Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Akcje dyskontują najgorsze scenariusze

Pilsener / 2008-09-30 12:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

To oznaczałoby, że WIG od rekordu wszech czasów spadnie o więcej niż połowę
- o 60%. Tyle obstawiałem. Ta bessa jest po prostu fantastyczna - wszystko jak z książki, prawdziwa gratka dla znawców gatunku.

Teraz już nie "czarny wtorek" a miało być gorzej?

Pilsener / 2008-09-30 12:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I gdzie ta panika? Na razie to ja widzę zieleń na W20 - a śmieci nikogo nie interesują. Panikarze! Wyzyskiwacze! Spekulanci - podsycacie panikę, żeby taniej kupić ;) Ale ja to przewidziałem i wybiłem Wam oko pakietem FONa :)
Pilsener / 2008-09-30 11:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nigdy nie byłem optymistą, ale skrajnym pesymistą też być nie zamierzam - GPW pokazała już raz siłę, pokaże ją ponownie - to raz. Dwa - USA taki czy inny plan ratunkowy dla sektora finansowego przyjmą bardziej prędzej, niż później. Na razie mamy 2320 - do 2240 daleko. Nie ulegajcie panice, analizujcie dane.
Pilsener / 2008-09-30 10:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Socjalizm też prawie wszędzie się praktykuje, choć to żadne panaceum. Socjalizm doskonale sobie radzi ze spadkami - dyskusyjna jest tylko metoda, polegająca na niedopuszczaniu do wcześniejszych wzrostów - ale skuteczność niepodważalna.

Re: Giełda coraz bliżej dna

Pilsener / 2008-09-30 09:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czarny poniedziałek, czarny wtorek, czarna środa, czarna kawa... GPW już raz pokazała siłę, w tym tygodniu pokaże ją ponownie.

I siemash

Pilsener / 2008-09-30 08:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taką czy inną formę pomocy sektor finansowy otrzyma. Martwi mnie natomiast presja do obniżania stóp czy osłabiania waluty - żeby "wspomóc gospodarkę". Co takie wspomaganie daje to widać - nadmiar taniego pieniądza przy jednoczesnym tanim dolarze śmierdzi epidemią spekulacji. Głosów rozsądku nikt nie słuchał - przecież w razie czego rząd pośpieszy na ratunek, co nie?

Kolejna bzdura, a nie reforma

Pilsener / 2008-09-30 08:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pocztę polską trzeba po prostu zlikwidować - to jest jedyne rozsądne wyjście. Ale politycy tego nie zrobią, bo gdzie się będą uwłaszczać? Gdzie ich rodziny będą pracować? Przecież do Spedpolu czy Servisco nie pójdą, co nie? Dlatego uwłaszczać się będą jeszcze wiele lat, a ciemnym masom wmawiać, że utrzymanie monopolu pocztowego jest niezbędne, bo tego wymaga interes kraju, to jest "nasz" narodowy majątek, nie damy poczty spekulantom itp. itd. etc.

Państwo w państwie

Pilsener / 2008-09-30 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
ZUS już dawno powinien zostać zlikwidowany - marmurowe siedziby, setki politruków, tysiące uwłaszczonych działaczy partyjnych... Na majątku ZUS niejedna fortuna wyrosła - szkoda, że nie emerytura czy portfel podatnika.

Re: ABW sprawdza Sikorskiego

Pilsener / 2008-09-30 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś odbiorą im za to emerytury.
Pilsener / 2008-09-30 08:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podwajam jutro pakiet akcji
Pilsener / 2008-09-29 22:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie trzeba być wielkim strategiem - potencjał spadkowy to około 60%, uwzględniając największe historyczne spadki, prawdopodobne finito kryzysu - czyli jakieś tam bankructwa etc., upływ czasu itp. łatwo wyliczysz, że spadnie do 1900-2250. Bessa to pikuś - hossa i bessa to trend, a z trendu człowiek żyje. Lepszy zły trend, niż żaden - wtedy to jest dopiero bessa - powiedzmy, że czeka nas 2-3 lata stagnacji, z możliwymi wybiciami o 15-20% w jedną i drugą. I co wtedy zrobisz? Pozostanie dziadować w obligacjach.

Re: Szok w USA. Plan Paulsona odrzucony!

Pilsener / 2008-09-29 21:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mimo wszystko jestem przekonany, że zwolennicy interwencjonizmu w tej czy innej formie w USA przeważą - plan był krytykowany za parę niedociągnięć i niedomówień, pisany był "na szybko" i pod wpływem emocji. Myślę, że kongres zajmie stanowisko gdzieś pośrodku i sektor finansowy taką czy inną pomoc otrzyma - amerykańscy politycy i FED wspierali gospodarkę tanim pieniądzem i słabym dolarem - ale tak się nie da w nieskończoność! Jednocześnie wyciągali dłoń do spekulantów, zachęcając ich do zdwojonego wysiłku - to musiało kiedyś runąć. Należy się pogodzić z faktem, że gospodarka rządzi się naturalnymi, koniunkturalnymi cyklami.
Pilsener / 2008-09-29 21:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Decyzja (chyba?) słuszna - kilka bankructw i po krzyku, a tak smród by pozostał - przejąć złe aktywa łatwo, a co potem z nimi zrobić? Prywatyzować, gdy koniunktura się poprawi? To jawna zachęta dla spekulantów - muszą upaść słabi i ryzykanci muszą ponieść karę. Śmieliście się z Balcerowicza, który przestrzegał przed zbyt tanim pieniądzem - tani pieniądz to łatwy i szybki wzrost, ale za jaką cenę? Warto było ją zapłacić?
Pilsener / 2008-09-29 14:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przynajmniej statystycznie - wzorowa bessa trwa 1-1,5 roku i indeksy lecą o 60%. Rok już za nami a indeksy poleciały o 50%, więc chyba bliżej jesteśmy końca niż środka? Nie wyglądasz na kogoś, kto kisi akcje od zeszłorocznych wakacji :)
Pilsener / 2008-09-29 14:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
nie macie pojęcia - za to Ty masz - miernoty - dlatego pewnie ubliżasz innym zamiast podjąć merytoryczną dyskusję, wywyższasz się i deprecjonujesz czyjąś wiedzę, choć sam nie pokazałeś żadnej - jeśli są tu frustraci z marną pensyjką, to piszą właśnie takie posty, jak powyższy.

Najnowsze wpisy