Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Zlikwidować ZUS

Pilsener / 2008-08-01 09:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zakład Utylizacji Składek już dawno powinien zostać zlikwidowany - tysiące urzędników, którzy nic nie robią, państwo w państwie, relikt komunizmu. Tylko gdzie wtedy Ci wszyscy politrucy znajdą pracę? Dlaczego składki trafiają do ZUS i emerytury też mają być wypłacane przez ZUS a nie OFE? Żeby był pretekst do uwłaszczania się kosztem podatników. Zobaczycie, że polscy politycy nie odpuszczą tak łatwo - zawsze znajdą jakiś sposób, żeby obywatela wydoić z kasy.

Hahaah, hihi, hehehe

Pilsener / 2008-07-31 15:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
5 milionów zaoszczędzą? Ale 8-miu wiceministrów finansów pozostanie? Kilkaset urzędów centralnych, agencji i funduszy celowych też? A publiczne spółki typu PKP czy poczta, które służą tylko wyprowadzaniu pieniędzy z budżetu? Bo tych 8-miu wice nie daje sobie rady? 20 MILIARDÓW na emerytury dla górników też musi zostać, bo przecież to żadna oszczędność. 5 milionów zaoszczędzą! Tanie państwo normalnie, haha, a ile autostrad wybudują za te 5 milionów. Tak zaoszczędzą, że liczba urzędników i rozdanej dla pupili i lobbystów kasy się zwiększy - jak co roku od 89'.

Re: GPW znów daje zarabiać

Pilsener / 2008-07-31 11:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wiadomo było, że odrobią straty banki, a do piachu pójdą surowce - stąd taki wynik. Ja niestety kupiłem przy 2480, ale trudno zawsze kupić idealnie i sprzedać idealnie.

Zgodnie z teorią

Pilsener / 2008-07-30 23:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Leci zgodnie z teorią - odbicie 20% - czyli z 2400 do prawie 2900, a potem ostatnia fala spadków i nurkowanie do 1900, następnie dłuższy trend boczny i koniec bessy. Dajcie tylko dokładne terminy :)

Połowa za nami

Pilsener / 2008-07-29 22:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na razie leci zgodnie z teorią - z 2400 do 2640 to równo połowa odbicia, które powinno wynieść cirka ebałt 20%. Potem ostatnia fala bessy, dłuższy trend boczny i hurra, hossanna :)
Pilsener / 2008-07-29 22:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Coś tam jednak od czasu do czasu podpisze, poczciwina z tego Lecha, a my go tak źle oceniamy - jest po prostu pod złym wpływem brata. Brat pojechał na urlop, to on korzysta z okazji i podpisuje, aż furczy.
Pilsener / 2008-07-29 22:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na WP już od x czasu nie komentuje - publikacja zależy od humoru i poglądów moderatora, do którego ma trafić. Dla mnie to jest po prostu cenzura i tyle. Na same wp też nie zaglądam - nic tam dla mnie nie ma ciekawego, nachalne reklamy, jakiś spam, portale schodzą na psy - w dodatku wymuszają oglądanie reklam, bo z włączonym addblokerem nic prawie nie działa.
Pilsener / 2008-07-29 15:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trudno mysleć o godności, gdy zarabiasz 1500 brutto, a honor i zasady to nie w polsce. Tutaj ludzie najczęściej nie mają żadnych zasad ani honoru. Ostatnio za 6 lat nienagannej pracy zaproponowano mi 1200 brutto - nie winię za to pracodawcę, tylko polskę, bo to polska odpowiada jako kraj za to, że jej obywatele żyją w ubóstwie. Zresztą czego można oczekiwać od ludzi, których ciągle oszukuje, poniża i okrada ich własny kraj?

A wiecie

Pilsener / 2008-07-29 13:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Że w USA jest stowarzyszenie, które zrzesza szczęśliwców w grach hazardowych? Niedawno wygrywali pieniądze na cele dobroczynne. Szczęście nie jest niestety równo pomiędzy ludzi rozdzielone, jest chyba nawet o tym taka książka, "Prawa Szczęścia", gdzie podeszli do tego naukowo, niestety nie udało się ustalić, dlaczego ktoś ma farta i jak to zmierzyć.
Pilsener / 2008-07-29 13:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Własnie ich nie można zwolnić - dlatego takie przepisy się mnoży, by usankcjonować potrzebę utrzymywania armii urzędników - pomaganie obywatelom to też pretekst do zatrudniania urzędników. 50 tysięcy ważnych stanowisk rozdziela się bezpośrednio z klucza partyjnego - która partia podetnie gałąź, na której siedzi? O stołki się walczy, a nie je likwiduje. Dlatego właśnie ja chcę, aby liczbę urzędników ograniczyć konstytucyjnie.
Pilsener / 2008-07-29 13:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podziwiam Twój optymizm. Mój wyparował już dawno.

Dobrze pisze ten poniżej

Pilsener / 2008-07-29 10:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prywatyzacja to złodziejstwo - zobaczcie, co się stało z naszymi ukochanymi GS'ami i "Społem" - zamiast fajnych, osiedlowych sklepów, tanich, dobrze zaopatrzonych, gdzie obsługa była miła a klienta świetnie chroniła księga skarg i wniosków co mamy teraz? Markety, do których trzeba jechać 20km a gdzie nic nie mozna kupić, ceny są tam niebotycznie wysokie, co chwila koszmarne promocje od których mdleją matki z dziećmi, galerie handlowe, gdzie reakcyjni spekulanci żerują na społeczniej cnocie. Rozkradli nasze sklepy i teraz nic nie ma, jeno cwaniaki zdzierają. Tylko publiczne sklepy mogą zagwarantować wysoką jakość i niskie ceny.

Sprawa jest oczywista

Pilsener / 2008-07-29 10:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Bo podatki dla pracujących coraz wyższe, więc opłaca się zarejestrować działalność i świadczyć usługi, a nie podpisywać umowę i pracę. Wielu pracodawców już w ogłoszeniach pisze "z własną działalnością gospodarczą". Obywatele bronią się jak mogą, przed "ochronną" ręką socjalistycznej polski, która ich wyzyskuje i upokarza.
2. Mając własną działalność łatwiej oszukiwać urząd skarbowy i działać w szarej strefie.
3. Można wyciągać kasę z UE.

Haha, tak jak z ZUS'em

Pilsener / 2008-07-29 09:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pamiętacie "komputeryzację" ZUS'u? Dzięki niej zatrudniono tysiące nowych urzędników. Tak samo będzie tym razem - rząd będzie miał kolejny pretekst, żeby dotrudnić urzędników - bo przecież to nowe technologie, dla dobra obywateli itp. Niedługo co drugi obywatel będzie urzędnikiem, urzędnicy wytwarzają tyle dóbr ze hoho, PKB będzie rosło 10% rocznie.

Dojenie naiwnych

Pilsener / 2008-07-29 09:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Lepiej już chyba w pokera grać - kto wygra to chociaż piwo postawi, a rząd nie dostanie z tego ani złotówki. Poza tym biedakom pieniądze są niepotrzebne, świetny przykład to Łódź, gdzie w niespełna rok rodzince udało się przepić (przepraszam, niezbyt trafnie zainwestować) rekordowe odszkodowanie za zabicie syna przez policję (chyba około 200 tysięcy). Dziś znów zbierają złom - ale rząd zabierając bogatym a dając biednym wie co robi - kasa wraca w formie akcyzy.

Najnowsze wpisy