Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-10-06 10:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już przy 2240 kupiłem - a wolnych środków mam jeszcze około 70%, odwagi też nie brak :) Zacznę kupować na całego, jak zjedzie w okolice 1900.

Państwo drogo buduje

Pilsener / 2008-10-06 10:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale i tak polacy wierzą, że tylko rząd zapewnia najwyższą jakość i niskie ceny usług medycznych, edukacyjnych, infrastruktury etc. - takie statystyki ich nie ruszą. Wiara polaków w dobroć systemu redystrybucji przez politruków ich własnych pieniędzy jest niezachwiana. W moim mieście politycy budują np. baseny. Jeszcze 5-10 lat a rząd będzie budował sklepy i salony fryzjerskie - i w końcu wrócimy do PRL'u, bo polacy niczego innego tak bardzo nie pragną będzie sielanka jak w PRL'u - tyle że zamiast manifestu komunistycznego w szkołach będzie katechizm powszechny.
Pilsener / 2008-10-06 09:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro nie są pasożytami, to dlaczego umieją tylko strajkować i żyć z czyjejś pracy? Cała polska pracuje na górników, górnicy to wrzód dla kraju i wstyd dla narodu. Gdyby nie te komunistyczne skanseny - kopalnie, to co by zrobili biedni górnicy? Prawda jest taka, że oni nie nadają się do żadnej ciężkiej i normalnej pracy. Jak jesteś taki twardy, to idź do normalnej i uczciwej pracy - a nie obrażasz moją matkę - bo górnicy potrafią tylko obrażać i rzucać petardy, taką mają wdzięczność dla polaków, którzy ich utrzymują. Zwolnij się z kopalni i idź do firmy prywatnej - pokaż, że umiesz też pracować a nie tylko być zatrudnionym.
Pilsener / 2008-10-06 08:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zapomniałeś też o socjalistach z PIS i PSL. Poza tym kasa z podwyżek cen prądu nie idzie na inwestycje, lecz dzielą się nią solidarnie związki zawodowe i partyjni działacze z bieżącej opcji politycznej - na inwestycje z tego może w wielkiej łasce dadzą 1%. Najpierw trzeba sprywatyzować i urynkowić branżę, oddzielić linie przesyłowe od producentów - dopiero potem uwolnić ceny. Ale oczywiście polska najpierw uwolni ceny - żeby politrucy mogli się nachapać.

Re: Rząd dogadał się z PZPN-em?

Pilsener / 2008-10-06 08:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Odciąć PZPN i inne związki sportowe od pieniędzy podatników
2. Usprawnić system prawny w polsce - od egzekwowania prawa są prokuratorzy i sądy, a nie politrucy - czy to już powrót do PRL'u czy jeszcze nie? Niedługo policja nie będzie mogła nikogo aresztować bez zgody partyjnego towarzysza.
Pilsener / 2008-10-06 00:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica, z jakiej jest partii? W polsce teraz rządzą 4 partie socjalistyczno-konserwatywne, a zarzucają sobie PRL i liberalizm - czy to ważne, z jakiej kto jest partii? SYSTEM jest ważny, partia tyle znaczy, ile jej nazwa - jeśli system jest socjalistyczny, to partia też będzie mniej lub bardziej - socjalistyczna. Najpierw uległo się presji i pompowało w system dużo tanich dolarów - co czyni (choć na dużo większą skalę) niejaki Mugabe. A teraz, kiedy mamy kryzys, znów interwencja w gospodarkę - jak to nie jest socjalizm to co? Niewidzialna ręka rynku? A śmiejecie się z Balcerowicza, który przestrzegał przed zbyt tanim pieniądzem - ale kto słucha starego zgreda, co obalił nasz ukochany komunizm? Zepchnął nas z dobrobytu w niebyt.
Pilsener / 2008-10-06 00:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy haruje na siebie - szkoda, że nie w polsce. Myślisz, że uśmiecha mi się pracować 45 lat i dostać 900 zł emerytury tylko dlatego, że jakiś górnik czy inny pasożyt ma polityczne plecy? Jak górnicy są tacy twardzi, to niech spróbują sami zarobić na swoją emeryturę uczciwą pracą, tak jak zwykli ludzie.
Pilsener / 2008-10-06 00:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie jestem uprzedzony do górników - po prostu nie lubię pasożytów.
Pilsener / 2008-10-06 00:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica KTO? Prezydent kraju to nawet nie pilot - prędzej steward. Jeśli kraj to taka maszyna, jak "polisz er fors łan", to steward w postaci Toosck'a czy innego politruka może co najwyżej zawetować zimne przekąski, nie będzie w stanie ani zmienić stanu maszyny, ani jej kursu.
Pilsener / 2008-10-06 00:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Prezydentem Polski powinna być
osoba najmniej związana z obecnymi partiamii(bagno), znająca zagadnienia gospodarcze kraju, być
dobrym managerem i przede wszystkim znać jęz. angielski
- Czyli wypisz wymaluj - Tony Blair, Hilary Clinton. Rząd też można zatrudnić z zagranicy - w drodze przetargu. Przyszedł trener z zagranicy do kadry piłkarzy i od razu gdzieś tam awansowali (sorry, nie znam się na sporcie). Rząd i prezydent złożony z fachowców z zagranicy też mógłby awansować gospodarkę z okręgówki do 3-ciej ligi.

Bzdury

Pilsener / 2008-10-05 20:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto ze mną skonsultuje? A może ja się nie chce dzielić swoją emeryturą z konduktorem czy belfrem? Czy mnie ktoś pyta o zdanie? Jaki to dialog? Jakie "konsultacje społeczne"? Dlaczego ja mam nie mieć prawa do wcześniejszej emerytury tylko dlatego, że nie jestem w żadnym lobby? Dlaczego emerytury nie mogą być uzależnione od zgromadzonego kapitału? Dlaczego nie mogę iść na emeryturę kiedy chcę? I dlaczego o mojej emeryturze mają decydować urzędnicy i politrucy? Taka to wolność? Taka demokracja?

Re: Schetyna: PZPN i FIFA dramatyzują

Pilsener / 2008-10-05 20:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja bym zaczął uzdrawianie nie od kuratorów itp. tylko od odcięcia państwowej kasy dla różnego rodzaju związków sportowych - jak PZPN chce kasę podatników, to niech zawalczy o 1%. Są związki sportowe, które dostają znikomą lub żadną pomoc a mimo to świetnie sobie radzą. Jak już podatnicy mają wspierać "sport", to na pewno nie w ten sposób i nie w takiej formie.

A od egzekwowania prawa to jest policja i sądy, a nie kurator z klucza partyjnego. Czy w polsce o wszystkim muszą decydować politrucy i urzędnicy? Kiedy to się skończy? Za najgłębszej komuny nie było tylu absurdów, co teraz.

Re: Kto dziś zostałby prezydentem Polski?

Pilsener / 2008-10-05 20:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepiej byłoby zatrudnić prezydenta z zagranicy - w polsce nie ma odpowiednich ludzi na takie stanowiska.
Pilsener / 2008-10-04 23:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A zarząd jest marionetką w rękach związkowców i polityków. Odradzałem już dawno inwestowanie w spółki surowcowe, sektora finansowego oraz nieruchomości - śmietanka spita, więcej mleka nie wydoisz z tych sektorów. Tylko pytanie - w co? Chyba tylko branża IT jakoś się trzyma.
Pilsener / 2008-10-04 23:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepsze książki nie zastąpią zdrowego rozsądku i cierpliwości - trzeba liczyć, liczyć i jeszcze raz liczyć - wiedzieć, że choćby się waliło i paliło - więcej niż np. 20% nie stracę. Poza szacowaniem ryzyka należy też mieć plan i strategię - wiedzieć co się dzieje na giełdzie, jaki teraz mamy trend, gdzie przepływa kapitał - nic nie może Ciebie zaskoczyć. Ważna też jest taktyka - dobór instrumentów finansowych, śledzenie ich wyników, trzeba wiedzieć które są dobre na jaką okoliczność, wiedzieć kto nimi zarządza itp. itd. etc. W książkach tego nie wyczytasz, tu po prostu trzeba czasu, opanowania i zaangażowania.

Na początek wystarczy jakiś kurs - o GPW, instrumentach podstawowych i pochodnych, funduszach inwestycyjnych - żeby wiedzieć z czym to się je - potem to już tylko obcowanie z rynkiem.

Sam też jestem w plecy na polskim portfelu (prawie 8% licząc od szczytu hossy), miałem kilka nietrafionych decyzji - NIE MA ZYSKU BEZ RYZYKA. Zacznij od skonstruowania portfela funduszy i opracowania planu - plan jest naj naj naj - lepszy najgorszy niż żaden. Plan ma zawierać takie duperele jak kalkulacja ryzyka, horyzont czasowy inwestycji, zakładana struktura portfela, jakie działania będziemy podejmowali i kiedy itp. itd. bez pracy nie ma kołaczy.

Najnowsze wpisy