Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Wakacje?

Pilsener / 2008-06-20 13:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dziś pierwszy dzień wakacji - na GPW marazm jak rzadko, nie ma za bardzo co analizować. Proponuję dwa miesiące wakacji dla analityków :)
Pilsener / 2008-06-20 09:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chce zarobić bana na IP. Zresztą w ten sposób reklamują się tylko dzieci lub niepoważni ludzie. Poważne serwisy wykupują reklamy lub piszą na forach z kont typu "Doradca z abc.pl" - dzięki czemu użytkownik może dowiedzieć się więcej o doradcy.

Wklejanie anonimowo linków z daleka pachnie szukaniem naiwnych żeby ich naciągnąć.

Re: Boni już wie jak zawrócić emigrantów

Pilsener / 2008-06-20 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

... o dzieci emigrantów, ułatwiając im edukację i wdrażając system adaptacji dzieci do polskiego systemu szkolnego.
- boże uchroń moje dzieci przed polskim systemem szkolnym! Rozumiem, że podwyższą podatki (zmuszając przy okazji kolejny milion do emigracji), aby kilka dzieci wdrożyć. Niech nie zapomną o książkach skarg i wniosków. Nie mogę już patrzeć na kolejny socjalistyczny rząd. Mam zamknąć oczy?

Euro-socjaliści

Pilsener / 2008-06-20 09:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To gwóźdź do trumny UE. Wejście do UE jest równoznaczne z wysokimi podatkami i gospodarczym zastojem, że już nie wspomnę o drożyznie - Irlandia mądrze postąpiła. Nie neguję samą ideę UE, a jednynie formę, w której ona istnieje. Z dawnych ideii została tylko biurokratyczno-socjalistyczna papka.

Re: Statystycznie Polak płaci za auto 73 tys. złotych

Pilsener / 2008-06-19 12:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W latach 2000-2006 Polska przyciągnęła najmniej bezpośrednich inwestycji zagranicznych liczonych jako procent PKB - nic dodać, nic ująć, to są właśnie efekty rządzenia kato-lewaków. Bić spekulanta! To nie po chrześcijańsku produkować i zarabiać na tym. Dziwię się, że ktokolwiek chce inwestować w tym przeklętym kraju - pewnie dlatego jeszcze ktoś tu inwestuje, bo nie wie jak tu jest.

Re: Wielka inwestycja nie dla Polski

Pilsener / 2008-06-18 16:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Słusznie. Nie chcemy tu kapitalistów z ich wyzyskiem i tandetnymi wyrobami, nie będą nam się tu dorabiać patogeny.
Pilsener / 2008-06-18 16:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie. Siostra kupiła w UK wycieczkę to była o 30% tańsza. Lepsze były hotele. Nawet głupia stołówka - dla polaczków była mała stołówka bez klimatyzacji. Najgorsze pokoje też dla polaczków, że już nie wspomnę o tandetnych hotelach.

Re: Optymizm nie popłaca

Pilsener / 2008-06-18 11:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co teraz? Myślę, że najbardziej prawdopodobny jest nowy trend boczny - jednak tym razem o jedno wsparcie niżej. Liczyłem, że chociaż porządnie spadnie - nic z tego.

Re: NIK: Urzędnicy utrudniają życie przedsiębiorcom

Pilsener / 2008-06-18 11:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Amerykę odkryli. Im więcej urzędów tym mniej przedsiębiorstw - a to przedsiębiorstwa wytwarzają dochód i dają ludziom pracę. Urzędy jedynie dochód redystrybuują, a pracę to i owszem wytwarzają - sami dla siebie. Chcemy kapitalizmu a nie powrotu do ksiąg skarg i wniosków.

Re: UEFA ostrzega: Możemy zabrać wam Euro 2012

Pilsener / 2008-06-18 09:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przyznanie Euro 2012 polsce było błędem. Najlepiej było prawa do organizacji sprzedać Rosji, Włochom albo Niemcom, byłoby na wcześniejsze emerytury dla stroicieli instrumentów muzycznych. W polsce rząd umie tylko nakładać nowe podatki i kupować za to głosy, a jedyne udane inwestycje w tym kraju to nowe urzędy i agencje celowe. Wystarczy popatrzeć, jak polacy budują autostrady - ale polak potrafi zepsuć świetną hiszpańską ustawę i zarobić na niebudowaniu. Żeby coś w tym kraju drgneło, trzeba rząd i prezydenta zatrudnić z zagranicy.

Re: Pogromcy mitów na GPW: Wiedźmy nie istnieją

Pilsener / 2008-06-18 08:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I po co to? Odbieracie ludziom narzędzia wsparcia behawioralnego. Czym teraz ciułaczy straszyć?
Pilsener / 2008-06-18 01:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak. I zrównoważone też - lepiej samemu kupić 50% obligacji a resztę w akcyjny i masz to samo, co fundusz zrównoważony - tylko prowizja o połowę mniejsza.

Zasady są podobne, jak gdzie indziej - musisz sprzedawać drogo, a kupować tanio. Policz, o ile mniej byś stracił, gdybyś rozłożył zakupy na pół roku - MUSISZ patrzeć co się dzieje. Gdy giełda rośnie i rośnie to w końcu musi ostro tryknąć - im bardziej rośnie, tym bardziej tryknie. Jeśli w ciągu 2 lat mamy wzrost o powiedzmy 200%, to chyba nie jest to normalne?
Pilsener / 2008-06-18 01:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja szczerze powiedziawszy też. Ale koledzy, którzy grają "komputerem", (czyli system sam sprzedaje i kupuje) nie narzekają. Sytuacja trochę mi przypomina grę w brydża - gdy reprezentant polski coś tam tryknie, mamy 10 propozycji lepszych zagrywek. Jednak gdy dochodzi do (często nieuniknionej) konfrontacji komentatorów z reprezentantami Ci pierwsi ponoszą sromotną klęskę.

Tutaj myślę, że mamy podobnie. Jakie konkretnie fundy aktywnej alokacji macie na myśli? Ja mam trochę w Skarbiec Ochrony Kapitału, Allianz Aktywnej Alokacji i Uni Aktywna Alokacja - nie chcę się chwalić, ale zajmują one aktualnie miejsce 2, 3 i 4-te spośród fundów zrównoważonych za ostatni rok (+1%, -10%, -13%). Millenium zrównoważony dostał po bandzie -24% - a nie był najgorszy. Jedyny fund, który mam jakiś czas i którego sprzedaż rozważam, to DWS zrównoważony (-21%), ale mam do niego sentyment, więc trzymam (dziwne, nie?)

Re: Czy warto ?

Pilsener / 2008-06-17 12:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co zakłada plan inwestycyjny? Jak ja chcę przeczekać bessę to przewalam do obligacji i lokat - jak BRIC tryknie to gdzie uciekniesz? Na giełdę w Nairobi? Dla mnie trochę bez sensu takie "przewalanie" - jak chcę przewalać to inwestuję w fundy aktywnej alokacji, bo specjaliści zrobią to na pewno lepiej. Gdy zwykły człowiek przewala to może się przewalić.

Re: Proszę o pomoc

Pilsener / 2008-06-17 11:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Generalnie zasady są dwie:
1. Nie wiesz w co inwestować, to nie inwestuj w akcje
2. Musisz mieć plan

Jeśli chodzi o wyjście "z bagna" to każde ruchy tylko bardziej pogrążają - gdy złapała nas duża korekta na akcjach to nie ma dobrych rozwiązań.

Ja bym Ci radził dostosować portfel do sytuacji (nie więcej niż 20-30% akcji) i postarać się o plan inwestycyjny. Plan ma zakładać różne sytuacje w różnych sektorach i przewidywać określone działania. Np. mój plan zakłada, że gdy w20 dojdzie do 2500 to zwiększam portfel akcji z 10 do 20%. Plan musi określać choryzont czasowy itp. itd. Lepszy najgorszy plan niż żaden.

Najnowsze wpisy