Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Szczerze?

Pilsener / 2008-09-18 23:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziwi mała skala wzrostu wczoraj i dziś - zachowanie charakterystyczne dla kryzysu, więc nie ma co się cieszyć. Ktoś ma jakieś pomysły, jak rozegrać ostatni kwartał? Wiedźmy itp.? Przyszły rok będzie niby lepszy - ale pytanie - lepszy, bo nie gorszy?
Pilsener / 2008-09-18 23:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
:) - tyle na ten temat :)
Pilsener / 2008-09-18 23:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No i nie możesz iść sam do parku - bo pedofil. Poprawność polityczna to idiotyzm, w dodatku na pokaz. W polsce to typowe - zakażemy reklamówek i GMO - jesteśmy ekologiczni, skrytykujemy Chiny za Tybet - bo my je wielka demokracja i poszanowanie prawa człowieka. Uchwalają nowe buble, a Palikot zgłosił kilkaset bubli (angażując prywatne środki) i nikt z tym nic nie robi. Bo po co? Władza będzie miała dodatkowy instrument kontroli nad obywatelem - i o to chodzi, żeby każdego można było w danej chwili zgnoić. Dajcie człowieka, a przepis się znajdzie - polskie prawo przypomina pod tym względem Rosję.
Pilsener / 2008-09-18 23:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

ODDAĆ DZIECI RODZICOM !!!
- mam nadzieję, że masz też na myśli odpolitycznienie szkół i usunięcie z programu edukacji lekcji religii?
Pilsener / 2008-09-18 23:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo państwo socjalistyczne zakłada, że społeczeństwo to idioci i trzeba im regulować pojemność spłuczki klozetowej etc. Najlepiej przy każdym obywatelu postawiliby urzędnika, który by sprawdzał, czy ten myje zęby 3 minuty, odmawia paciurek etc.

Wytłumaczcie mi jedno

Pilsener / 2008-09-18 22:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak to jest, że duże banki, przestrzegające procedur i zaleceń KNF padają, a różne "instytucje finansowe" oferujące - bardzo ryzykowne przecież kredyty! - przez net, telefon czy korespondencyjnie (gotówka w 12 godzin etc.) mają się nieźle? Zgodnie z tą logiką, powinny nie mieć racji bytu.
Pilsener / 2008-09-18 22:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bez przesady - aż tak źle nie będzie - brak fundamentów do tak dużych spadków. Wg moich obliczeń maksymalne dno to 1750.
Pilsener / 2008-09-18 22:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisałem to już 2 lata temu, widząc ten "Everest" na WIG'u - jak wtedy wychodziłem z akcji to "cykor nie łapie trendu" - może i tak, ale ja nie chcę, żeby mnie duże spadki zastały z 80% akcji w portfelu - wtedy nie ma dobrych rozwiązań, łudzisz się, że to może korekta, potem, że sprzedasz na odbiciu i budzisz się z ręką w nocniku - a okazja była, sprzedać w październiku. Pamiętam nawet te tytuły "rekord pobity w fatalnym stylu" - jak to nie był sygnał, żeby sprzedać to ja nie wiem czego było trzeba... Teraz, kiedy duże spadki są dużo mniej prawdopodobne a ceny niskie, stosunek ryzyko/zysk staje się znów dla mnie akceptowalny - jak stracę, to trudno - 20, nawet 30% to nie 50% - takiej straty to i w 10 lat nie odrobisz.

Za dużo szumu

Pilsener / 2008-09-18 15:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Już już ojro tuż tuż - może by tak najpierw doprowadzić polską gospodarkę chociaż do 75% średniej krajów starej UE? Skąd ten nagły zapał do ojro? Czy wprowadzenie tej waluty aby nie skoreluje zbytnio gospodarki z pogrążonymi w gospodarczym marazmie Niemcami i Francją? Może o to chodzi, bo wtedy finansowanie socjalistycznego ustroju będzie tańsze? Moim zdaniem ojro jest odpowiedniejsze dla krajów wysoko rozwiniętych ze sporym bagażem socjalnym, nie polecam gospodarce, która chce się dynamicznie rozwijać. W dodatku te restrykcje to bzdura - już chyba z połowa krajów unii walutowej ich nie spełnia.

Re: Fundy Obligacji

Pilsener / 2008-09-18 15:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powinny pójść w górę - ale ja bym poczekał, aż w RPP pojawią się zwolennicy obniżki stóp. Z obligacji stopniowo zrezygnowałem już dość dawno.

Re: Co myślicie o PKO akcje Nowa Europa ?

Pilsener / 2008-09-18 15:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szansa na wzrost zależy od trendu i kondyncji gospodarki a skala wzrostów od wielkości wcześniejszych spadków.

Re: Nie ma co siedzieć w funduszach akcji

Pilsener / 2008-09-18 15:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A po co popadać od skrajności w skrajność? Trzeba efektywnie zarządzać portfelem - im bardziej spada, tym więcej akcji dokupujesz - w ten sposób nie stracisz w pół roku 50% jak co niektórzy.

Kropla w morzu

Pilsener / 2008-09-18 14:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ta kobieta zbiła kapitał polityczny na brudach jednej ze spółdzielni w Olsztynie - niby walczyła o prawa spółdzielców, haha - ja od początku twierdziłem, że to bzdura. To, że Hitler walczył ze Stalinem (czy odwrotnie) nie czyni go demokratą i dobrym wujkiem z automatu. Projekt tej Pani to głęboka komuna w pigułce - zakładał ograniczenie autonomii spółdzieli i nałożenie dodatkowych regulacji - na czym oczywiście zyskają prawnicy oraz politycy, gdyż umożliwi to większą kontrolę partii nad spółdzielniami. A Pani Staroń zyskała podwójnie - bo jest jednocześnie i prawnikiem, i politykiem. Oczywiście przy powstaniu ustawy najmniej do powiedzenia mieli niezależni eksperci oraz spółdzielcy - jest to kolejny dowód na to, że polska nie jest normalnym krajem - wszystko tutaj reguluje USTAWA - pisana na zamówienie oczywiście. Kto ma władzę, ten ma prawo po swojej stronie.

A po co im?

Pilsener / 2008-09-18 14:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież mają już telewizję: "Tran" (czy jakoś tak). W warunkach demokracji i liberalizmu zawsze znajdą się wolne i niezależne media, gotowe bezstronnie relacjonować budowę peronów czy inne ważne wydarzenia z życia pierwszego sekretarza tudzież partyjnej nomenklatury.
Pilsener / 2008-09-18 13:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
2250 wygląda smakowicie, jak człowiek chce w końcu kupić wiekszy pakiet akcji na dłuższy termin, to teraz jest niezły moment. Obstawiałem dno na około 1900 - ciekawe, czy wygram. A tych, co kupowali akcje na górce i potem je trzymali to mi nie żal - przecież każdy rozsądny człowiek widząc tą górę wiedział, że to w końcu tryknie, i to zdrowo - o 40-50% najmniej.

Najnowsze wpisy