Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: PO tnie budżet prezydentowi

Pilsener / 2008-09-18 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś w kancelarii pracowało 150 osób. Teraz 350. A rząd? Minister fianansów ma 8 wiceministrów - tyle, co połowa francuskiego rządu. Przerost sektora publicznego jest olbrzymi - to jak rak, toczący kraj. W Skandynawii łączy się ministerstwa, żeby oszczędzać pieniądze podatników - w polsce odwrotnie, wydziela się nowe ministerstwa dla partyjnych kolesi.
Pilsener / 2008-09-18 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jak ja ryzykownie wydam kase na piwo i mi zabraknie na czynsz? To też mi rząd pomoże? A mało to banków już upadło w polsce? Na tym polega kapitalizm i wolność - zabronimy ludziom ryzykować? To sprawa banku, jakich i komu kredytów chce udzielać.

Re: Kominy płacowe windują średnią

Pilsener / 2008-09-18 08:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto liznął trochę matmy wie, że średnia średniej nierówna - mnipulując statystykami można wszystko pokazać.
Pilsener / 2008-09-18 00:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
E tam anale - wiadomo było, że będą bankructwa - to ostatnia fala kryzysu. Nie doszłoby do tego, gdyby FED tak lekkomyślnie nie ratował spekulantów - każdy powinien odpowiedzieć za swoje czyny. Naszatkowałeś ryzykownych kredytów - zbankrutuj z honorem, zrób miejsce dla rozważniejszych. Nic tak nie uzdrawia branży jak seria bankructw. Spekulacja i ryzyko to nieodłączne elementy wolnego rynku - próba ich wyeliminowania (poprzez pomoc czy ograniczenia w udzielaniu kredytów) musi godzić w cały rynek, gospodarkę i przynieść więcej szkody niż pożytku.

Ciekawe skąd się biorą?

Pilsener / 2008-09-18 00:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ci pesymiści? Zawsze myślałem, że polacy są nastawieni patriotyczno-katolicko-entuzjastycznie, a tu taki cios. Skąd ten pesymizm, skoro jakakolwiek krytyka kraju, systemu czy narodu spotyka się z miażdżącą krytyką?
Pilsener / 2008-09-17 13:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tymiński nie był tak do końca obcy... Prawie każdy polak ma jakiś feler, dlatego polakom nic się nie udaje - choćby taki Domeyko - dla Chile bohater (nie mylić z Doneyko, zwrotnicowym w Peru), a dla polaków zboczeniec, bo jak miał już prawie 50-tkę na karku ożenił się z 15-latką. Gdyby wrócił do kraju dostałby tęgi łomot - zawsze jest "to coś". Choćby pomysł był rewelacyjny - to nie ja go wymyśliłem, więc jest z definicji zły - takie jest typowe w polsce myślenie.
Pilsener / 2008-09-17 12:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak ktoś śpi na ropie to może sobie budować za to socjalizm. Nie wszystkich na to stać - dlaczego np. jakieś kawałki skały typu Hongkong czy Singapur wyrosły na potęgi? Albo Dubaj - kawał piachu, a mają 20 budynków ponad 200 metrów (i nie śpią wcale na ropie, nie wszyscy arabowie mają od *** ropy). Zdecydowana większość krajów o liberalnej gospodarce to kraje bogate - to o czymś świadczy, ale nie musi - np. Chile - mają liberalną gospodarkę, surowców od *** (1 miejsce w wydobyciu rudy miedzi) a jakoś ten PKB cienki u nich.
Pilsener / 2008-09-17 11:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W 2008 realne dochody obywateli spadły o kilkaset złotych (głównie z powodu drożejących kredytów, lecz nie tylko).

Zbuduj w polsce Irlandię, zapłać "godziwie" informatykowi to nie będzie ucinać :)
Pilsener / 2008-09-17 11:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie - lepsze są tytuły:
"W polsce służba zdrowia lepsza niż w Burundi"
"W polsce drogi lepsze niż w Nepalu"
"W polsce inflacja niższa niż w Zimbabwe"
Pilsener / 2008-09-17 11:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale oczywiście politycy robią polakom wodę z mózgu i twierdzą, że do walki z korupcją trzeba nowych urzedów, regulacji i ostrych kar. To jak gaszenie pożaru benzyną - i o to im chodzi, jescze większa korupcja i większy zysk dla partii politycznych.

Re: 1600 punktów na WIG20

Pilsener / 2008-09-17 10:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Statystycznie powinno spaść do 1900 - do dalszych spadków brak fundamentów. Kryzys w USA to nie wszystko - moim zdaniem potrzebny jest poważny kryzys krajowej gospodarki, by zleciało poniżej 1900. przecież z 3900 do 1900 to ponad 50% wartości. Kto się założy, że za dwa lata W20 będzie poniżej 2300?

Re: Co w obecnej sytuacji ?

Pilsener / 2008-09-17 10:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przebiło wyraźnie 2300, więc podwoiłem liczbę akcji w portfelu. Następny ruch planuję przy 2100 - przy 1900 planuję posiadać około 75% akcji - ale to się jeszcze może zmienić. Jak odbije powyżej 2500 to sprzedam to, co kupiłem teraz.

Re: W Polsce taka wolność jak w Ugandzie

Pilsener / 2008-09-17 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podobną analizę robi Haritage:
http://www.heritage.org/research/features/index/countries.cfm
Robią to dłużej i uwzględniają więcej krajów, jednak nie można mówić, że w Centrum Adasia odwalili lipę. Ale oczywiście politycy różnych partii dalej wmawiają polaczkom, że polska to je wielka demokracja, dobrobyt i wolny kraj, którego jedynym problemem jest niedobór socjalizmu i wszelkich możliwych regulacji, podatków i reglamentacji.
Pilsener / 2008-09-17 08:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prowadzenie publiczne szpitala tak, aby osiągał zysk to głupota - wszystko trzeba liczyć, na wszystkim oszczędzać, kombinować... po co jak rząd za pieniądze podatników oddłuży?
Pilsener / 2008-09-16 16:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tu wszystko ma powiązania - krysys Cie dopadnie choćbyś zbiegł aż do Mongołów. Słabi zostaną przejęci przez silnych, a silni zacisną pasa - klient na jakiś czas przestanie być najważniejszy, najwazniejsze będzie ograniczenie strat. Wszyscy stracą na tym.

Najnowsze wpisy