Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

No tak

Pilsener / 2008-06-27 08:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo kobiety by chciały macierzyńskie, becikowe, zasiłki, wcześniejsze emerytury a jednocześnie by chciały zarabiać tyle co MY i nie czuć się dyskryminowane na rynku pracy. TAKIEGO! Albo równouprawnienie, albo niskie zarobki - coś za coś.

ZUS musi zostać zlikwidowany

Pilsener / 2008-06-26 23:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo tak naprawdę ta instytucja jedynie konsumuje dochód, a nic nie wytwarza. To tylko źródło posad dla polityków. Jaki społeczeństwo ma pożytek, z utrzymywania tysięcy stanowisk w ZUS'ach srusach krusach i kilkudziesięciu innych urzędach?

Precz z solidarnością! Każdy SAM niech odkłada na emerytury i sam decyduje ile odkłada, gdzie i kiedy chce iść na emeryturę. Dlaczego ja mam pracować 50 lat i dostać 500 zł PONOWNIE OPODATKOWANEJ jałmużny z wielkiej łaski tylko dlatego, że górnicy zrobili zadymę pod sejmem? Kij w d.. górnikom, stoczniowcom i stroicielom instrumentów muzycznych! Jak długo mam jeszcze pracować na innych? Dlaczego mi się zabiera, a innym daje? Czy ja jestem gorszy od pie... górnika? W czym? Czym zasłużyłem na takie traktowanie?

Współczuję tym, co kupuję nowe

Pilsener / 2008-06-26 23:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W pełni podpisuję się pod Stefanem101 a dodam jeszcze, że po co nowy samochód na polskie drogi? To tak, jakby kupić garnitur od Armaniego, żeby iść w nim pić wino pod sklepem.

Samochody pięcioletnie jeżdżone w polsce mają podobny stan techniczny do 10-cioletnich niemieckich (a często dużo gorszy, bo polaczek kombinuje, jakby taniej serwisować i je chleb ze smalcem, byle tylko fura stała na podjeździe i ukłuła w oko Zenka).

Kupisz nowy, po 5-ciu latach sprzedasz złom, może i za 20% tego + to, co włożyłeś. Ja sprowadziłem samochód rocznik 92 za 11500 i po ponad 3 latach mogę go sprzedać nawet za 8 tysięcy. I co - źle jeździ? Tak samo jeździ jak nowy - nawet lepiej! Mechanicy chwalą, że łatwo się naprawia, części na szrocie mnogo a zawieszenie to lepsze od tych nowych.

Poza tym kupisz nowy i nakarmisz urzędników watem i akcyzą, a dilera prowizją? Nowy trzeba ubezpieczyć, jak porysują to tragedia, nowe chętniej kradną, nawet policja mniej wybacza nowym furom.

Stać mnie na nowy, ale właśnie dlatego mnie stać, że kupuję używane.

Hurra!

Pilsener / 2008-06-26 15:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W końcu przestanę dopłacać do tych trupów :)
Pilsener / 2008-06-26 08:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo rynek jeszcze nie miał okazji zweryfikować funduszy. Za kilkanaście lat zostaną tylko te z najlepszymi wynikami i najmniejszą prowizją.

Re: BPH stabilnego wzrostu

Pilsener / 2008-06-26 08:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mianowicie? Zniknął z listy? Wyniki za ostatni rok ma trochę poniżej średniej, ale i słabo radzą sobie giganci: AIG, Fortis, Millenium, Allianz, ING - podejrzewam, że na wyniki w tym segmencie ma udział obligacji w portfelu. Stopy rosną, to i obligacje dostały mocno w d..ę. Radzę wybierać w tym roku fundusze z małą ilością obligacji w portfelu - gdy inflacja zacznie spadać to odwrotnie - obligacje wrócą do łask.

UEFA zarobi, a polska się skompromituje

Pilsener / 2008-06-26 08:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taki jest naturalny bieg rzeczy.

Bastiony komunizmu

Pilsener / 2008-06-26 08:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Już dawno powinny zostać sprzedane lub zlikwidowane. W KGHM średnia płaca to 7 tysięcy - że już nie wspomnę o licznych przywilejach socjalnych. Jaki pożytek ma społeczeństwo z utrzymywania spółek skarbu państwa, czyli źródeł stołków dla politruków każdej opcji?
Pilsener / 2008-06-25 15:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ano. Państwo jest najgorszym usługodawcą świata, bo pobiera rekordowo wysokie opłaty za niskiej jakości usługi. Różnica pomiędzy wpłatami a wypłatami świadczeń/usług sięga nawet 90% - kto na wolnym rynku pozwoliłby sobie na taką marżę? Niestety prywatyzacja i kapitalizm nie leży w interesie państwa, gdyż ogranicza sektor publiczny - a silny sektor publiczny to dużo stanowisk i politycznego zaplecza dla polityków.

Re: Spokojnie do danych

Pilsener / 2008-06-25 15:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Spokojnie jak na wojnie. Nowa konsolidacja trwa - 2500-2750. Nowy trójkąt i wyjdzie dołem? A może górą wyjdzie i będzie te odbicie co ma być, ale go nie ma i nie będzie? Bokiem nam to wyjdzie, haha.

Mają rację

Pilsener / 2008-06-25 12:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
USA zupełnie niepotrzebnie wdała sie w wojnę z Niemcami i Japonią, powinni podpisać pokój, ale amerykańce już tak mają - rozbiorów polski też nie chcieli patogeny uznać - amerykański impresjonizm i buszo-terror, ucisk pacyfistycznych talibów w Tybecie i wojna o ropę w Afganistanie - znamy temat.
Pilsener / 2008-06-24 15:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem 2500 to już fakt, pal licho czy 100 w jedną czy drugą. Ważniejsze wydaje się pytanie, czy to wsparcie może zostać przełamane. Poprzednie broniło się dość długo, jednocześnie mamy chyba rekord spadania bez odbicia, a przecież nie ma jakiejś gospodarczej katastrofy. Wszystkiemu winna horrendalna hossa - dużo wzrosło, to i spadnie dużo. Prawdę mówiąc lepiej bym się teraz czuł, gdyby było 1900 - moim zdaniem to jest realne dno i trzeba się liczyć z takimi spadkami.

Re: 600 tysięcy głosów poparcia za wolnym 6 stycznia

Pilsener / 2008-06-24 14:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jest tyle świąt, bo kościół myśli, że jak zrobią dużo świąt to wiara chętniej pociśnie na tacę. Żeby tylko czasem się przykro nie zawiedli. Ja na tacę nigdy nie daję, bo płacę już przecież podatki na kościół i katechetów.

Krowy mają dość dojenia

Pilsener / 2008-06-23 11:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mocna złotówka to mniej opłacalny eksport usług transportowych i niezbyt korzystne zjawisko dla całej gospodarki. Rząd jednak woli sztucznie zawyżać kurs złotówki, gdyż dzięki temu taniej spłacać kredyty i deficyt na poczet górniczych emerytur.
Indie kroczyły kilkadziesiąt lat drogą socjalizmu, zanim zaczęto liberalizować gospodarkę i przyciągać kapitał. Moim zdaniem polska będzie potrzebowała na to około 200-300 lat, zanim dościgniemy w rozwoju państwa UE.

Re: kto zarządza tym funduszem, chyba amatorzy

Pilsener / 2008-06-22 02:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. WIG i WIG20 nie ma nic wspólnego z inwestycjami funduszu
2. Wycena nie zawsze odpowiada rzeczywistości
3. Jak można oceniać na podstawie jednej sesji?
4. Lukas akcyjny moim zdaniem radzi sobie wcale dobrze

Skąd ta panika? Trzeba było rok temu kupić BPH dynamicznych, Fortis Akcji albo Pioneer Miś.

Najnowsze wpisy