Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Precz z pasożytami

Pilsener / 2008-07-22 15:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaki ważny interes społeczny uzasadnia odbieranie normalnym, wolnym ludziom owoców ich ciężkiej pracy i dawanie tego darmozjadom i pasożytom? Mam dość bzdur o "interesie narodu" etc. Co to za naród, co okrada uczciwych i pracujących żeby dać miernotom i nierobom? Te stocznie to bastiony komunizmu i polityczne zaplecze dla socjalistów z PO, PIS i LID, a takich firm są setki, o ile nie tysiące! Każda przynosi straty (chyba, że ma monopol), za to dziwnym trafem spółki kooperujące, którymi "obrosły" te komunistyczne bastiony przynoszą zyski! A kogo widzimy w tych spółkach? Ludzi z PO, PIS i LID lub ich rodzin, przyjaciół, działaczy - w sumie około 50 tysięcy osób.

Mam pracować za 500 euro, z czego połowę oddam dla rządu tylko po to, żeby nakarmić naszą "narodową dumę" wiecznie dogorywającymi stoczniami, hutami czy po wsze czasy konającymi kopalniami? Dość! Mój szacunek dla polski jest zerowy, może kiedyś doczekam, kiedy ten kraj w końcu skreślą z mapy.
Pilsener / 2008-07-22 13:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Elektrownie Atomowe to łatwy cel
- tak samo jak fort Knox. Wystarczy tryknąć awionetką i złoto nasze :) Elektrownie jądrowe złe, GMO złe - proponuję na drzewo wrócić (bo tam nam było najlepiej). I broń boże nie schodzić, bo to nieekologiczne.
Codziennie na świecie umiera 150 osób tylko dlatego, że lewacy, eko-oszołomy etc. ingerują w wolny rynek. "Ekolodzy" na drzewa i nie schodzić. Gdyby każdy miał takie podejście, to dziś dalej biegalibyśmy z dzidami, bo produkcja oszczepu to daleko posunięta ingerencja w środowisko naturalne...
Na straszeniu ludzi i pseudo-ekologii można nieźle zarobić i zbić kapitał polityczny.
Pilsener / 2008-07-22 12:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo boją się iść do banku i założyć lokatę? Stare obligacje co im dają ze 3,5% też pewnie trzymają - a jak chcą sprzedawać to niespodzianka - bo dostaną mniej, niż się spodziewali. Obligacje też kupię - jak oprocentowanie lokat zejdzie do 3% to ja obligacjami za 7,25% nie pogardzę.
Pilsener / 2008-07-22 10:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co się dziwisz, ludzie w polsce chcą płacić drożej za prąd, drożej za węgiel oraz mało zarabiać, byle tylko dopłacać do górników - bo to jest nasz narodowy interfejs. Najchętniej by wlezli z powrotem na drzewa, a jak przyjdzie jakiś zagraniczny małpolud, który godzi w kato-narodowy interes poprzez chęć wymiany banana na jabłko to w łeb go konarem i już. A kto zejdzie z drzewa ten lumpen-liberał i kombinator, inspirowany i opłacany przez obcych małpiszonów :)

Re: To dopiero początek wzrostów cen

Pilsener / 2008-07-22 09:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica, czy to Toosck, Kaczynsky, czy Olejnitchak? To wszystko stare i niereformowalne komuchy, mydlą Wam oczy, żebyście chodzili na wybory jak owce na rzeź i pokornie utrzymywali ich polityczne zaplecze.
Pilsener / 2008-07-21 14:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

obecne zasoby węgla kamiennego starczą na około 40, a brunatnego na 30 lat.
- nieprawda - rząd zrobi to co zawsze: zmniejszenie wydobycia. Za 100 lat 100 tysięcy górników będzie wydobywać 10 worków węgla albo będą importować i z powrotem wozić węgiel pod ziemię, żeby na dłużej starczyło. Idzie przecież o miejsca pracy! Interes narodu wymaga utrzymywania górników po wieki wieków! Prędzej świnia zacznie latać, niż polacy ujrzą tani prąd.

Taaa...

Pilsener / 2008-07-21 14:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Różni pseudo-ekolodzy i anty-globaliści obwiniają o biedę USA. A prawda jest taka, że to UE zawsze wyzyskiwała biedne, rolnicze państwa dla których eksport żywności to często jedyna szansa na zgromadzenie kapitału i rozwój. Uderza to też w obywateli UE, którzy za przecietną pensję mogą kupić o połowę mniej żywności niż mieszkańcy USA. Różne lewackie oszołomy nigdy nie zaakceptują faktu, że to socjalizm powoduje biedę, a nie jego brak. Regulujmy zatem handel i produkcję, pojemność spłuczek klozetowych. Wszystko regulujmy co się da. Najpierw niech łosoś kosztuje 50 zł za kilogram, a potem to "jedz rybę". Zobaczymy za 50 lat, gdzie wyląduje UE ze swoim socjalizmem.

Re: "Gazeta Wyborcza" - Skazani na Atom

Pilsener / 2008-07-21 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Elektrownia atomowa to najbardziej ekologiczne źródło energii - byle tylko nie budowali jej polacy
2. Uwolnić rynek energii, tak aby tanie surowce i prąd można było sprowadzać z zagranicy. Jak polacy nie umieją produkować taniego prądu to ja mam ich głęboko - niech się uczą. Dlaczego ja mam płacić drożej za prąd z tego powodu?

Re: Boisz się ryzyka? Inwestuj w obligacje

Pilsener / 2008-07-18 09:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie opłaca się kupować obligacji, kiedy stopy idą w górę. Co mi po stałym oprocentowaniu 6,25?
Pilsener / 2008-07-17 12:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polecam dobrą przeglądarkę + dodatek do blokowania reklam. Zero reklam, pełny komfort.
Pilsener / 2008-07-17 12:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A rząd Millera jako jedyny dokonał znacznej obniżki podatków dla przedsiębiorców. Co to za kraj, gdzie postkomuchy wychodzą na największych liberałów? Skoro postkomuchy są liberałami, to kim są PO i PIS? Komuchami do kwadratu, taka prawda.
Pilsener / 2008-07-17 12:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja kupiłem przy 2750 (styczniowy dołek, miałem sprzedać przy 3300, naciągło jeno 3150), następnie podwoiłem pakiet akcji przy 2500 (około, pal licho dokładność). Odbijać się może dwa, trzy lata, pięć lat. Nowe rekordy to kwestia 7-8, a może i 10 lat.

Teraz następna zakupy planuje, jak spadnie poniżej 2300 - to już b. duży spadek, od 3900 do 2300 to prawie połowa, a potencjał spadkowy W20 oczacowałem na 60%. Przy spadku poniżej 2000 będę miał już 50% akcji, a przy dnie obsolutnym ( około 1500) 80%. 1500 to naprawdę bardzo nisko, kto wierzy, że możemy tam dotrzeć? Moim zdaniem najbardziej realny jest poziom 1600-1900, oczywiście jeśli bessa ma potrwać dalej. Pamiętajmy, że to już ponad rok dużych spadków bez żadnego odbicia. Szansa na 20% średnioterminowy wzrost rośnie coraz bardziej, dlatego warto mieć więcej akcji dobrych spółek.

Re: Los pomostówek rozstrzygnie się w sierpniu

Pilsener / 2008-07-17 11:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Przedsiębiorcy mieliby dorzucać 3 proc. wynagrodzenia pracownika mającego prawo ubiegać się o emeryturę pomostową
- popieram. Udupić tych spekulantów, niech zabierają te nędzne fabryki i uciekają na Madagaskar. Nie potrzebujemy w naszym pięknym kraju kapitalistycznych wyzyskiwaczy.

Re: Ameryka naciska: Polsko, oddaj majątki!

Pilsener / 2008-07-17 11:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziwnie się złożyło, że polska jako jedyny kraj nie potrafi uporać się z kwestią roszczeń. Czy w tym kraju rząd potrafi zrobić cokolwiek? Potrafią tylko okradać własnych obywateli - gdyby choć 10% tej inwencji polskich rządów poszło np. na budowę dróg mielibyśmy najlepszą sieć autostrad w Europie.

Re: PiS ogłasza bojkot TVN i TVN24

Pilsener / 2008-07-17 10:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko "trwam" jest za to obiektywna w 100%. Niech sobie stare komuchy z PIS'u, LID'u, czy PO bojkotują co chcą. Szkoda tylko, że my nie możemy ich zbojkotować. Już tyle lat po upadku komuny, a myślenie nic a nic się nie zmieniło - kapitalizm i liberalizm to wróg i koniec. Różnica jest taka, że na TVN podatków nie płacę więc nie drażnią mnie te Durczoki czy inne - natomiast na TV publiczną płacę ciężkie podatki, choć nie oglądam tej chałtury - ale MUSZĘ płacić, bo interes polityków (czyli narodu) tego wymaga. To jest w 100% obiektywne i sprawiedliwe. Niech sobie założą własną TV gdzie tylko pocztowiec Macierewicz nadaje swoje chore wizje.

Polityków zawsze będzie drażnić firma, w której nie mają swoich działaczy - tak poległ Kluska, tak próbowali załatwić Krauzego czy Kulczyka, tak udupili Olewnika - bo nie chciał być zapleczem politycznym dla bieżącej opcji politycznej. Oczywiście przedsiębiorca, który nie chce wspierać polityków jest agentem obcych służb z WSI/CBA/KBG, żydem, lumpen-liberałem i spychał babcię premiera ze schodów.

Najnowsze wpisy