Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-10-04 22:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przede wszystkim należy wynagrodzenie uwarunkować od liczby spraw - zobacz, jak jest w krajach anglosaskich - często sędzia to zwykły człowiek, który żyje z innej pracy. Strony mają obowiązek przekonać sędziego i ławników po ludzku (np. wyświetlając prezentację multimedialną) - a nie sypiąc prawniczym bełkotem.
Pilsener / 2008-10-04 22:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A myślisz, że jak tytuł psorka nada Twój szwagroszczak z "sojuszu prawej i sprawiedliwej platformy ludowej" to już wskoczymy do pierwszej dychy? Zły system wyda złe owoce, choćbyś go nawoził politrukami jak mój wujo sad fekaliami. Każdy myśli, że jak zmieni kierowcę to polisz 126p wyprzedzi porszaka - ubek czy ksiądz to jeden pies.
Pilsener / 2008-10-04 22:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież jak nie chcesz to nie musisz płacić? Wolisz utrzymywać politbiura i kuratoria, albo finansować badania, które mają udowodnić, że Twój dziadek żył razem z dinozaurami - to płać, ale może jak chcę mieć na początek chociaż jakiś wybór?
Pilsener / 2008-10-04 22:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wzrusza, bo jestem związany z tym krajem i jest mi przykro z tego powodu, że statystyczny polak to tłumok jak rzadko.
Pilsener / 2008-10-04 22:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A sporą część z tych 1.3 mln. wytruł chemiczny Ali :) Lubię różnych pacyfistów i lewaków - tak samo protestowali przeciwko zbrojeniom, kiedy Hitler napadał na polskę - "to sprawa pomiędzy polaczkami a Hitlerem" - krzyczeli. Wojna jest elementem polityki czy to się komuś podoba, czy nie. Wojny były, są i będą. Jak już opłacam z podatków armię, to niech mordują - po to są. Rząd polski gnoi własnych obywateli, więc czemu nie miałby też rozstawić po kątach paru Eskimosów czy Czukczów? Jeden pies.
Pilsener / 2008-10-04 22:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Że już nie wspomnę o Eskimosach i nigeryjskich hotentotach - to dopiero swołocz wymazana ropą.

Re: Pomóżcie!!!

Pilsener / 2008-10-04 13:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Skoro chciała Pani trochę zarobić, to czemu tak agresywnie w akcje?
2. Jak nie wiemy w co inwestować, to nie kupujmy akcji - jak ktoś nie wie, to idzie do doradcy - najchętniej bym zakazał doradcom sprzedawania akcji
3. Należy pogodzić się ze stratą i spojrzeć na sytuację obiektywnie - mamy połowę i co dalej? Należy oszacować ryzyko dalszych spadków, zdywersyfikować portfel i dostosować strukturę do obecnych warunków - na dzień dzisiejszy polecałbym nie więcej jak 50% akcji a resztę na lokaty. Fundusze akcji zdywersyfikować - kupić minimum trzy, wybierać je rozważnie - darować sobie ryzykowne, zwracać uwagę na prowizję i wyniki. Po pewnym czasie np. wymieniamy najgorszy z fundów na lepszy.

Tanio?

Pilsener / 2008-10-04 13:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tanio to pułapka - łatwo to udowodnić - jak akcje są tanie - to spółka jest do bani, jak spółka jest do bani to się jej nie kupuje, bo jak się kupi taką spółkę to okaże się szybko, że rośnie mało - a spada dużo.

Polecam eksperyment - kupcie w danym miesiącu akcje spółki, która najbardziej potaniała. W rok zarobicie 100% :) Dla równowagi możecie też kupić spółkę, która najbardziej podrożała i porównać wyniki - odechce się Wam kupowania tanizny. Tanie akcje to spekulanci jedzą.

Życzę udanych tanich zakupów :)

Re: Sędziowie zaostrzą protest?

Pilsener / 2008-10-04 12:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Domagają się też gruntownej reformy sądownictwa - te postulaty media ignorują - na szczęście nie wszystkie, lubię money.pl za rzetelność (choć bywają wpadki, jak wszędzie) i brak cenzury.

I co zrobił ten ZIobro czy jakiś inny politruk? To co inni - chciał większej regulacji i politycznej kontroli nad systemem wymiaru sprawiedliwości. System jest skonstruowany w ten sposób, że praktycznie UNIEMOŻLIWIA zwykłemu polaczkowi dochodzenia jakichkolwiek praw - to dlatego polska zajmuje 1 miejsce w łamaniu praw człowieka w UE. Jest to sprytne - bo najbardziej prawo łamią urzędnicy i rząd, więc państwo mogłoby być stratne, gdyby jeden z drugim dostał jakieś zadośćuczynienie.

W normalnym kraju sądy są dla ludzi - w polsce dla polityków i prawników, którzy działając razem mogą np. takiego Olewnika sprowadzić do parteru jak chcą. Siostra Olewnika mówiła "nie wierzę w żadną sprawiedliwość, nie wierzę w żadną polskę" - ja też nie. Państwo prawa to jeden z filarów demokracji, a polska państwem prawa nie jest i jeszcze bardzo długo nie będzie.

Zresztą co tu dużo mówić - politycy o kastracji, a z polskich kranów leci brudna woda - kogoś to obchodzi? Takie problemy są dla maluczkich, polskie rządy są stworzone do "wyższych" celów.

Co za bzdury

Pilsener / 2008-10-04 11:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To już PRL czy jeszcze nie? zwiększy kompetencje Państwowej Komisji Akredytacyjnej - oczywiście centralno-katolicko-narodowej komisji, gdzie zasiądą politrucy pierwszej wody i dostaną większą władzę - żeby do sektora edukacji poupychać jeszcze więcej partyjnych działaczy i ich rodzin - bo przecież do marketu pracować nie pójdą. To ma być ta reforma? Więcej centralizacji i władzy dla urzędników? Tkwiący w socjalistycznej zapaści polski system edukacji zostanie jeszcze obficiej podlany socjalizmem - takie działania przyniosą pewnie fantastyczne wręcz rezultaty! Dogonimy USA w 2 lata, haha - przy każdym profesorze i studencie postawić urzędnika, co 6-ty do służb - jak w Korei Północnej.

I oczywiście winne są prywatne uczelnie i "handel dyplomami" - no bo w polsce nawet żeby się odlać trzeba mieć certyfikat siuśmajtka i być zrzeszonym w odpowiedniej korporacji - nawet w najgłębszej komunie nie było takich regulacji. Dyplom to tylko papier - jeden z wielu, to RYNEK wycenia umiejętności pracownika, a nie urzędnicy!

A sprawiedliwe jest to, że jedni studenci (wg statystyk najbardziej sytuowana grupa) studiują sobie za darmo, a inni płacą dwa razy? (raz za czesne, drugi raz w podatkach) - i jaka to konkurencja dla prywatnych uczelni? 30 na jedno miejsce? Nie sztuka mieć dobrych studentów - ale polsce potrzebni są dobrzy pracownicy, a nie dobrzy studenci. Tak się składa, że mogłem studiować tu i tu - co mi zaproponowano na państwowej uczelni? 16 godzin zajęć (na prywatnej 30), stare komputery, beznadziejną czytelnię, gdzie 90% wartościowych pozycji po tygodniu znika, miłe panie z dziekanatu, zajęcia rozwalone po całym mieście i plan modyfikowany dwa razy w tygodniu - a program to chyba z XIX-tego wieku, że już nie wspomnę o kadrze naukowej.

System edukacji należy urynkowić i jest to jedyna droga do jego uzdrowienia. Powiecie pewnie "a jak kogoś nie stać?" - a od czego stypendia? W USA są stypendia, bony edukacyjne, home lerning - pieniądze podatników należy wydawać w ten sposób, a nie ładować bez sensu w molochy i urzędników. Takie "reformy" i tą całą polską "demokrację" to ja mam głęboko.

Oto esencja polityki rządu, obiecującego "cud gospodarczy" - dolać socjalizmu.
Pilsener / 2008-10-04 11:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Maz na myśli wcześniejsze emerytury dla górników po 20-stu latach pracy? Jak chcesz się dzielić z górnikami swoją emeryturą to się dziel - ale od mojej WARA.
Pilsener / 2008-10-04 11:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
ciągłe zagrożenie zawałem, obwałem, zalaniem, pożarem,
wybuchem, zatruciem CO, uduszeniem - to z naturalnych
zagrożeń,
- ilu ostatnio górników zginęło w KGHM z powodu tych zagrożeń? Związki utrzymują się ze składek pracowników - to dlaczego KGHM na delegacje i biura dla związkowców wydał 8 milionów? Silne związki zawodowe to słaby zakład - a słaby zakład to bankrut w długiej pozycji. Jeszcze będziecie jeździć do Brukseli jak stoczniowcy błagać o jałmużnę od podatników, jak ten kolos na miedzianych (a raczej glinianych) nogach runie. Spróbuj powalczyć o wyższą pensję pracą i kwalifikacjami na wolnym rynku - jak normalny człowiek. Górnicy są jak sępy - rozdrapią zakład do ostatniej maszyny, a potem wyciągają brudne łapska do rządu o pomoc.
Pilsener / 2008-10-04 01:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisze: PRACOWNIKÓW DOŁOWYCH, HUTNIKÓW - czy każdy robotnik jest pracownikiem dołowym i hutnikiem? Ujęte zostały najistotniejsze informacje - czyli zarobki ROBOTNIKÓW - żeby nie było znowu, że to przez prezesa wysoka średnia, a także uwzględniono przedział najmniej zarabiających - żeby nie było znowu, że 99% zarabia 1200 brutto, a tylko nieliczni osiągają te statystyczne wyżyny - widać jak wół, jak wielu pokaranych niskimi zarobkami zjeżdża na dół.

Mówisz, że stwierdzasz fakty - ja też stwierdzam - dopóki KGHM jest własnością podatników, to JA, jako podatnik domagam się obniżenia średniej płacy do 1900 brutto i zrobię wszystko, żeby to osiągnąć. I nic na to nie poradzisz, to moje prawo - jako obywatela i właściciela. Jak przekonam wystarczającą liczbę wyborców to będziecie błagać na kolanach o prywatyzację.
Pilsener / 2008-10-04 01:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zagrożenie życia -Warunki pracy w kopalni węgla są o wiele wiele lepsze i o wiele
lżejsze
- może jakieś statystyki? A ilu przedstawicieli handlowych ginie co roku w wypadkach drogowych? A ile jest wypadków na budowach? Chętnie zapoznam się ze statystykami, ilu to górników zginęło w KGHM.
Pilsener / 2008-10-04 01:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To dlaczego w KGHM nie brakuje pracowników? Zapraszam do siebie - województwo WM, gospodarka oparta na handlu i usługach, średnia płaca w sektorze - 1900 brutto, brakuje rąk do pracy. Popracujesz u mnie rok na mięsnym, to będziesz błagał boga na kolanach, żeby jeszcze kiedyś zjechać pod ziemię.

Najnowsze wpisy