Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: KE: Prowadźmy inteligentnie

Pilsener / 2008-05-27 23:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zauważyłem, że coraz większa liczba kierowców gasi silniki na światłach. Najgorsze są korki - bo to nieustanne podjeżdżanie, gaz-hamulec oraz stan dróg, uniemożliwiający utrzymywanie ekonomicznej prędkości przez dłuższy czas.
Jak zwykle socjalistyczna UE zakazuje, nakazuje, dopłaca albo wspiera. Jak chcemy oszczędzać paliwo to inwestujmy w drogi i transport publiczny - tymczasem w polsce inwestycje to żal.pl, właśnie z powodu socjalizmu. Dopłaty dla górników, rolników, cukrowników, różdżkarzy... Kupowanie głosów określonych grup zawodowych za podatki ma się dobrze, do tego rozdęty sektor publiczny zapewniający szerokie możliwości uwłaszczenia się aktualnej opcji politycznej.

Re: polacy wracaja,jest nadzieja !!!!

Pilsener / 2008-05-27 10:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Njwiększym plusem tej sytuacji, jest jej przewidywalność. Po każdych większych spadkach następuje dłuższy trend boczny (a nie żadne odbicie, jak kadzą "spece"), który trwa najczęściej od pół roku do nawet półtora. Każdy rozsądny człowiek już na październikowej górce (wtedy był ostatni gwizdek) przewalił co mógł na wysokooprocentowane lokaty lub obligacje, a po dużych spadkach kupił parę akcji (5-20% portfela, nie więcej, sam kupiłem trochę akcji dokładnie w styczniowym dole). Teraz na jesieni myślę, że znów będzie można trochę akcji dokupić, ale to jeszcze zależy - zobaczcie, ile do tego czasu może się wydarzyć...

Re: Podatek Belki lekko w dół

Pilsener / 2008-05-27 09:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mieli znieść ten pro tempore, komunistyczny twór, tymczasem na koniec kadencji zmniejszą go o 1% - przecież to żena.com, żal.pl, gorycz.org.

Przeciąć socjalistyczny wrzód

Pilsener / 2008-05-27 09:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polski system edukacji utknął gdzieś we wczesnym Gomułce, jest to wrzód i ciężar dla całego narodu polskiego. A nauczyciele nie strajkują dlatego, że zarabiają za mało, ale dlatego, że chcą zarabiać więcej - przecież w KGHM średnia pensja 7 tysi, więc jak belfer ma zrabiać mniej od jakiegoś hanysa? I niech idzie na emeryturę od razu po studiach!
Nikt tego nie urynkowi, bo sektor publiczny to świetne źródło stołków dla politruków i komsomolców.

Zlikwidować

Pilsener / 2008-05-27 09:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem "prawko" należy znieść. W USA to ma sens, bo tam to podstawowe dokument tożsamości. Ale my mamy przecież dowody. Prawo jazdy nie gwarantuje odpowiedzialności kierowców, pijane debile i tak jeżdżą bez prawka czy OC.
Dopóki wszyscy kierowcy płacą za szkody powodowane przez nieodpowiedzialnych, to żadne foto-radary ani super-hiper prawa jazdy od 40-lat nie poprawią bezpieczeństwa. Winę ponosi tylko i wyłącznie polski system, który premiuje brak odpowiedzialności cywilnej.
Bo dlaczego mam jeździć ostrożnie, jak to Wy zapłacicie za leczenie ofiar ze swoich OC a ja dostanę co najwyżej pół roku w zawieszeniu (a i to tylko wtedy, gdy kogoś zabije).

Jakim fachowcom?

Pilsener / 2008-05-27 09:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sprzedawcom chyba. Sprzedawca to żaden doradca - sprzedawcy już nie mają nawet premii od obrotu, lecz od MARŻY (sam wdrażałem taki system), a największa marża jest na najbardziej ryzykownych walorach, co tu dużo mówić.
Jak pójdziesz do sklepu z AGD i zobaczysz fajną pralkę w cenowej promocji, to mimo to sprzedawca spróbuje Ciebie odwieść argumentem "w promocji sprzedajemy tandetę" i poleci Ci inną pralkę, na której sklep ma dwa razy taką marżę. Trzeba rozumieć ten mechanizm, żyjemy (prawie) w kapitaliźmie.

Socjalizm

Pilsener / 2008-05-23 02:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Socjalizm jest przekleństwem tego kraju. Dopóki polacy nie dorosną do kapitalizmu to będzie bieda - a znając polską mentalność nigdy nie dorosną.
Pilsener / 2008-05-23 02:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tyle dotacji od socjalistycznej UE a Airbus i tak przegrywa z Boeingiem.

Re: Nastroje Polaków: Będzie gorzej

Pilsener / 2008-05-20 15:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

72,9 proc. Polaków natomiast pozytywnie odbiera sytuację ekonomiczną Polski
- to pewnie te 6 milionów, co nie płacą podatku dochodowego, 50% nieaktywnych zawodowo, kilka milionów urzędników takich jak rolnicy, górnicy czy nauczyciele, pracownicy około 100-tu funduszy celowych i agencji, członkowie jednego ze 170 związków zawodowych w spółce węglowej, najmłodsi na świecie emeryci i najliczniejsi renciści. Gdybym był pasożytem też bym dobrze odbierał sytuację ekonomiczną.

Re: Jakie nowe ciekawe pomysły na inwestycje ????

Pilsener / 2008-05-17 00:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powstał podobno niedawno jakiś FIZ inwestujący w dzieła sztuki - wiecie może coś więcej o tym?

Re: Ponad 800 tys. Polaków straci emerytalne przywileje

Pilsener / 2008-05-17 00:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem wszyscy powinni stracić przywileje - w tym kraju nie ma sprawiedliwości. Dlaczego politycy czy urzędnicy zabierają mi MÓJ DOCHÓD a dają go innym, choć go nie wypracowali? Nie mogę tego zrozumieć, gdzie tu elementarna sprawiedliwość?

Re: Konwersja teraz?

Pilsener / 2008-05-16 15:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już w styczniowych dołach obkupiłem się w akcje.

Bla bla ble

Pilsener / 2008-05-07 00:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No dobrze, ja też chcę kupić tanie akcje i zarobić, wiem że zarobię, ale zarobię dopiero jak wzrośnie, a po co mam czekać aż wzrośnie, skoro mogę zarabiać gdzie indziej? Zacznie rosnąć, to ja zacznę kupować.

Mówiłem, że będzie dłuższy trend boczny, jest to sytuacja normalna po takich dołach i nie widzę powodów, by się tym przejmować - niech się konsoliduje i mu idzie na zdrowie!

Re: Ile państwa w państwie

Pilsener / 2008-04-30 14:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kolejni socjaliści rozdymają sektor publiczny - chcemy kapitalizmu i liberalizmu, a nie biedy i socjalizmu.
Pilsener / 2008-04-28 23:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zawsze powtarzam - nie wiesz w co inwestować, nie inwestuj w AKCJE (lub fundusze akcji - na to samo wychodzi).

"nie zależało mi na jakiś wielkich zyskach" - to dlaczego taka inwestycja?? Kompletnie tego nie rozumiem, to są PODSTAWY.

Najnowsze wpisy