Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Błagam co robić z Pioneer Zrównoważony ?

Pilsener / 2008-06-05 11:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Zobaczyć, jak radzi sobie na tle konkurencji - jak gorzej, to sprzedać
2. Przeanalizowac, czy fund zrównoważony jest nam faktycznie niezbędny? Moim zdaniem o wiele lepiej podzielić portfel na część bezpieczną i akcyjną. Fundy zrównoważone mają co najmniej o połowę mniejsze zyski od akcyjnych, a prowizje pobierają prawie takie same. Ja bym kasę podzielił i 60% wrzucił na dobre lokaty/obligacje, a 40% zainwestował w fundy akcji prowadzące bezpieczną politykę (np. Allianz). Można też wrzucić kaskę w fundusze aktywnej alokacji - straty takich funduszy są na ogół mniejsze niż typowych zrównoważonych. Ogólnie nie polecam zrównoważonych i tyle - nie nadaje się toto nnawet do spekulacji, bo ani dużo nie wzrośnie, ani szybko i nisko nie spadnie.
Pilsener / 2008-06-05 11:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
U nas mamy prawo Oma - kto się leczy, ten kona.
Pilsener / 2008-06-05 11:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie można prywatyzować, bo prywatyzacja to złodziejstwo - zmniejszenie masy uwłaszczeniowej naszych cnotliwych polityków i oddanie jej złym i wrednym spekulantom, którzy wyślą karetkę gdy ją kupisz na alegro. Zobaczcie co się stało z naszymi ukochanymi GS'ami po prywatyzacji - nawet księgi skarg i wniosków już nikt nie prowadzi a bez promocji nic nie kupisz - pełna tragedia!

Re: Pytania o fundusze

Pilsener / 2008-06-03 15:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pytanie z wieloma implikacjami, ale odpowiedź jest prosta: w te, które są lepsze od konkurencji.
Pilsener / 2008-06-03 15:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak czy inaczej, dno jest bliżej niż dalej - bliżej dna to więcej akcji w portfelu. Gdyby spadło do 2600 ludzie kupowaliby akcje jak dzikie małpy. Reform nie widać, ale i nie było ich, kiedy wiguś bił kolejne rekordy a złotówka się umacniała pomimo nadymania deficytu, sektora publicznego i socjalnego raka. Trudno wiązać sytuację gospodarczą z giełdą, ZWŁASZCZA naszą bananową GPW.

Re: Balcerowicz: Polacy bierzcie się do pracy

Pilsener / 2008-06-02 11:16 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem powinien być ZAKAZ (wpisany do konstytucji) wydawania pieniędzy podatników na inny cel, niż bezpieczeństwo, infrastruktura etc - lista powinna być zamknięta. Nie od dziś wiadomo, że politycy korumpują całe grupy zawodowe i rozbudowują sektor publiczny tylko po to, żeby mieć większe możliwości uwłaszczenia. Jak ktoś chce socjalizmu niech jedzie do Korei N lub na Kubę. Socjalizm to bieda i droga donikąd - nalezy w końcu skończyć ze stereotyptem polaczka-złodzieja-kato-biedaka-miernoty i nieroba.

Re: UniAkcje Mistrzostwa Europy 2012- NIEWYPAŁ

Pilsener / 2008-05-30 23:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mówiłem, żeby w to nie inwestować - a jeśli już, to na pewno nie teraz. Lepiej samemu kupić akcje spółek, które dostaną kontrakty na budowę stadionów i dróg. A i to tylko wtedy, jeśli te kontrakty ich nie pogrążą. Pracowałem 6 lat w branży budowlanej, sektor drogowy - branża jest trudna, a rentowność niewielka. Przetargi z reguły są deficytowe - ale firma, jeśli chce liczyć się na rynku, musi w nie wchodzić. Potem pozostaje kombinowanie, jak na przetargu nie stracić - nie każdemu się udaje.

Re: Zakupy?

Pilsener / 2008-05-30 14:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Radzę, poczekać aż W20 przebije 3150 przy dużych obrotach, co może być sygnałem do trwalszych i dłuższych wzrostów. Na razie trwa trend boczny, ja przez pół roku nie zarobiłem nic (jakieś tam marne 5-8% - kupiłem trochę akcji w styczniowych dołach, a i to zarobiłem tylko dlatego, że udało mi się "strzelić"). Chociaż w sumie... można trochę kupić, gdybym nie miał akcji, tobym kupił (ale mało).

Re: Fundusze nieruchomości opłacalne?

Pilsener / 2008-05-30 14:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Można zarobić tylko wtedy, kiedy powróci kapitał spekulacyjny. A to jest bardzo wątpliwe... Rybak nie wraca dwa razy na to samo łowisko (skąd już wszystko złowił albo wypłoszył), tylko szuka nowego.
Kupiłem 4 lata temu mieszkanie w Olsztynie - w rozliczeniu wyszło mi 2.100 za metr - takie inwestycje warto robić. Ceny gruntów rolnych wzrosłych w niektórych regionach o ponad 1000%. Teraz rynek się nasycił, pierwszy sygnał ostrzegawczy: wzrost zadłużenia kart kredytowych. Następnym krokiem będzie osłabienie się złotówki - ceny nowo-wybudowanych mieszkań na rynku wtórnym mogą spaść o 30%, a dla developerów już teraz zaczynają się chude lata.

Re: ZŁOTO ?!

Pilsener / 2008-05-30 14:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja odradzam. Było kupować, kiedy ceny złota dołowały, a dolar był mocarny. Jak kryzys minie, a dolar się umocni to inwestorzy szybko odwrócą się od surowców - zdajesz sobie sprawę, na ile ceny surowców wynikają z faktycznego zapotrzebowania, a na ile z zaangażowania kapitału spekulacyjnego?
Ceny złota mogą spaść i stać w miejscu i 20 lat, podczas gdy na giełdzie rok bezruchu to rzadkość.
Poza tym złoto to nie tylko kruszec, lecz także akcje spółek z branży czy kontrakty terminowe.

A pseudo-ekolodzy

Pilsener / 2008-05-30 14:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
I anty-globaliści za wszystko obwiniają "imperialistyczne" USA, a to UE swoją socjalistyczną polityką dyskryminuje zwłaszcza kraje biedne i rozwijające się, dla których często eksport produktów rolnych czy produktów niskoprzetworzonych jest jedyną szansą na rozwój i osiągnięcie nadwyżek kapitałowych. Amerykanie może nie zarabiają najwięcej, ale za to siła nabywcza ich pensji bije UE na głowę.

Sami spekulanci

Pilsener / 2008-05-29 10:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A coś na średni terminek może? Zdradźcie, co chcecie trzymać do wiosny :) Mam dylemat - dokupić parę akcji teraz, po wakacjach, jesienią, czy pod koniec roku - kiedy te miękkie lądowanie ma być? A może nie będzie żadnego lądowania? A co z socjalnym wrzodem? Kiedyś musi się to odbić na gospodarce.

Uwielbiam

Pilsener / 2008-05-28 11:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ta marka jest fantastyczna - te ciuchy mają po prostu charakter i nie są wcale takie drogie, od kiedy kupiłem pierwszą koszulę nie patrzę już na inne marki. Szkoda, że tam gdzie mieszkam trudno je dostać.

Zależy od czasu

Pilsener / 2008-05-28 10:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli inwestycja ma potrwać mniej niż pół roku - wycofać
0,5 - 1 rok - większość wycofać
Jeśli ponad 1 rok - ja bym połowę zostawił
Jeśli ponad 2 lata - zostawiłbym wszystko.

Właśnie teraz jest dobry moment, aby umiarkowanie wejść w akcje na średni termin. Jeśli systematycznie inwestujesz to policz sobie, o ile więcej zarabiasz, gdy kupujesz akcje w dołkach. Ci, co nie lubią ryzykować niech włażą w akcje w listopadzie.
Pilsener / 2008-05-28 09:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak ktoś będzie chciał jeździć po UE, to wystarczy, że złoży odpowiedni wniosek o odpowiedni dokument (jeszcze do niedawna tak zresztą było). Jadąc np. na południe musisz wozić ze sobą żarówki, a w polsce gaśnice i nikt nie robi z tego problemu. Do jednych krajów wystarczy dowód, do innych musisz mieć paszport - czy to oznacza, że każdy musi mieć paszport? Sprawcy wypadków muszą zacząć płacić za szkody, każde inne rozwiązanie jest daremne.

Najnowsze wpisy