Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

A oni ciągle o tym samym

Pilsener / 2012-04-14 23:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież wiadomo jak było: lot był nielegalny i tyle, była to fanaberia VIPów bo gdyby trzymano się przepisów to samolot by nie mógł nigdy wystartować. Ale wiadomo - prawo i procedury są dla maluczkich, VIPy mogą więcej, zgubiła ich własna pycha i poczucie nieograniczonej władzy - szkoda tylko załogi, która musiała narażać życie by spełnić czyjeś chore ambicje lądowania niemal w szczerym polu, bo VIPunio przecież nie będzie parkował kilometr od celu.

A najgorsze jest to, że polscy politycy nic a nic nie uczą się na błędach - była przecież katastrofa samolotu CASA i parę innych podobnych przypadków i co zrobiono? NIC. A po katastrofie dużej tutki co zrobiono? Praktycznie NIC - rozwiązano pułk transportowy jakby to on był winny, ale czy kogoś ukarano? Czy poleciały głowy?

Nie po to tylu ludzi zginęło w katastrofach lotniczych, by polscy politycy sobie robili jaja z zasad bezpieczeństwa wypracowanych na bazie tych wieloletnich doświadczeń.

Re: "Bitwę o handel" rozpoczęła się 65 lat temu

Pilsener / 2012-04-13 14:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"charakterystyczne dla życia codziennego w Polsce Ludowej kolejki, biurokracja i pogorszenie obsługi klientów" - zgodzę się poza biurokracją. Urzędników było wtedy ponad 3 razy mniej niż teraz, prawo było prostsze a liczba regulacji w wielu dziedzinach życia znacznie mniejsza.

Re: Wrak tu-154 M przedmiotem sejmowej uchwały. Było gorąco

Pilsener / 2012-04-13 14:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PISofcy już dawno powinni zrobić zrzutkę na import wraku dużej tutki, niech zaangażują swojego medialnego kacyka który ma doświadczenie w takich akcjach - pieniądze ze zbiórki na stocznie przegrał na giełdzie, był też karany za nieprawidłowości przy publicznych zbiórkach.

Niestety dla nas w takim sejmie stanowi się prawo a posłowie już od dawna nie są reprezentantami wyborców ze swoich okręgów, tylko politycznych kacyków do których nie uderzają bez kubła wazeliny.

Z jakiegoś tam wraku tupolewa możemy się śmiać, ale niestety nie tylko tym się sejm zajmuje, nie będzie nam do śmiechu jak znów podniesienie się nam podatki i znów ograniczy naszą wolność.

Re: Katastrofa smoleńska. PiS domaga się zwrotu wraku Tupolewa

Pilsener / 2012-04-12 13:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mnie najbardziej rozśmieszyło, jak na sabacie tej sekty napisy na biało-czerwonych flagach i transparentach były po angielsku. Nie umieją po polsku wielcy patrioci? To ja proponuję hebrajski - jest bardziej święty i lepiej związany z kulturą i tradycją tych ziem.

A po wrak dużej tutki proponuję wysłać Rutkowskiego, odbijał już żony arabom i dzieci wikingom, więc da sobie radę.

Re: Premier Grecji podał się do dymisji

Pilsener / 2012-04-12 08:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale na pewno będzie to oznaczało drastyczny spadek poziomu życia związanego z urealnieniem siły nabywczej - a tego oni boją się najbardziej.

Re: Likwidacja ulg podatkowych. Rząd ulegnie naciskom?

Pilsener / 2012-04-12 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież polityka pro-rodzinna nie polega na zachęcaniu do zakładania rodziny, tylko na wspieraniu tych, którzy już mają rodziny - oczywiście kosztem tych, co rodzin nie mają.

Najlepsza polityka to niskie podatki i łatwy dostęp do pracy a nie mnożenie bezsensownych ulg od których tylko urzędników przybywa. Jak 60% społeczeństwa zarabia poniżej średniej krajowej to ile sobie oni odliczą? Przecież oficjalnie podatek to jakiś tam ułamek pensji brutto (dla pensji w okolicach 3600 to niecałe 6%) więc odliczyć sobie można hoho!

Re: Węgry: będzie podatek od transakcji finansowych

Pilsener / 2012-04-11 21:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A może by tak wydatki ciąć? Albo przywileje? Gospodarka Węgier jest w tak złym stanie, że kolejne podatki wepchną ją w dekadę stagnacji.

Re: Premier Grecji podał się do dymisji

Pilsener / 2012-04-11 21:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Symboliczny gest a teraz "ratuj się kto może" :)

"Grecka klasa polityczna - dodał - daje fatalny przykład" - jaki naród, taka klasa polityczna. Jeśli społeczeństwo popiera klientelizm i socjalizm a widać wyraźnie - że popiera to co w tym fatalnego? W Korei Północnej żrą trawę a i tak hołubią system - niech każdy ma co lubi. Może jak wrócą do Drachmy i zasmakują biedy zmienią nastawienie.

Gracki eksport jest znikomy nawet wobec naszego - z czego oni tam mieli taki wysoki PKB? W rankingu kapitalizmu są dopiero na 119 miejscu (grupa krajów "z przewagą socjalizmu") i wciąż spadają.

Po co to?

Pilsener / 2012-04-11 21:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież to bzdura, kogo to ma chronić? Jeśli pracodawca nie może zwolnić to także nie zatrudni, po co zatrudniać kogoś kogo nie można zwolnić? W praktyce przepis ten oznacza marginalizację na rynku pracy osób, którym brakuje kilku lat do emerytury. Bezrobocie w tej grupie jest jedne z najwyższych, ciekawe dlaczego? I to ma być dla ich dobra? Okres "ochronny"?

Nie chcę "ochrony" administracyjnej tylko niskich podatków i kapitału, jak będą inwestycje to i pracownik będzie w cenie.

Skoro ta ochrona taka dobra to może zakaz zwalniania pracowników w ogóle? Kto jest za?

Spółdzielnia?

Pilsener / 2012-04-11 21:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
U nas? Kiedyś rolnicy założyli spółdzielnię by konkurować z dużymi dostawcami, odbiorcy i owszem - byli ale stawiali warunki co do jakości produktów. Spółdzielnia oczywiście splajtowała, bo jeden rolnik drugiemu solidarnie podrzucał zgniłki.

Społeczeństwo musi najpierw dorosnąć do spółdzielczości, muszą być te zasady o których mówi Domagalski a nie będzie ich jeśli zarówno premierzy, jak i prezydenci będą obywatelom regularnie podrzucać zgniłki.

Re: Długi Polaków. Gwałtownie wzrosła liczba niesumiennych dłużników

Pilsener / 2012-04-11 15:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Firma może splajtować to Kowalski też powinien. Mówię o sytuacji, kiedy zlicytowano Tobie nawet telewizor i nie możesz pójść do legalnej pracy bo komornik zaraz zajmie pensję. Nie wydaje mi się, żeby to była "tłusta" sytuacja dla kogokolwiek, chciałbyś się ukrywać przed komornikiem do końca życia? Nie mógłbyś nawet auta zarejestrować bo zaraz by je komornik zajął.

2. Nikt nikomu nie da 500 tys. kredytu na dowolny cel, gotówką ot tak.

3. Kredyty są ubezpieczone na taką ewentualność.

4. Wyłudzanie kredytów czy odszkodowań zawsze było i będzie bez takiej możliwości bankructwa, po to mamy detektywów ubezpieczeniowych by minimalizować ten proceder, banki też byle komu kredytu nie dadzą. Samo bankructwo konsumenckie także powinno ograniczać możliwość wyłudzeń.

Re: Długi Polaków. Gwałtownie wzrosła liczba niesumiennych dłużników

Pilsener / 2012-04-11 13:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wtedy nie pozostaje nic innego jak "zaginąć" i wyrobić sobie nową tożsamość.

Pokazuje to też, jak bardzo nie sprawdza się ingerencja państwa na rynku kredytów - rozwiązania, które miały chronić kredytobiorców często tak naprawdę im szkodzą, kto nie dostanie kredytu w banku idzie do lichwiarzy (ustawa anty-lichwiarska była fikcją już podczas powstawania) a kto chcąc dostać kredyt trafia do różnych baz danych staje się łatwym celem dla agresywnego marketingu organizacji para-bankowych.

Nie ma też prostego sposobu wyjścia ze spirali długów. Trzeba umożliwić ludziom zaczęcie "od zera", przecież i tak nikt nigdy nie odzyska tych pieniędzy a człowiek taki nie może np. podjąć pracy bo zaraz mu komornik zajmie pensje.

Re: Kampania rządu dotycząca reformy emerytalnej ruszyła

Pilsener / 2012-04-11 11:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mogę pracować dłużej ale nie chcę płacić ZUSu! Przecież im więcej przepracujesz i zarabiasz tym mniejszą dostaniesz emeryturę w stosunku do zapłaconego podatku na ZUS.

Gdyby każdy pracował na siebie nie byłoby tego problemu.

A tak mam pracować dłużej dla swojego dobra? A skąd! Mam pracować dłużej dlatego, że brakuje pieniędzy na młodych emerytów co dostają podwójne emerytury po 15 czy 20 latach pseudo-pracy. To dla ich dobra mam pracować dłużej a nie dla swojego.

Bo przecież nikt nikomu nie zabrania pracować dłużej, co nie?

Najlepiej zwalić winę na pracodawców

Pilsener / 2012-04-11 08:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepiej nałożyć podatek na pracę ponad 40% a gdy pracownicy i pracodawcy nie chcą go płacić to wina oczywiście pracodawców.

Na likwidacji umów "śmieciowych" zyska tylko rząd a stracą przede wszystkim pracownicy. Oczywiście zaraz jakiś związkowy miernota powie, że jak kogoś nie stać to niech nie zatrudnia - ależ proszę - bezrobocie wciąż rośnie.

Prosty rachunek: umowa o pracę, chcę 3 tys. na rękę - pracodawca płaci około 6 tys. Umowa o dzieło: pracodawca płaci 5 tys. a ja dostaje ponad 4 tys, z czego mogę sobie kupić ubezpieczenie zdrowotne o niebo lepsze niż NFZ i odłożyć na emeryturę wyższą niż ZUS a jeszcze zostanie!

Moim zdaniem praca nie powinna być w ogóle opodatkowana, bo to jest wyzysk.
Pilsener / 2012-04-11 08:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
70% to moim zdaniem jak na polskę spory sukces, dwa lata temu powiedziałbym, że powstanie najwyżej połowa. Niestety do krajów, gdzie plany realizuje się z nawiązką lub przed czasem sporo nam brakuje.

Najnowsze wpisy