Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Pilsener / 2008-07-08 09:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gorzej, że trudno nabyć bezpośrednio jednostki uczestnictwa.

Re: ARKA ENERGII -WIELKA SCIEMA

Pilsener / 2008-07-08 09:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo? Stracili 15% od startu? A giełda ile poszła w dół w tym czasie? Jak się nie chce tracić, to się nie inwestuje w akcje w czasie bessy - proste.
Pilsener / 2008-07-08 08:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"matoł", "bęcwał" - to pewnie Hotentoci tak mnie miło nazywają, broń boże polacy. Samochód demolują mi Czukcze, a wycieraczkę sprzed drzwi to mi pewnie Eskimosi ukradli - nikt nie uwierzy, że to byli polacy, oni są przecież stworzeni do wyższych celów :)

WIemy, kto jest winny

Pilsener / 2008-07-08 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bez żadnej czarnej księgi. Winny jest polski rząd.

Re: Możemy zapomnieć o autostradach na Euro 2012

Pilsener / 2008-07-08 08:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawda jest brutalna - polacy to naród partaczy - nie umieją budować autostrad. Ba! Nie umieją tego nawet za cudze pieniądze i cudzymi rękami. Hiszpanie wybudowali kilka tysięcy km za pieniądze z UE - nawet diegowie są lepsi od nas.

Jedynym ratunkiem dla tego kraju byłby rząd i sejm zatrudniony z zagranicy - najlepiej widać to na przykładzie reprezentacji piłki nożnej - pojawił się zagraniczny trener i od razu awansowali do mistrzostw Europy. Jeśli polska ma być kiedykolwiek bogatym krajem, to nie może być rządzona przez polaków.

Re: NBP: Euro uderzy Polaków po kieszeni

Pilsener / 2008-07-07 22:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wprowadzenie ojro de facto skoreluje gospodarkę z największymi krajami UE - Niemcami i Francją, których gospodarki nie mogą złapać oddechu zduszone socjalistycznym gorsetem, co oznacza pewnie ograniczenie wzrostu gospodarczego. Ojro nie jest dobre dla krajów, które chcą się szybko rozwijać, jednak jest korzystne dla polityków, bo nie swoją walutę łatwiej rozdawać - przyjęcie ojro jest idealne dla kraju borykającego się z długotrwałą stagflacją i długiem publicznym, jednak polacy powinni mieć aspiracje większe niż 30% unijnej średniej.
Pilsener / 2008-07-07 22:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, szacowałem paroma metodami - wychodziło pomiędzy 1600 a 1900, ale to oczywiście statystyka i spekulacje, bo projektując wały nie bierze się pod uwagę możliwości nadejścia powodzi większej niż historyczna :)

Co ciekawe, brak fundamentów do tak dużych spadków - brakuje tu jakiejś Argentyny, serii bankructw dużych banków, a mimo to mamy 35% w dół - źle to wróży na przyszłość. Źle do kwadratu, gdy sytuacja makro i mikro jest względnie dobra. Mnie nie martwią same spadki (już dawno się zaasekurowałem), tylko perspektywa wychodzenia z doła, która może potrwać 3-5 lat. Wtedy dopiero nie będzie wiadomo co zrobić.
Pilsener / 2008-07-07 22:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Proszę bardzo, ranking wolności gospodarczej:
http://www.heritage.org/Index/countries.cfm
USA - 5, Irlandia - 3, polska - 83 - akurat pomiędzy Tunezją a Kenią. Ale oczywiście to wina agentury czy sowietów, broń boże polskich rządów. Więcej polaków mieszka za granicą niż w kraju, a mój region był najbardziej rozwinięty gospodarczo i miał najlepszą infrastrukturę jedynie w czasie rozbiorów, więc się nie dziwcie, że kocham ten kraj dozgonną miłością. Nie chciałem być wrogiem polski, ale to polska zrobiła ze mnie swojego wroga.
Pilsener / 2008-07-07 22:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze pisałem polska i polak z małej litery i będę pisał tak do śmierci. Jak komuś się nie podoba, to może nie czytać. Zmusza się w tym kraju obywateli do wielu rzeczy, ale do czytania chyba jeszcze nie? Jak komuś się nie podoba, może nie komentować albo się wynieść.
Pilsener / 2008-07-07 14:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po prostu polska gospodarka jest dużo słabsza, niż nam się wmawia. Inflacja też jest dużo wyższa - politycy ciągle majstrują przy inflacyjnym koszyku, żeby ukryć faktyczny wzrost cen. Nowe podatki, nowe urzędy, centralizacja, rosnąca konkurencja o ochłapy z UE - to wszystko nie napawa optymizmem. W obecnej formie polska gospodarka nie jest w stanie przekroczyć 50% średniej krajów starej UE i inwestorzy o tym wiedzą - potencjału i przyszłości ten kraj nie ma.

Co tu robią takie fakty?

Pilsener / 2008-07-07 14:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Myślałem, że to portal finansowy numer jeden, a nie "militarysta onlajn". Takich wiadomości codziennie jest bez liku na popularnych śmiecio-portalach. Trzymajcie fason ludzie, gdzie nie pójdę to coś o tarczy - czy to naprawdę aż tak istotne? Będzie wojna to i tak nas każdy zleje, już ekologo-pacyfiści o to zadbają, żeby nikt w obronie polski nie kiwnął nawet palcem.
Pilsener / 2008-07-07 14:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie czytam żadnego JKM ani "najwyższego czasu" - ew. Frbes'a albo Bussines Week'a. Irlandia była wyzyskiwana - w jaki sposób? Wysokie podatki! Daniny! Tak samo jak Anglia wyzyskiwała Irlandię, polskę i polaków wyzyskuje polski rząd.

A polską trzeba i należy gardzić, bo nie jest to kraj zbyt wysokich lotów.
Pilsener / 2008-07-07 14:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego, że bazują na wycenie fundamentalnej - a spółki atrakcyjne wg tej wyceny są też atrakcyjne dla innych i nie sposób na nich dużo zarobić - inwestując ostrożnie i przewidywalnie zarobisz tyle samo, poza tym wartość spółki ma się nijak do kursu akcji - bo ten kształtują w dużej mierze trendy i emocje. Benchmark funduszy jest tak układany, żeby zarządzający zawsze "byli lepsi" od indeksów i kasowali prowizje niezależnie od stopy zwrotu. Każdy chce zarobić na modzie na fundusze - dopiero za kilkanaście lat rynek zweryfikuje umiejętności i zostaną tylko najlepsze fundy.

Re: opowiem bajeczkę

Pilsener / 2008-07-07 13:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak będzie odbicie to nie teraz - poza tym co to za odbicie do 2700-2800? 3150-3300 toby było coś :) Teraz mamy nowy dołek i prawdopodobnie czeka nas nowy trend boczny i testowanie tego dołka. Gdy przy pierwszym poważniejszym ataku dołek się obroni to podwajam liczbę akcji - kto nie ryzykuje, ten nie ma. Najwyżej będę znowu dokupywał przy 2300. W20 stracił już 35% - to ponad połowa potencjału spadkowego, a małe i średnie to potraciły już chyba z 50%.

Re: Gospodarka hamuje. Ubywa ofert pracy

Pilsener / 2008-07-07 10:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przybyła Irlandia do polski. Czego się spodziewaliście po rządach partii socjalistyczno-konserwatywnej w stylu PIS, PO czy LID? Kapitalizmu? Budujemy tu Kubę lub Koreę Północną. Budowanie kapitalizmu socjalizmem jeszcze nikomu się nie udało - ale Toosck będzie ferst. Irlandia też zaczynała od nakładania nowych podatków - w XIX wieku, po czym z niektórych regionów wyemigrowało 2/3 ludności.

Najnowsze wpisy