Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Kolejne weto w Sejmie. Koalicja znów przegra?

Pilsener / 2008-09-02 23:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Szef komisji skarbu Tadeusz Aziewicz (PO) podkreślił we wtorek w Sejmie, że celem nowelizacji jest to, aby sektor państwowy mógł być konkurencyjny wobec sektora prywatnego
- socjaliści z PO, PIS, SLD czy PSL dyskutują o wolnym rynku i sektorze prywatnym? Równie dobrze prezydent mógłby być w tv-szopie instruktorem aerobiku. Sektor państwowy NIGDY nie będzie stanowił zdrowej i normalnej konkurencji dla prywatnego, bo są to pojęcia sprzeczne. Przecież sektor państwowy rozbudowuje się właśnie po to, aby nie było konkurencji i wolnego rynku! Dlaczego w polsce rząd, prezydent i politycy gadają same bzdury? W dodatku zarobki politruków to temat zastępczy - nie tędy ucieka kasa z państwowych spółek, kiedyś nawet (chyba gazeta prawna) opublikowała 10 sprawdzonych i bezpiecznych (a co najważniejsze legalnych) sposobów na wyprowadzenie kasy z państwowej spółki. Politrucy potrafią w ciągu roku wyprowadzić kilkadziesiąt milionów z jednej tylko spółki, a politycy sobie debatują, czy figurant na czele takiego kołchozu ma zarabiać 10, czy 50 krajowych pensji.

Zlikwidować KRUS

Pilsener / 2008-09-02 08:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ile kosztuje podatników utrzymywanie armii rolników-nierobów? W polsce jest 2,5 miliona gospodarstw, ale wytwarzają 2,7% PKB! Branża strategiczna, taa? 60% plonów pochodzi od 6 tysięcy gospodarstw! Co do *** robi reszta? Około miliona to gospodarstwa 1ha i mniej. Z czego ci ludzie żyją? Nietrudno się domyśleć....

Re: Będą nowe samoloty dla VIP-ów

Pilsener / 2008-09-02 00:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przy zakupie samolotów będzie cena
- jak zawsze, pod publiczkę. Nikomu nie wadzi np. 50 tysięcy intratnych stanowisk dla działaczy partyjnych, byle prezydent+premier (stanowią warty siebie duet, a w zasadzie tercet) nie "zarabiali" (bo oficjalna pensja to nic w porównaniu z profitami z władzy i stanowiska) więcej niż dwie średnie krajowe.

Co chwila ktoś się oburza, że jakiś radny ma 2 tysie diety. Ale akurat to, że radnych w samej Warszawie jest więcej niż we wszystkich stolicach stanów USA razem wziętych to nikogo nie drażni. Z naszych samolotów czy pociągów się śmieją nawet w Rosji i Czechach - że mają takie, ale w muzeum. Nie mamy okrętów - bo za 360 milionów i 10 lat badań powstał ledwie kadłub jakiejś tam motorówki - no ale polacy świetnie pływają, więc im nie potrzeba okrętów. Może jeszcze nauczą się latać?
Pilsener / 2008-09-01 22:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A dlaczego w ogóle ktokolwiek ma uzurpować sobie prawo do decydowania, kto ile ma pracować i za ile? W normalnym systemie są szkoły, które płacą nauczycielom x a wymagają y - są nauczyciele, którzy się na to godzą. Skoro obie strony się zgodziły, dlaczego ktoś ma twierdzić, że:
- nauczyciele są wyzyskiwani
- szkoła jest rozkradana przez nauczycieli
Dlaczego dajemy innym ludziom prawo, by decydowali o nas? Skoro są rodzice, którzy godzą się na czesne y, a wymagają zajęć x to mamy im tego zabronić, bo ktoś (np. traktorzysta z Przewału) uważa, że to złe? Że to niemoralne? Że to hańba płacić czesne? I to dlatego mamy odbierać ludziom wolność wyboru?

Dlaczego ciągle dominuje w polsce podejście, że na transakcji jedna strona zyskuje kosztem drugiej? Przecież to absurd. Próba uregulowania tego prowadzi tylko do jeszcze większych problemów.
Pilsener / 2008-09-01 22:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zacznij starych rozliczać z efektów, to zobaczysz jaki mają zapał! Ja chętnie zatrudnię osoby starsze tam, gdzie potrzebne są relacje między-ludzkie i zaufanie. Starsza osoba cieszy się większym szacunkiem, dysponuje życiowym doświadczeniem i jest emocjonalnie zrównoważona, co na niektórych stanowiskach jest wręcz bezcenne.
Pilsener / 2008-09-01 22:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja - ale takich co nie chcą brać emerytury jest niewielu, a najgorsze przed nami - rząd chce zrobić z II filaru 2-gi ZUS. I po co była ta reforma? Jeśli Pani nie naucza matematyki tak jak mnie uczono (twierdzenie, definicja, aksjomat), to szacunek. Ja "niestety" (bo uważam, że wyszło mi to per saldo na plus) nie miałem okazji dużo czasu spędzić w szkole (od 15-tego roku życia pracuję), ale czytałem dużo książek, szkołę i maturę po n podejściach zdałem (bywało, że z polskiego miałem nawet 23 jedynki w semestrze) i rozwinąłem skrzydła na studiach. Uważam, że prywatne szkoły wyjdą nauczycielom tylko na dobre - dobry nauczyciel na pewno na tym nie straci, a może wiele zyskać, a na pewno zyskają uczniowie. Serdecznie pozdrawiam.

Re: Emerytury nauczycieli - Polacy nie chcą zmian

Pilsener / 2008-09-01 22:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Sondaż Money.pl: Polacy chcą ciąć przywileje emerytalne
- nie wiem czemu, ale czasami odnoszę wrażenie, że te sondaże są nic nie warte...
Pilsener / 2008-09-01 22:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, bo przyrost niski, ktoś musi na te emerytury zarabiać :)
Pilsener / 2008-09-01 15:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak znam życie, to samemu nic nie robiąc? :) Jego pomysły są na poziomie "Winietu" Pola.
Pilsener / 2008-09-01 10:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No w mojej okolicy całe wioski żyły z tego, co wyniosły z jednostki. Bez układów nie miałeś szans na awans, a 10 lat być kaloryferem mi nie odpowiadało. Najbliższa i najlepiej wyposażona jednostka w mojej okolicy to był Orzysz :)
Pilsener / 2008-09-01 10:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawda jest niestety taka, że większość polaków nie ma NAJMNIEJSZEGO pojęcia o podstawach ekonomii, prawa, polityce, funkcjonowaniu państwa czy gospodarki - najbardziej przekonałem się o tym, jak dostałem pierwszą pracę w banku w dziale kredytów dla ludności. Tak zwana "grupa reprezentatywna" to statystyczny polak, czyli funkcjonalny analfabeta, leń, pasożyt, złodziej i alkoholik.
Pilsener / 2008-09-01 10:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś (chyba nawet na money.pl) był taki sondaż "Czy rząd powinien pomóc upadającym hutom"
80% tak - 20% nie. Pytanie następne: "Czy zgadasz się zapłacić dodatkowy podatek, przeznaczony na pomoc hutom" - 80% NIE.
Pamiętam kiedyś uliczny sondaż "Skąd rząd ma pieniądze". Padały odpowiedzi: "Z kradzieży" "Z banków" "Z NBP" "Ze złodziejskiej prywatyzacji" "Z wyprzedaży majątku narodowego" "Z Izraela" - ale znalazł się jeden mądrala co powiedział "Z mennicy!" - brawo, brawo, bravissimo.
Pilsener / 2008-09-01 08:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepiej szkoły po prostu sprywatyzować - szkoły prywatne potrafią zmobilizować nauczycieli do pracy, rozliczać ich z efektów a nawet uzgadniać z rodzicami zmiany kadrowe czy program zajęć. Na początek niech sobie oświata będzie finansowana z podatków - ale szkoły prywatne! Za dużo ludzi w tym kraju żyje na garnuszku państwa.
Pilsener / 2008-09-01 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też miałem zostać wojskowym (pochodzę z takiej rodziny), ale nie lubiłem pić i kraść.

Nie chcą odebrać, normalne

Pilsener / 2008-09-01 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś UE przeprowadzała sondaż pod tytułem "Czy chcesz być biedny" - tylko w polsce większość odpowiedziała TAK. Zadawanie polakom pytań trudniejszych niż "ile jest 2 + 2" czy "Jak ma na imię Zosia" mija się z celem - polacy to naród funkcjonalnych analfabetów, dlatego ten kraj ZAWSZE będzie biedny.
Trzeba było pytać "Czy zgadza się Pan/Pani na oddanie części swojej emerytury/płacy górnikom, rolnikom, nauczycielom i 300-tu innym zawodom/grupom społecznych?" - 100 nie, 0 - tak. Bo tacy są właśnie polacy - umieją pomagać innym, ale tylko za cudze.

Najnowsze wpisy