. Ludzi, którzy je biorą akurat ludźmi pracy bym nie nazwał - prędzej pasożytami. Ale łatwo tak mówić, jak się nie pracuje na czyjąś emeryturę... tylko żyje z pracy innych.
Pilsener / 2008-10-11 23:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każda władza lepsza od polskiej.
Pilsener / 2008-10-11 16:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja też nie chodzę na wybory - popieram. Na polaków głosować nie zamierzam, bo oni nie umieją rządzić.
Pilsener / 2008-10-11 15:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
osoby za nią
odpowiedzialne mają się nadzwyczaj dobrze
- czyli kto? Bankierzy? Pfff... To rząd USA prowadził politykę taniego dolara i rekordowo niskich stóp oraz utworzył dwie specjalne instytucje do udzielania kredytów bezrobotnym - mimo to sektor się bronił i dopiero ustawowy nakaz udzielania minimum 30% nowo udzielanych kredytów jako subprime rozłożył sektor finansowy na łopatki. Tak się dzieje zawsze, jeśli politycy ingerują w gospodarkę realizując bzdurne hasła (typu "tanie mieszkania dla biednych") - za populizm trzeba płacić. Teraz i tak plebs obwinia o wszystko liberałów i kapitalistów, a który kapitalista dałby kredyt bezrobotnemu murzynowi bez majątku? Zastanówcie się ludzie... i módlcie, żeby nasi politycy nie zaczęli tych n milionów mieszkań budować.
Pilsener / 2008-10-10 23:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo giełda u iwanów jest wiarygodna jak... jak nie zamykają to robią skupy interwencyjne akcji - jakby to była klęska urodzaju :)
Pilsener / 2008-10-10 18:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Heh ja planowałem kolejną transzę zakupów przy 1900, ale zmieniam zdanie - przesuwam dno niżej, zacznę kupować jak spadnie w okolice 1600-1750 albo ta cała sytuacja się jakoś wyklaruje.
Pilsener / 2008-10-10 18:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sprzeda ranczo :)
Pilsener / 2008-10-10 16:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Banują, ale oni mają zmienne ip lub łączą się przez proxy ;)
Pilsener / 2008-10-10 16:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Równie prawdziwym byłoby stwierdzenie, że leci w dół, bo nikt nie chce kupić :)

W20 przebił dziś 1900... niech ja w domu nie nocuję! Przechodzimy właśnie do historii! Ludzie, będziemy w książkach!

Najnowsze wpisy