Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Wkrótce rusza proces za stan wojenny

Pilsener / 2008-09-07 22:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Publiczka lubi, jak się sądzi różne kozły ofiarne. Sprawiedliwość - ja akurat to trudne słowo rozumiem, tylko czemu zawsze prokuratorem jest zwycięzca, a sądzi się pokonanych? A i to tylko wtedy, kiedy nie mają już NIC, czym mogliby się wykupić? Dlaczego rząd nie zajmie się np. czystością wody w kranach? Wyznaczaniem obszarów chronionych? Ja rozumiem, że to POLITYKA (uwaga - kolejne trudne słowo) - ale politykę zostawmy politykom, a co społeczeństwo z tego ma? Do końca życia Jerozolimskiego będą ciągać po sądach, wydawać publiczne pieniądze - a ja czystej wody w kranie się nie doczekam.
Pilsener / 2008-09-07 22:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce pozapłacowe koszta pracy to około 80% (wg obliczeń PKPP Lewiatan). Czyli jak pracownik ma zarabiać 2 tysiące brutto, to musisz odprowadzić za niego jakieś 1600 - czyli płacisz 3600 (+ koszty rekrutacji, szkolenia, jakieś dodatkowe bzdety, które każdy pracodawca ponosi, żeby mieć z pracusia jakiś pożytek). Z tych 2 tysięcy pracownik dostanie 1300 - czyli żeby pracownik dostał 1300, musisz na dzień dobry wydać 3600.

Co za bzdury

Pilsener / 2008-09-07 22:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Odbieranie medali bal bla ple ple - dlaczego w polsce życie musi wiązać się z polityką? Trzeba jak najszybciej oddzielić państwo od polityki i kościoła, bo to są PODSTAWY. Nie może być tak, że każda nowa opcja polityczna wymienia 50 tysięcy stanowisk, pisze ustawy na zamówienia sponsorów kampanii wyborczej, odbiera medale przeciwnikom politycznym a nadaje je "swoim" - podobnie z pomnikami, nazwami ulic, emeryturami, przywilejami etc. Niedługo prośba o zapomogę będzie uwarunkowania pochodzeniem, poglądami politycznymi i gorliwością religijną (o ile już tak nie jest w wielu dziedzinach życia).

Dziwie się ludziom, którzy przyjmują jakiekolwiek odznaczenia - dla mnie świecidełka rozdawane przez politruków stojących na czele tej bananowej pseudo-demokracji są tyle warte, ile ten kraj - czyli nic.
Pilsener / 2008-09-07 18:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Za komuny też nie było bezrobocia - ktoś liczy bezrobocie ukryte? W polsce jest 2,5 miliona gospodarstw rolnych, jednak tylko 6 tysięcy jest typowo produkcyjnych. Co robi reszta? Podobnie np. w takich stoczniach czy kopalniach - jest tam olbrzymie ukryte bezrobocie.
Pilsener / 2008-09-07 18:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolejne rządy prowadzą politykę biednej, słabej polski, bo biedakami łatwiej manipulować - biedak to idealny wyborca, łatwo go kupić becikowym czy czymś tam. Nie mówiąc już o tym, że bogactwo to grzech - w polsce bieda jest cnotą i wartością samą w sobie, ludzie publicznie chwalą się swoim ubóstwem, że nie mają prawka, konta w banku, chodzą w dziurawych butach czy wychowali się gdzieś przy stoczni - a wyborcy ich za to ubóstwiają.

Każdy

Pilsener / 2008-09-07 00:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy rząd jest zły, jeśli jest polski - najlepiej byłoby dla kraju zatrudnić rząd, premiera i prezydenta z zagranicy. Najlepiej w drodze przetargu - wyjdzie taniej, a w dodatku lepiej. Spójrzcie na reprezentację w piłce nożnej - trener z zagranicy i od razu są efekty - walczy z pijaństwem itd.
Pilsener / 2008-09-07 00:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A kto mnie ściga, gdy deklaruję zbyt niską wartość auta? Kto mi nie pozwala samochodu sprzedać szybciej niż po roku? Bo przecież wtedy to handel! A handel to grzech. A jak kupię na allegro - szara strefa! Zapomniałem tylko dodać, że nawet jak już ten samochód się ma, to spore ryzyko, że go zdemolują albo ukradną - a na pewno sąsiedzi napiszą donos do ww. służb - masz to jak w banku.
Pilsener / 2008-09-07 00:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co ciekawe, tylko tym, którzy nie współpracowali z opozycją - czyli emerytura wg poglądów politycznych. Może za 10 lat na emerytury będą zasługiwać tylko socjaliści z PO, SLD lub PiS? A ludziom z partii liberalno-demokratycznych (o ile takie w polsce kiedykolwiek powstaną) będą emerytury odbierać?

Pozostaje problem, gdy ktoś będzie udawał poglądy polityczne, żeby dostać emeryturę - no to może przywrócimy stare, dobre tortury? Tyle rzeczy w polsce jest regulowanych z klucz partyjnego - dlaczego emerytury mają być wyjątkiem?

Mam też nowy pomysł - emerytura uzależniona od gorliwości religijnej. Praktykującym katolom 5 tysięcy emerytury, a ateistom odebrać.

Bzdura

Pilsener / 2008-09-06 10:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież prawo nie może działać wstecz. Kolejny dowód na to, że potrzebne jest REFORMA systemu emerytalnego - PRAWDZIWA, a nie pozorna, z OFE jako ZUS bis.

No jaha

Pilsener / 2008-09-06 10:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najpierw gnoi się gospodarkę, dusi społeczeństwo podatkami, akcyzą, straszy ABW, CBA, CBŚ i nie wiadomo czym jeszcze a potem to wielkie zdziwienie, że jak to polaków nie stać na nowy samochód? A nawet jeśli stać (bo mnie np. stać) to PO CZYM mam jeździć i GDZIE mam parkować?
Nie kupię nowego samochodu w polsce za Chiny demokratyczne, bo kupić nowy samochód na polskie drogi to jak zamówić garnitur u Armaniego, żeby iść w nim pić wino pod sklepem.

Re: Jasiński stanie przed Trybunałem Stanu

Pilsener / 2008-09-05 15:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

powodu złego zarządzania stoczniami w Gdańsku i Szczecinie stracono co najmniej 2,5 miliarda złotych
- dlatego powtarzam: złotówka mniej dla rządu, to 10 złotych więcej dla kraju! Dla ludzi, dla narodu, dla społeczeństwa. W publicznym sektorze pieniądze były marnowane, są marnowane i będą marnowane po wieki wieków - bo taka jest FIZYKA i żadna partia tego nie zmieni.
Pilsener / 2008-09-05 15:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie. Jest co najmniej 10 sprawdzonych sposobów na wyciągnięcie pieniędzy z publicznej spółki - LEGALNYCH i bezpiecznych. Niegospodarność? Kupiłem drogo, sprzedaje tanio? Ryzyko handlowe! Musiałem sprzedać taniej, niż kupiłem - i co, mają mnie skazać za to?

Re: Sawickiemu grozi dymisja

Pilsener / 2008-09-05 08:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

jest to wynik nasilających się walk frakcyjnych
- a czemu go nie wywalą za banialuki w rodzaju "zboże jest zbyt tanie"? By żyło się lepiej! W polsce tylko 6 tysięcy gospodarstw rolnych jest typowo produkcyjnych - pozostałe 2.494.000 (bo w polsce jest około 2,5 miliona gospodarstw) wytwarzają około 1% PKB! Kiedy w końcu ktoś z tym skończy? Wujek płaci KRUS a ma dwa domy, 3 samochody i sieć sklepów z dżinsami - przecież to chore. Zlikwidujecie KRUS i te wszystkie agencje rozkradania i destabilizacji a okaże się, kto faktycznie jest rolnikiem a kto pasożytem czy cwaniaczkiem. Ludzie chcą taniej żywności, a nie ciągłych dopłat do "rolników" w cenach i podatkach.

Re: Państwowe firmy lepiej płacą

Pilsener / 2008-09-05 08:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rząd kupuje w ten sposób głosy i tak zwany "spokój społeczny" - w zamian za blokowanie prywatyzacji i podwyżki partycypuje razem ze związkami zawodowymi w zyskach z obsadzania intratnych stołków. Ofiarami odwiecznego sojuszu "Solidarności" i rządu są państwowe firmy, które popadają w ruinę oraz społeczeństwo, gospodarka i cały kraj, który musi na to pracować.

Szara strefa

Pilsener / 2008-09-05 08:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kwitnie. I dobrze - zjednoczeni ludzie obalą każdy system, bo nie da się ukarać każdego ani przy każdym postawić urzędnika.

Najnowsze wpisy