Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-07-25 23:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dostajesz 3000 brutto, nieco ponad 2000 netto - różnica JEST PODATKIEM, nieważne jak to politycy nazwą. Mało mnie obchodzi, czy to podzielą na 10 części typu "składka a" składka b" "składka c" etc. - każde obowiązkowe potrącenie trafiające do budżetu państwa (lub spółki zależnej od państwa) jest podatkiem i koniec - co mnie obchodzi przerzucanie, żonglowanie nazwami, odpisywanie od podatku haha - skoro jest tak dobrze, to dlaczego mi prawie 1000 zabierają? Skoro tyle się odpisuje?

Moim zdaniem podatków bezpośrednich nie powinno być w ogóle - mamy dostawać tyle, ile zarabiamy, natomiast ubezpieczenie emerytalne i zdrowotne jest obowiązkowe - a podatki tylko pośrednie. Przecież te 100% pensji i tak wydamy, płacąc różnego rodzaju VAT'y - sraty. Kto się nie ubezpieczy od choroby czy nie zarejestruje w programie emerytalnym sam sobie winien.
Pilsener / 2008-07-25 23:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Drwię z chęci polityków centralizacji wszystkiego co się da - mamy "narodowe" "centralne" "krajowe" to dlaczego jeszcze nie "katolickie"?
2. Im mniej dochodu narodowego będzie ponownie dystrybuowanego przez polityków/urzędników/politruków etc. tym lepiej. Od równego rozkładania na całą gospodarkę skutków chorób, pożarów, powodzi etc. są firmy ubezpieczeniowe, a nie rząd - nawet najgorsza firma ubezpieczeniowa będzie o niebo lepsza od rządu. Finansowanie z budżetu - nie. Szpitale mogłyby być ew. własnością samorządów, jeśli taka będzie wola mieszkańców, że akurat na to mają iść podatki a nie np. na obwodnicę Wólki Małej - nie widzę przeszkód. W końcu nie ja utrzymywałbym szpital w Wólce Małej z podatków bezpośrednich.
Pilsener / 2008-07-25 22:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Szpitale prowadzone przez organizacje pozarządowe, fundacje non-profit etc.
Pilsener / 2008-07-25 20:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy orze, jak może :)

Re: Nie tylko polskie fundusze mają kłopoty

Pilsener / 2008-07-25 15:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
LM mi podpadł - ja wiem, że jest x czasu na realizację zlecenia - ale chciałem kupić, a nie sprzedać! Przez to nie trafiłem w dołek i kupiłem 5% drożej, niż zakładałem.
Pilsener / 2008-07-25 15:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skąd u polaków przekonanie, że rządzą liberałowie? Z głupoty czy niewiedzy? PO to klasyczna (podobnie jak PIS i SLD) partia socjalistyczno-konserwatywna. Z tych wszystkich partii najbardziej liberalna okazała się SLD - za ich władzy rozdawano najmniej a nawet dokonywano znacznych obniżek podatków (z tego co pamiętam to rząd Millera obniżył CIT z 40 do 19%) - kraj, w którym postkomuniści wychodzą na największych liberałów to kraj chory i zepsuty.

Taki z Tooscka liberał, jak ze mnie kardynał. Na straszeniu plebsu słowami, których polacy nie rozumieją (prywatyzacja, GMO, liberalizm) można zbić niezły kapitał polityczny.
Polecam ranking lumpen-liberałów:
http://www.heritage.org/research/features/index/countries.cfm
Na czele bieda z nędzą, a na samym końcu kraje mało-liberalne, mlekiem i miodem płynące, hihi

Ubędą 2 mln polaków - to jakieś o 38 mln za mało

Pilsener / 2008-07-25 15:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nic dziwnego, że bezrobocie się zmniejsza. Od dawna trend jest taki: w polsce mało polaków - poza polską dużo. Ilu w sumie mądrych ludzi wyjechało z tego zaściankowego kraju? Ilu jeszcze wyjedzie?

Nie mogę założyć rodziny, bo mnie nie stać. Rząd każe pracowac za 3000 brutto, ceny mamy jak w UE, podatki rekordowo wysokie a co w zamian? Zabierają mi co miesiąc 1000 zł podatków bezpośrednich a drugie tyle pośrednich i dadzą jednorazowe becikowe? Przecież to żal i gorycz. Odbierajcie polakom dochody, szanse i możliwości a dawajcie zasiłki - to będą się mnożyć jak króliki i wracać tu z zagranicy całymi stadami. Nie chcę zasiłków, chcę perspektyw, możecie sobie becikowe, urlopy macierzyńskie i zasiłki rodzinno-mieszkaniowo-opiekuńczo-pielęgnacyjne w d.. wsadzić. Co z tego, że ktoś pójdzie na macierzyński, jak przez to 10 osób musi klepać biedę a drugie 10 stąd wyjedzie?

budżet stać na pomoc "biednym" polakom

Pilsener / 2008-07-25 08:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Np. górnikom - wszyscy wiemy, że płace w górnictwie należą do najniższych - albo stoczniowcom, prawie 3 tysiące miesięcznie dotacji na jednego stoczniowca. Najmłodsi na świecie emeryci i najliczniejsi renciści, których coś dziwnie mało żyje poniżej progu ubóstwa - nawet w Szwecji więcej ubogich emerytów jest więcej, niż w polsce. Ale polacy żyją mitami - jak ktoś jest emerytem albo mieszka w mieszkaniu to musi być ubogi - więc mu się należy i politycy skrzętnie rozdają cudze na lewo i prawo.

Spróbowali by z własnych pomóc! Co to za sztuka pomagać za cudze pieniądze, w dodatku gdy kogoś się zmusza do płacenia? Tymczasem politycy nie umieją zbudować autostrad nawet za cudze pieniądze - polska to kraj skazany na degradację i marginalizację.

Prawidłowo

Pilsener / 2008-07-25 08:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko burżuje i kułaki latają - należy ich niezwłocznie sprowadzić na ziemię. Dlaczego inni mają latać, a ja chodzić po ziemi? Niech wszyscy chodzą po ziemi - takiej społecznej sprawiedliwości wymaga od rządu naród polski.
Pilsener / 2008-07-24 12:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bez przesady - każdy gra na miarę swoich możliwości (jak szkoci w kasynach). Kupujesz akcje, jeśli są tanie i próbujesz drożej sprzedać. Jak przekupka z jajami na targu - czasem trafi Ci się zbuk, ale na to nic nie poradzisz - jak zainwestujesz w sklep i biznes nie wypali to kasy na remont/wykończenie nie odzyskasz. Czasem musisz sprzedać taniej, niż kupiłeś - ale sklepy też tak robią, żeby odzyskać choć część środków i kupić za to wartościowy towar.

Korupcja w polsce będzie zawsze

Pilsener / 2008-07-24 12:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Korupcja będzie zawsze, dopóki będzie istnieć polityczna redystrybucja dochodu narodowego. W polsce o wydawaniu co drugiej złotówki decyduje politruk - MUSI być korupcja, bo jest to naturalne i normalne. Jak ktoś mi zaproponuje 100 tysięcy za wydanie takiej a nie innej decyzji urzędniczej, to myślicie, że ja nie wezmę? Dlaczego mam nie wziąć i co w tym złego, skoro mogę podjąć decyzję taką albo siaką? Monetą mam rzucić? Moge decyzję rozpatrzyć w tydzień, a mogę ją skierować na "urzędową ściężkę zdrowia" i petent w pół roku nic nie załatwi. Dlaczego mam na tym nie zarabiać? Mam pomagać za darmo? W dodatku ryzyko jest praktycznie zerowe - nawet dostanę medal za "dbałość o jakość procedur". I co mi CBA zrobi ze swoimi kilkoma śmiesznymi sprawami, jak w samym tylko Radomiu w zeszłym roku było kilkanaście tysięcych spraw karnych?

Walka z korupcją nowymi urzędami to jak gaszenie pożaru benzyną. Nie chcecie w polsce korupcji, to zmniejszcie redystrybucję i ograniczcie władzę urzędników. Tymczasem każdy chce, żeby w polsce władzę rozszerzyć, a redystrybucje zwiększyć - i to pod hasłem walki z korupcją! I o to przecież chodzi - niedługo tu będzie korupcja większa niż w Rosji, a politruki będą dysponowały jeszcze większą władzą i masą uwłaszczeniową.
Pilsener / 2008-07-24 09:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Właśnie dotacje są złe - zobacz, co się dzieje przez biopaliwa - wycinanie lasów i drożejąca żywność, jak jechałem wiosną przez polskę to wszędzie aż żółto od rzepaku. Nie tędy droga! Wszystko jest ekologiczne, co jest tanie - taka jest generalna zasada, podobnie jak z torebkami czy pieluchami, bo tanie = mniej zasobów użytych do produkcji. Tylko wolna konkurencja na rynku energetycznym może doprowadzić do spadku cen rozwiązań ekologicznych - czyli elektrowni nuklearnych oraz wodnych i wiatrowych. A państo dotuje u nas obficie - wydobycie węgla oraz utrzymuje monopol energetyczny. Skutki tej polityki już widzimy, za 20 lat będzie o wiele gorzej. Nie ma co mydlić oczu elektrownią wiatrową - jak mieszkam w bloku to wystawię wiatrak na balkonie? Wiatraki są drogie, zależne od wiatru i szpecą krajobraz - nie mówiąc już o pokoleniu JP 2, które chętnie je zdemoluje. Gdyby 20 lat temu uwolniono rynek energii mielibyśmy dziś kilka zachodnich koncernów energetycznych i 5-10 elektrowni nuklearnych.
Pilsener / 2008-07-24 08:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prywatnych szpitali powinno być 90%, podobnie jak szkół czy spółek komunalnych. Niestety prywatyzację hamuje system, który finansuje służbę zdrowia centralnie-norodowo-katolicko z naszych podatków i choć podatki na ten cel podniesiono o 70% (a mają jeszcze wzrosnąć od 2010 o 1%) to zadłużenie szpitali wzrosło a sytuacja niewiele się poprawiła. Niestety po 50 latach komunizmu polacy boją się kapitalizmu jak ognia, kapitalizm=kanibalizm. Każdy woli oddawać połowę dochodów dla rządu, zarabiać 1000 euro i stać w kolejce do lekarza, byle tylko ten niedoinwestowany, norodowo-katolicki szpital nie wpadł w ręce lumpen-liberałów, kapitalistów i spekulantów. Prywatyzacja = kradzież, nacjonalizacja = "cudowne rozwiązanie".

Niestety

Pilsener / 2008-07-24 08:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja musiałem ograniczyć spożycie lodów i owoców, bo są po prostu drogie. Gdybym jadł tyle, na ile mam ochotę wydawałbym codziennie 20-30 zł, czyli ile miesięcznie? A rodzina? W tym kraju głupie wyjście na lody to spory wydatek.

Korupcja w polsce?

Pilsener / 2008-07-24 08:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trudno w to uwierzyć - przecież mamy ABW, CBA, KRRiTV i kilkadziesiąt innych agencji, w których politrucy walczą z korupcją. Każda decyzja gospodarcza jest ściśle regulowana i podlega nawet kilkuset urzędowym procedurom, jest także starannie rozpatrywana ze względu na "ważny interes społeczny". Jak w takich warunkach może dochodzić do korupcji? To niemożliwe, to manipulacje łże-elit!

Widocznie za mało mamy regulacji - proponuję jeszcze 5 agencji do zwalczania korupcji, nowe procedury i nowych urzędników - każdy wie, że najlepiej zwalczać korupcję biurokracją.

Najnowsze wpisy