Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

To na poczcie polskiej można płacić kartą?

Pilsener / 2008-08-13 08:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I zapłacić za wodę z jeziora Jordan i kości świętych? XXI wiek wkroczył do polski, z drobnym opóźnieniem, ale zawsze.
Pilsener / 2008-08-12 23:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No właśnie, ilu? Jedna połowa korzysta z przywilejów, a druga robi za frajerów i na nią pracuje - nie mam nic przeciwko przywilejom, jeśli nie są finansowane z moich podatków. Muszę płacić drożej za węgiel (bo oczywiście tańszego z zagranicy nie mogę kupić, bo to godzi w kato-narodowy interes), dopłacać do górników z podatków i emerytury, oni dostaną kilka ton za friko a ja co z tego mam? Drogi węgiel, drogi prąd, niskie zarobki, wysokie podatki i niską emeryturę. Taka w polsce sprawiedliwość.

Re: Lot pięciu prezydentów na przekór bezpieczeństwu

Pilsener / 2008-08-12 23:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Lot rządowym samolotem to dowód odwagi" - nic dziwnego. Bo polskich maszyn nie trzeba nawet zestrzeliwać - same spadają. 5-ciu przywódców "wielkich narodów" leci jednym starym, w dodatku ROSYJSKIM wrakiem, żeby zamanifestować - no właśnie, co? Przecież to żal. Wyobraźcie sobie, jak drwią i kpią sobie z tego w Moskwie, nie mówiąc już o tym, w jakiej to stawia sytuacji NATO i UE.

Ciekawe, że politycy nie są nigdy tak odważni kiedy trzeba bronić interesu polaków - robią w majty na widok najdrobniejszego nawet strajku czy spadku poparcia kleru.
Pilsener / 2008-08-12 14:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie chodzi o to, które są lepsze - wiadomo, że państwowe będą lepsze bo jak masz 1500 chętnych na 120 miejsc to nie problem mieć świetnych studentów. Ciekawe, jaki poziom byłby na państwowych uczelniach, gdyby nie mogli znaleźć chętnych... Ciekawe, ilu byłoby teraz bankowców, ekonomistów czy informatyków, gdyby nie prywatne uczelnie szybko reagujące na potrzeby rynku? A może Ci ludzie to debile, bo nie dostali się na studia bezpłatne lub nie mogli studiować z powodów ekonomicznych? Celem systemu edukacji jest stworzenie wąskiej elity a reszta niech się wali? Niech spie... na Madagaskar zmywać gary? Skąd w takim razie brać ludzi z wyższym wykształceniem? Poza tym dyplom to tylko papier - choćby był nawet najbardziej znanej uczelni nie gwarantuje niczego (prawie nikt nie pracuje w swoim zawodzie), o czym już niejeden się przekonał - od człowieka najwięcej zależy czy wyniesie coś z tych studiów, czy nie. Trudno konkurować z czymś, co jest bezpłatne - a tylko zdrowa konkurencja może poprawić jakość edukacji w polsce, celem systemu powinno być wykształcenie wszystkich obywateli a nie tylko garstki - co z tego, że ta garstka uczelni będzie reprezentować super poziom, jak przez to właśnie polacy od lat plasują się w czołówce rankingów funkcjonalnych analfabetów.
Pilsener / 2008-08-12 11:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież to łatwo można było przewidzieć - jednocześnie NATO i UE zwlekały z potępieniem Rosji, bo też wiedzieli, co jest grane. Niech ktoś teraz powie, że wojna nie jest narzędziem polityki?

Poza tym oni tam prędzej czy później wrócą...
Pilsener / 2008-08-12 11:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI
z dnia 27 czerwca 2008 r.
w sprawie dotacji budżetowej przeznaczonej na finansowanie likwidacji kopalń, działań wykonywanych po zakończeniu likwidacji kopalń oraz naprawiania szkód wywołanych ruchem zakładu górniczego


Dz. U. Nr 118 poz. 751
Pilsener / 2008-08-12 11:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A od 2010 podatek dochodowy o 1% - pretekst ten sam - większa "składka" na NFZ.
Pilsener / 2008-08-12 10:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Witaj w klubie. Moja siostra też była w identycznej sytuacji. Teraz żałuję, że poszedłem do jednego z najlepszych liceów. Co mi to dało? Na uniwerku w moim mieście proces rekrutacji jest utajniony. Nietrudno zgadnąć, dlaczego...
Pilsener / 2008-08-12 10:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Dlatego, że na 4 studentów 3 i tak płaci - a kto płaci? Właśnie Ci gorzej sytuowani, bo statystyki pokazują jasno: na studia bezpłatne dostaje się młodzież z rodzin najlepiej sytuowanych. Gdybym dostawał z domu 1500 zł co miesiąc też bym mógł sobie studiować na bezpłatnych, ale z czegoś muszę żyć, co nie? Nie mówiąc o tym, że jak od 15-tego roku życia pracuję to nie mam czasu na naukę, nie stać mnie też było na książki i korepetycje. Płatne studia to równe szanse dla wszystkich, biedni przestaną płacić za bogatych a studiuje ten, który się dostanie i zda maturę, a nie nieliczna elita z dobrych domów.

2. Stypendia - zamiast bezsensownie utrzymywać uczelnie, wydajmy te pieniądze na stypendia dla najuboższych i najzdolniejszych - i to nie za pośrednictwem administracji, a fundacji pozarządowych. W USA wiele gwiaz NBA wyrwało się w ten sposób z gett - dzięki stypendiom sportowym. Dlaczego u nas nie zrobić tak samo?
Pilsener / 2008-08-12 10:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. A teraz w ogóle nie mogą się dostać na studia, poza tym stypendia to od parady?
2. Na 4 studentów 3 płaci - takie są statystyki
3. Ostanią osobę na mój kierunek przyjeli ze średnią 5,05. Jak miałem 4.95 to się nie uczyłem i byłem debilem, tak?
4. Ja wybrałem studia prywatne, bo na państwowych mi g.. proponowali a nie zajęcia - 12 godzin zajęć w tygodniu, na prywatnych 50 plus lepsza kadra i infrastruktura, że już nie wspomnę o tym, że wszystko w dziekanacie można było załatwić na bieżąco.
5. "Jesteśmy państwem liberalnym" - to dlaczego jesteśmy dopiero na 83 miejscu w rankingu wolności gospodarczej? Pewnie nawet nie wiesz, co to liberalizm.

Twoje epitety pod moim adresem i poziom wiedzy świadczą o tym, że jesteś typowym beneficjentem naszego wspaniałego systemu edukacji - czyli funkcjonalnym analfabetą o niskim poziomie intelektualnym i moralnym.
Pilsener / 2008-08-12 10:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja znam jeszcze więcej, które nie poszły, bo się nie dostały lub nie miały pleców w rektoracie. Miałem średnią 4,95 i się nie dostałem, ukończyłem jedno z najlepszych liceów - i co z tego? Jakość kształcenia o kant d.. można potłuc. Czego się miałem nauczyć, jak na państwowym uniwerku miałem 12 godzin zajęć w tygodniu, tymczasem na prywatnej prawie 50? A komputery to mieli chyba sprzed wojny. To, czy się czegoś nauczysz zależy tylko od Ciebie, polski system edukacji jest najgorszy w Europie, mamy największy na świecie odsetek funkcjonalnych anaflabetów po studiach wyższych - żyjecie mitami i karmicie się złudzeniami.

A polacy zarabiają za dużo

Pilsener / 2008-08-12 09:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie prościej ustalać odgórnie ceny? Zabierzcie stąd tych socjalistów, bo coś im zrobię zaraz. 60% plonów pochodzi od zaledwie 6 tysięcy gospodarstw, a w polsce gospodarstw jest ponad 2 miliony. Precz z rolnikami świętymi krowami.

Szkoły tylko prywatne

Pilsener / 2008-08-12 08:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szkolnictwo już dawno powinno być prywatne, ZWŁASZCZA wyższe - spowoduje to wyrównanie szans i zwiększy szansę ludzi gorzej sytuowanych na wymarzone studia - że już nie wspomnę o takich drobostkach jak jakość procesu dydaktycznego czy rachunek ekonomiczny.
W tej chwili wszyscy płacą na to, aby nieliczna elita mogła sobie postudiować za darmo - wg statystyk studenci państwowychm bezpłatnych uczelni są o wiele lepiej sytuowani niż prywatnych. Taka to sprawiedliwość społeczna? Z budżetu też finansowane są nikomu niepotrzebne badania czy prototypy.
Pilsener / 2008-08-12 00:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co ciekawe, że rządy tytułujące się jako "demokratyczne i wybrane przez naród" nie potrafią nawet ułamka tego, co rządy terroru, ucisku, komunizmu czy okupacji - i robią w majty na widok najdrobniejszego nawet strajku.
Chińczycy nie mogą w polsce budować, bo przecież wtedy autostrady będą chińskie, a nie polskie, więc na wykupią, rozkradną, sprywatyzują, po autostradach przyjedzie miliard chińczyków na rowerach i będziemy im sprzedawać polską ziemię nasączoną narodową dumą po 5 juanów za kg :)
Pilsener / 2008-08-12 00:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czekaj czekaj, i oni skończą jak AWS. Brak "skopywania reform" wykańcza może wolniej, ale za to pewniej.

Najnowsze wpisy