Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Dzień roboczy, 24

Pilsener / 2008-08-22 14:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiepski termin na promocję. Poza tym nie oszukujmy się - każdy z nas ma już telefon, a ja wręcz mam dość nowoczesnych gadżetów. Dla mnie telefon to ma dzwonić i posiadać terminarz. Po co mi dwa aparaty fotograficzne? Przez to szajs jest duży, ciężki, szybko żre baterię, wolno działa, zawiesza się i łatwo się psuje. W dodatku te klawisze - dwa sesemesy na miesiąc piszę ołówkiem, bo ekran ma chyba z 15cm a na klawisze miejsca już nie stykło. Jakieś gry - po co to?

Ja niestety brałem w złotówkach

Pilsener / 2008-08-22 08:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak brałem kredyt to:
1. Stopy były niskie
2. Złotówka dość mocna
3. Właśnie do władzy dorwał się Endriu do spółki z Frankensztajnem
W sporym uproszczeniu - kredyt w walucie obcej będzie opłacalny, jeśli w ciągu okresu kredytowania roczna aprecjacja złotówki będzie nie większa niż wynosi średnia różnica oprocentowania tych kredytów. Czyli jeśli mamy kredyt w CHF na 4% i 20 lat kontra złotówkowy 7%, to złotówka nie może się osłabiać szybciej niż 3% rocznie.
Pilsener / 2008-08-22 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zysk liczy się od oprocentowania rocznych obligacji skarbowych.

W drugą stronę im się nie śpieszy

Pilsener / 2008-08-22 08:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kupujcie polskie obligacje - są g.. warte, tyle samo ile ten kraj. Za to nakładają nowe podatki i mnożą nowe regulacje w iście olimpijskim tempie.

Hahah, znowu w polsce jaja

Pilsener / 2008-08-22 08:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niedługo, żeby wyjść z domu trzeba będzie przejść specjalistyczne szkolenie, a żeby kupić lody okazać świadectwo wycięcia migdałków. U sterów państa kolejna socjalistyczna brać, po SLD, AWS i PIS kolejni starzy PZPR'owcy. Zamkną nas w gettcie o nazwie polska - dla naszego dobra oczywiście, obronią przed lumpen-kapitalizmem.
Kolejny narodowo-centralno-katolicki urząd musi się nachapać. Mało w polsce bubli prawnych i absurdów? Po co kolejne? W Korei Pn. skazali człowieka, bo nie uśmiechał się do zagranicznych dziennikarzy. U nas niedlugo będzie tak samo, nawet na Kubie będzie lepiej.
Pilsener / 2008-08-21 15:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak naprawdę ochrona branży oznacza jej degradację i zmniejszenie produktywności - to tak samo, jakbyś chronił żołnierza przed dostępem do broni, żeby go nie stracić w walce. Masz żołnierza, ale co on jest wart jak nigdy nie widział karabinu? Kto odstaje, ten zostaje - mówi stare powiedzenie. Nie ma miejsca dla słabych - dlaczego silni mają dźwigać słabych? W ten sposób słabi nie znikają, a silni słabną i wszyscy są słabi: gospodarka, społeczeństwo, cały kraj.

Amerykanie już to przerabiali z cłami na stal - co prawda obronili tysiące miejsc pracy w hutnictwie, ale stracili miliony w innych sektorach, gdyż z powodu droższego surowca amerykańskie wyroby były mniej konkurencyjne.

Codziennie z powodu ograniczeń w wolnym handlu umiera 150 osób. Socjalistyczne oszołomy twierdzą, że na handlu zawsze jeden się dorabia, a drugi traci. Jak można tak myśleć? Jak ktoś chce mi dać kasę i otrzymać w zamian produkt, z wolnej, nieprzymuszonej woli - ja chcę sprzedać, on kupić, zgadzamy się na warunki - każdy ma to, co chce - ale wg socjalistów to wyzysk, bo oni przecież wiedzą najlepiej i to oni powinni decydować co, kto i za ile kupi. Jak dla socjalisty moje włoskie buty za 150 euro to wyzysk, to niech kupi sobie gumofilce od ruskich! Ale od moich butów socjalistom wara. Socjaliści (tacy jak w polskich partiach politycznych) to zakompleksione małe ludki z paranoją regulacji. Jak premier prezydentowi nie ureguluje pojemności spłuczki klozetowej, to będzie chory. W socjaliźmie nie chodzi o "sprawiedliwość społeczną", tylko narzucenie bliźniemu swojej woli. Po prostu Europejczycy (a zwłaszcza polacy) tacy już są - muszą koniecznie drugiemu człowiekowi życie uregulować. Niech lepiej uregulują swoje myślenie.
Pilsener / 2008-08-21 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Nie zaprzeczam
2. Różne lewaki i pseudo-eko-anty-globuliści twierdzą, że to USA powoduje biedę i wyzyskuje biedne kraje. Tymczasem JA byłem w Afryce i tłumaczyłem bambusom, dlaczego nie mogą w UE sprzedawać swojej żywności i kupić za to lekarstw podczas gdy lewaki i eko-anty sobie organizują video-konferencje na latopach HP i kamerach Dell'a o złym Jerzym Krzaku. Fajnie być socjalistą korzystając z dobrodziejstw liberalizmu. Spróbujcie w Korei Północnej albo na Kubie - gdy dostaniecie ćwierć cygara i pół podpaski bez skrzydełek na miesiąc szybko zatęsknicie za liberalizmem i kapitalizmem, który tak potępiacie.
Pilsener / 2008-08-21 13:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie. Tak samo ja bym zaczął w polse niszczyć maszyny - bo odbierają ludziom pracę! Po co coś robić maszyną, jak można ręcznie? Ludzkie ręce gorsze od maszyn? Zobaczcie, ile miejsc pracy powstanie, jak nałożymy dodatkowe podatki za używanie maszyn! Zamiast koparki reakcyjny burżuj będzie musiał zatrudnić ludzi.
Pilsener / 2008-08-21 13:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zryjemy cały kraj po to, żeby górnicy mogli dostawać wcześniejsze emerytury i barburki? Dajmy ludziom swobodę wyboru dostawcy energii i otwórzmy energetykę na konkurencję i zagraniczne inwestycje. Tyle lat dopłacamy do wydobycia węgla, no żesz ile można? I co z tego dopłacania mamy? Wysokie podatki, drogi węgiel i prąd, z całego sektora zrobiono komunistyczny skansen chroniąc go przed wolnym rynkiem. Chciałbym, żeby chociaż moje wnuki nie musiały pracować na górników. Koszty uruchomienia eksploatacji tych złóż będą olbrzymie, straty w środowisku niepowetowene - a co, gdy ceny węgla spadną a koszty emisji CO2 wzrosną? Kolejne 1000 zł z moich podatków i 500 z emerytury dla górników?
Rząd tak będzie budował elektrownie, jak autostrady - jak słyszę o "wielkich planach" to mi się przypomina plan 5-cioletni. Jak polski rząd inwestuje to zawsze:
- dalej nic nie ma
- jak już zaczną coś robić to 50 lat robią i końca nie widać
- inwestycja kosztuje krocie (jak tą polską fregatę, za cenę 5-ciu zagranicznych mamy tylko kadłub, ale polski!)
- inwestycja jest wadliwa, niezgodna z prawem i niespełnia żadnych norm
- gdy już jest gotowa to najczęściej przynosi straty i obywatele nie mają z niej żadnego pożytku

Dużo szumu o nic

Pilsener / 2008-08-20 22:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. 10 rakiet to mniej niż nic - to tylko symbol, wymiar tego jest wyłącznie polityczny, a nie militarny - podobnie jak jedna bateria patriotów.
2. A propos wymiaru militarnego - nawet 1000 antyrakiet guzik da, bo Rosja ciut za blisko moim zdaniem - na tyle blisko, że prędzej do Warszawy wjadą ich furmanki i kozacy, niż dolecą te ruskie pordzewiałe papajki na nadtlenek wodoru. Dziś bronią nie czołgi i sojusze, lecz napływ kapitału zagranicznego - myślicie, że ktoś broniłby Kuwejtu, gdyby nie zainwestowano tam miliardów dolarów w eksploatację złóż ropy? Silny kraj to silna i licząca się na świecie gospodarka, a nie armia.

Już wzrosła

Pilsener / 2008-08-20 22:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tyle, że płacimy za to w podatkach - na dotowanie górnictwa czy utrzymywanie socjalnego raju w energetyce podatnicy wydają krocie.
Jest okazja uwolnić rynek energii i otworzyć się na konkurencję i zagraniczne inwestycje - ale okazja czyni... wiadomo co. Obawiam się, że będą nie 3 elektrownie, a jedna - i to modelowa, bo w Modelu i nie na atomy, a obornik. Po n latach olewania infrastruktury skąd nagle takie zainteresowanie energetyką? Autostradami też się politycy interesowali i wiemy, co z tego wynikło.

Rezygnacja? Akurat!

Pilsener / 2008-08-20 22:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież ta Pani nawet powieką nie mrugnęła bez aprobaty któregoś z braci. Dla mnie jest oczywiste, że została po prostu wykopana (mówiąc delikatnie - nakłoniona do odejścia) - ale ponieważ mruga bez zarzutu, to dostanie ciepłą i bezpieczną posadkę w państwowej spółce, agencji, funduszu etc. Lojalni działacze są zawsze przez partię nagradzani - idę o zakład, że źle na tym P. Fotyga nie wyjdzie.
Pilsener / 2008-08-20 12:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Widocznie jest mężatką, poza tym w domu wolno.
Pilsener / 2008-08-20 11:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce jest już kilkadziesiąt agencji i funduszy celowych - kolejny centralno-katolicko-narodowy fundusz (gdzie pensje też obowiązkowo "godne", narodowe i centralne) jest całkowicie zbędny.

A został odrzucony z oczywistych powodów - partie, które nie partycypowałyby w podziale tych stołków miały akurat większość. "Mniej stołków dla nich, to więcej dla nas" - to zwykła polityka, co za różnica kto głosuje czy kto odrzuca? Prezydent, PO, PSL, PZPR, SLD, PIS - to wszystko jeden .....
Pilsener / 2008-08-20 11:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo polacy umieją pomagać tylko za cudze pieniądze. Macie płacić za czyjąś głupotę, bo na tym polega państwo solidarne i sprawiedliwość społeczna tego wymaga. W normalnym systemie jednostki aspołeczne i pasożytnicze się eliminuje - u nas nagradza, natomiast jednostki pracowite i zaradne zmusza do emigracji - w ten sposób doprawadza się społeczeństwo do moralnej i materialnej ruiny. Dawno nie widziałem tylu rozżalonych i skłóconych ludzi - każdy ma do kogoś żal, pretensje i gorycz, zazdrość, zawiść, złość - społeczeństwo podzielone na frajerów i pasożytów, w ten sposób każdy jest mniej lub bardziej pokrzywdzony. Zadowoleni są tylko politycy - bo łatwiej o posady i łatwiej pozyskać głosy.

Najnowsze wpisy