Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Polska będzie miała elektrownię atomową

Pilsener / 2008-07-07 10:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Elektrownia atomowa? Chyba drewniania! Nie wierzę, żeby polacy mogli mieć coś tak nowoczesnego. A nawet jeśli, to lewackie pseudo-ekologi albo górnicza tradycja narodu bez problemu projekt storpeduje. Nie dla polaków tani prąd - ważniejsze jak zawsze okażą się interesy górników. W polsce zawsze przekładało się interes określonej grupy społecznej nad interes ogółu i będzie tak w tym kraju zawsze, choćby polska znowu miała zniknąć z mapy Europy.

Komuna jak rzadko

Pilsener / 2008-07-07 10:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każdy pracownik powinien:
1. Sam decydować ile, komu i w jaki sposób płaci składek
2. Sam decydować, kiedy chce przejść na emeryturę

Niestety w polsce to nie przejdzie, bo polacy kochają, gdy ktoś decyduje za nich. Wolą żyć w biedzie, byle tylko ktoś inny decydował np. jak mają wydawać na leczenie. Naród chce centralizacji, a nie demokracji. To urzędnik ma decydować komu, gdzie, co i jak - polacy nie dorośli jeszcze do podejmowania samodzielnych decyzji, dlatego tak dużo jest zwolenników socjalizmu w tym kraju.
Pilsener / 2008-07-04 14:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No bo nie można dawać ziemi obszarnikom, fabryk wyzyskiwaczom, sklepów spekulantów a pieniędzy ludziom - bo to łobraza boska, ludzie wydawaliby kasę na głupoty. Tylko super-cnotliwy i uczciwy polski rząd fachowców zapewnia efektywną i sprawiedliwą dystrybucję kapitału - publiczna własność środków produkcji jest podstawą dobrobytu.

Tylko VAT

Pilsener / 2008-07-04 10:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem nie powinno być podatków bezpośrednich a z pośrednich tylko VAT - jednakowa stawka 10%. System sprawiedliwy, prosty i wydajny - szkoda tylko, że nierealny.
Pilsener / 2008-07-04 09:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Średnia płaca w KGHM to około 7500 - z czegoś ona wynika. A zysk mają dzięki rekordowym cenom miedzi (kiedy ceny surowców były niskie oczywiście KGHM doił budżet a podatnicy dopłacali do eksportu) i cłom zaporowym na rynek polski oraz UE, przez to firmy prywatne (jak np. Halex) importujące tańsze surowce splajtowały. Koszt wydobycia tony miedzi jest jednym z najwyższych na świecie. Gdyby nie socjalistyczny parasol już dawno konkurencja zjadłaby KGHM - to kolos na glinianych nogach a kolejne zarządy są marionetkami w rękach polityków i 10 związków zawodowych, na które spółka wydaje co roku 8 milionów. Konkurencja rośnie w siłę, a KGHM stoi w miejscu - po zliberalizowaniu rynku surowców KGHM przestanie być spółką liczącą się w branży.
Pilsener / 2008-07-04 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba mieć dobrą specjalizację - np. programista JAVA z doświadczeniem bez problemu tyle zarobi. Ciągle wychodzą nowe technologie, więc coraz więcej specjalizacji i coraz trudniej o kogoś z doświadczeniem, podobnie jak o ludzi ze znajomością konkretnych systemów (np. SAP, IMPULS). Potrzebni są spece od baz danych, zabezpieczeń, sieci...
Pilsener / 2008-07-04 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1500 do łapy? Zapraszam do Olsztyna, zobaczymy, czy dostaniesz choć 1300.
Pilsener / 2008-07-04 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
O KRUS napisano już tomy tutaj przecież. 6 milionów polaków nie płaci podatku dochodowego, ale nikogo to zbytnio nie martwi. Cały ogień socjalistów koncentruje się na tych, co płacą - płacą dużo, to mogą jeszcze więcej - tak myślą polskie rządy. Poza tym raport jest o wynagrodzeniach, o emeryturach są inne raporty.
Pilsener / 2008-07-03 15:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, jedną wypłatę dostają przelewem, a po drugą idą do kasy, gdzie dostają kopertę. A ile osób pracuje na czarno, albo na umowę-zlecenie czy o dzieło? Podobnie jest z "uczącymi się" - ludzie zapisują się do wszystkich możliwych szkół, bo np. w moim mieście w centrach handlowych (umowa zlecenie 5,50-8zł/godzina + premia w kopercie) zatrudniają tylko uczących się - jedynie kierownicy mają umowę o pracę. Socjalizm to droga donikąd.
Pilsener / 2008-07-03 14:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I nie zapominajmy o stroicielach instrumentów muzycznych. Kiedyś grałem w kapeli heavy-metalowej, głupio zrobiłem, że odszedłem. Miałbym wcześniejszą emeryturę za strojenie głupich min na bandżo.

Re: 1600 punktów na WIG20

Pilsener / 2008-07-03 14:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja stawiam na 1900.
Pilsener / 2008-07-03 13:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na dłuższą metę LM może być. Żeby zarobić na wzroście wolałbym jednak taki fundusz, który rośnie szybciej niż indeksy - czyli w celach czysto spukulacyjnych jakiś misiek zapewne. Ja w swoim portfelu na 3-5 lat mam LM i planuję podwoić liczbę jednostek, gdy W20 zjedzie w okolice 2500 (ostatnio kupowałem go na styczniowych dołach, czas moim zdaniem znowu dokupić) - taki był plan. Jednak waham się - lepiej poczekać, bo może spaść bardziej, a na odbicie się nie zanosi. Poczekajmy na testy wsparcia na 2500.

Pasożyty górą

Pilsener / 2008-07-03 13:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Na czele największe pasożyty - górnicy. W dodatku wciąż im mało, ciągle wyciagają te brudne, chamskie łapy po pieniądze nas wszystkich. Banda nierobów i zadymiarzy, zakała narodu, wrzód na d.. kraju. Ktoś policzył, ilu ludzi w tym kraju żyje z pracy innych? Żeby oni byli chociaż wdzięczni, że ja na nich pracuję - ale gdzie tam! Należy im się, jaśniepaniskom. Co ciekawe, socjaliści taki system nazywają "sprawiedliwością społeczną". Faktycznie to sprawiedliwe, żebym podzielił się emeryturą z rolnikiem, bo on przecież nie może płacić ZUS'u tak jak wszyscy - to byłby wyzysk

6 milionów polaków nie płaci podatku dochodowego, natomiast pracuje tylko nieco ponad 50% zdolnych do pracy - czyli frajerów jeszcze sporo. W polsce pracownik jest nikim, zwykłym frajerem co pracuje na innych a dostaje w zamian ochłap.

Re: Rząd boi się o PKB

Pilsener / 2008-07-02 15:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To trzeba było jeszcze więcej nowych podatków nałożyć. Co za banda nieudolnych socjalistów.

Re: szukamy nowego dna

Pilsener / 2008-06-29 14:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mnie bardzo martwi kondycja polskiej gospodarki. Wysoka inflacja, nowe podatki, brak reform - to wszystko oznacza stagnację na około 3-5 lat, a może i poważniejsze problemy. Rosnąca inflacja szczególnie w moim regionie wpędza ludzi w biedę. Może i płace rosną, ale w moim regionie to tylko rolnictwo, usługi, handel i turystyka. Moja narzeczona dostała już 3 podwyżki, ale i tak zarabia teraz 8 zł na godzinę.

Wg mnie tak duży spadek może zachęcić popyt do działa i będziemy mieli krótkie, płaskie odbicie - MOŻE nawet do 3000 dojdzie (w co mocno wątpię).

Najnowsze wpisy