Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-08-27 15:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak rząd i prezydent polski plują na nas kazdego dnia, okradają nas, poniżają i oszukują to jest ok, tak? A ja nawet parodii orędzia nie mogę nakręcić.
Pilsener / 2008-08-27 14:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla mnie prezydent polski znaczy tyle samo, co każdy inny statystyczny polak: funkcjonalny anaflabeta, uczciwy inaczej czy zacofany homofob. Co może znaczyć prezydent takiego narodu czy kraju, którego infrastruktura i demokratyczne standardy są na poziomie Burundi?

Re: Nie będzie zmian w pomostówkach

Pilsener / 2008-08-27 14:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Godna praca i godna emerytura to godne życie.
- co za pompatyczne bzdury - chyba miało być "godna płaca"? Czy można żyć godnie zmuszając innych do pracowania na siebie? Jakie to jest fantastycznie godne i wzniosłe - po co pracować, jak inni mogą pracować za nas - oczywiście obowiązkowo "godnie" pracować.

Re: Nie będzie zmian w pomostówkach

Pilsener / 2008-08-27 14:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

będą od rządzących domagać się godnych płac i godnych emerytur
- czyli domagać się, aby mi zabrali, a im dali. Mam pracować za 1000 zł i dostawać 500 zł emerytury po 50 latach pracy bo związkowcy chcą "godnie" zarabiać? Jak chcą godnie zarabiać, to niech godnie pracują - ale nie! Kto by chciał pracować np. w markecie? Lepsza posadka na państwowym, gdzie tylko strajkują i g.. robią - ale zarabiać muszą obowiązkowo godnie. Jak słyszę słowo "godnie" to mi się niedobrze robi.

Godna praca i godna emerytura to godne życie.
- szkoda, że tylko dla uprzywilejowanych pasożytów. Dlaczego mi się odbiera emeryturę, żeby jakiś pasożyt mógł żyć "godnie"? Dlaczego w polsce ciągle jedni pracują na drugich? Czy system, gdzie każdy sam pracuje na swoją pensję i emeryturę jest niesprawiedliwy? Jak długo jeszcze w polsce będziemy tolerować narodowych pasożytów - górników, rolników, stoczniowców? Młodych, zdolnych, wykształconych zmusza się do emigracji a starych pasożytów się nagradza. Czy tak ma wyglądać polska demokracja? I co to za demokracja, jak rząd i górnicy podzielili pomiędzy siebie MOJĄ emeryturę nawet nie pytając mnie o zdanie? To mają być konsultacje "społeczne"? Ja mam głęboko taki kraj.
Pilsener / 2008-08-27 08:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szczęśliwi Ci, co nie mieszkają w polsce.

Re: PO zmnienia front. Reformy tylko na papierze?

Pilsener / 2008-08-27 08:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Ekspercii są zaskoczeni, że rząd PO jest mniej liberalny niż poprzednie rządy
- skąd Wy bierzecie tych ekspertów? Dlaczego JA nie jestem zaskoczony? Od początku twierdziłem, że PO to konserwatywni socjaliści i takich właśnie działań należy od nich oczekiwać. W tej chwili najbardziej liberalna i pro-gospodarcza partia wywodzi się z PZPR. Smutne, że polska demokracja nawet nie umywa się do komunizmu i byłych towarzyszy. Potwierdzają się też kolejne moje tezy - partie najbardziej liberalne, demokratyczne i pro-gospodarcze przegrywają w polsce wybory i będą je przegrywać aż do dnia sądu ostatecznego. Po prostu gospodarczy rozwój kraju nigdy nie był dla polaków ważny i partia, która na to postawi może nie wejść do sejmu.

A kiedy jakieś zadośćuczynienie i fundusz

Pilsener / 2008-08-26 21:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla polaków, którzy padli ofiarą polityki gospodarczej rządu?
Pilsener / 2008-08-26 08:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A prezydent nie jest anty-polski? A rząd? A zwykli polacy nie są anty-polscy? Co to znaczy być pro-polski? Ja chcę przywrócenia rozbiorów - czy jestem w takim razie anty-polski? Dlaczego? Przecież działam w interesie kraju i narodu.

A tych co poszli głosować nie trzeba ośmieszać, bo oni są już wystarczająco ośmieszeni i upokorzeni - głosując na polaka zawsze się ośmieszysz.

Bezczelność

Pilsener / 2008-08-26 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce rząd olewa infrastrukture i próbuje zmusić do jej budowy prywatne firmy (w moim mieście jest podobnie, przez co psy d.. szczekają tutaj, bo nikt nie chce inwestować). Podatki jedne z najwyższych na świecie i co w zamian? Za...ym obowiązkiem polski jest zapewnienie obywatelom infrastruktury i bezpieczeństwa - albo niech zniosą podatki. Mało już mamy regulacji w prawie budowlanym? Mało opłat? Mało podatków? Widocznie za mało! Ktoś policzył, ile różnych podatków i opłat trzeba zapłacić, żeby wybudować dom? A ile się płaci gdy ten już stoi? Na co idą te pieniądze? Na biurokrację i pasożytów, a zwykli ludzie nic z tego nie mają.

Może jeszcze czyny społeczne będzie rząd organizował?
Pilsener / 2008-08-25 15:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica, czy Toosck, czy inny polak? Państwo organizują polacy, a jak się nazywają czy z jakiej są partii to rzecz drugorzędna i mało istotna.

Jaka lewica? Jaka prawica?

Pilsener / 2008-08-25 10:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czym się to to różni? Przecież PO, PIS i SLD mają prawie identyczne programy i identycznie działają. Podział polskich partii to abstrakcja. W normalnym kraju partie dzielą się na socjalistyczne (lewica) i liberalno-demokratyczne (prawica). U nas dzieli się wg przynależności do PZPR. To nic, że PO i PIS mają o wiele bardziej socjalistyczny program od SLD - nie są spadkobiercami PZPR więc prawica? Litości ludzie! Związki zawodowe prawica? Najbardziej demokratyczne i liberalne okazują się rządy partii, które są z PZPR i mają socjalizm w nazwie - to jest polska właśnie, tylko tu komuch może być liberałem, a prawdziwi socjaliści sobie zarzucają nawzajem liberalizm. W tym kraju nigdy nie będzie normalnie, dopóki rządzić będą polacy.

No tak, mogliby się przepracować

Pilsener / 2008-08-25 09:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Według ZNP, doprowadzi to do zwolnienia 100 tysięcy nauczycieli
- no jasne! Zawsze to mówiłem - skracajmy czas pracy, to bezrobocie spadnie. I niszczmy maszyny! Przecież maszyny odbierają pracę ludziom, co nie? Najlepiej, nie jeden belfer pracuje tylko 1 godzinę.

Według ZNP, taka decentralizacja doprowadzi do obniżenia jakości edukacji.
- oczywiście, bo tylko katolicko-centralno-narodowe sterowanie zapewni 200% normy. Ja bym w ogóle kueratioria zlikwidował - te przechowalnie stołków dla politruków. "Obniżenie jakości" haha - polska edukacja jest jedną z najgorszych w Europie, niżej już chyba spaść nie można. Problemem nie jest niedobór socjalizmu i centralizacji lecz chyba jego nadmiar? Uczy się wszystkich wszystkiego, czyli nikogo niczego. Kto opuszcza polskie szkoły? Wtórni analfabeci, umysłowe kaleki bez odwagi i energii, ludzie aspołeczni i nieprzystosowani. Gdybym marnował czas w polskiej szkole (wg. której jestem zresztą debilem, miałem z polskiego 23 pały w semestrze), do niczego bym w życiu nie doszedł.

Dlatego państwo nie powinno mieć żadnego majątku

Pilsener / 2008-08-25 09:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Państwo w strukturach jest podobne do kościoła. Kiedyś kościół miał nie mieć majątku, ale podniosły się głosy sprzeciwu - jak będziemy pomagać biednym jak nie mamy majątku? I ostatecznie kościół razem z polską uwłaszczają się na potegę na pieniądzach obywateli. Co ciekawe, kościołowi nie przeszkadza nawet robienie interesów z ludźmi z byłej SB, wiele razy pisał o tym "Newsweek", ale czy kogoś to obchodzi? Czy kogoś martwi kilkadziesiąt agencji i funduszy typu Centralno-Katolicko-Narodowa Agencja Rozkradania i Destabilizacji Rolnictwa? Pieniądze podatników marnuje się tam praktycznie jawnie. Państwo okrada wszystkich, ale daje już nielicznym: najpierw partyjna nomenklatura, potem coś dla rolników, górników, nauczycieli czy innych równiejszych - a dla zwykłych ludzi nie ma nic.

Zreformować sektor

Pilsener / 2008-08-22 15:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Oddzielić infrastrukturę (linie przesyłowe, stacje transformatorowe etc.) od producentów wzorem dróg - utrzymywać ją będą prywatne firmy wyłonione w przetargach
2. Sprywatyzować producentów prądu
3. Zliberalizować rynek obustronnie - żeby można było kupować tani prąd za granicą i jednocześnie umożliwić napływ zagranicznego kapitału do sektora energetycznego.
4. Zlikwidować socjal i lobby, odpartyjnić - koniec socjalnych rajów w górrnictwie i energetyce, gwarancji zatrudnienia, ceł zaporowych etc. Inaczej nigdy nie będzie normalnie. Nie można i nie należy przekładać interesów określonej grupy społecznej/zawodowej nad interes ogółu.
Pilsener / 2008-08-22 14:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Słusznie, moja gafa.

Najnowsze wpisy