Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: LEGG MASON AKCJI wyskoczyc teraz?

Pilsener / 2008-04-16 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nic nie robić, po co coś robić? Trwa trend boczny (normalne po fali większych spadków). Jeśli w20 wyraźnie spadnie poniżej 2800, to można rozważyć sprzedaż, lub czekać a przy następnej linii oporu dokupić. Gdy wybije się w okolice 3300 sprzedać, następnie obserwować sytuację - gdy będzie podwójne dno, to być może nastąpi przesilenie trendu. Wtedy warto będzie znowu kupić.

Trzymać się planu, emocje to zawsze zły doradca.
Pilsener / 2008-04-01 22:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już w styczniowych dołach się obkupiłem, na razie czekam, myślę, że do października będą przepychanki i może być jedna lub dwie fale spadków - gdy spadnie bardziej to dokupię, gdy wyklaruje się wyraźny trend wzrostowy przerzucę część długoterminowych z bezpiecznych do umiarkowanych.

Re: fundusze obligacji w ZŁ. Czy warto zainwestowac w te fundusze?

Pilsener / 2008-04-01 21:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W dobre fundusze zawsze warto zainwestować - wybieraj takie, które mają wyniki lepsze od średniej.

Re: GPW nabiera rozpędu

Pilsener / 2008-03-27 22:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po 3 wzrostowych? Ja już na styczniowych dolinach się nadziałem akcjami, jak prosię truflami.

Re: GPW ruch w górę

Pilsener / 2008-03-25 22:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Znowu okolice styczniowego dołka się obroniły - kiedy następny atak? Może jakaś synchronizacja? USA napadają na Iran, a my wykresy w dłoń i bronimy dołków, bronimy i to ostro, bo gdy ten szaniec runie to czeka nas niebyt i pogrążymy się w nicości okolic 2500.

Nudne to już

Pilsener / 2008-03-12 20:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Teraz znowu czekać, aż wyraźnie przebije 3100, albo analogicznie 2800 w dół. Będzie dłuższy trend boczny? Czy brak wyraźnego odbicia (powiedzmy do 3300) można podciągnąć pod teorię, że 2800 to twarde dno?

Re: Proszę o poradę : w jaki fundusz akcji zainwestować 10 000 zł?

Pilsener / 2008-03-11 23:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oto moja porada: Jak nie wiesz w co, to nie inwestuj w akcje.

Re: BPH Spółek Dynamicznich MINUS 39%. CO ROBIĆ DALEJ????

Pilsener / 2008-03-11 23:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Inwestuj w kilka funduszy o zbliżonym profilu - co jakiś czas ten, który radzi sobie najgorzej sprzedawaj. Co zakładał plan inwestycyjny? A te -39% to za jaki okres czasu? Skąd te dane?
Porównaj ten fundusz z podobnymi i zobacz, jak wypada na ich tle. Jak gorzej niż średnia, to zamień go na inny i tyle.

Powtórka, kóra już?

Pilsener / 2008-03-11 22:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mówiłem, że znów Wiguś obroni 2850. I obronił. Który już raz? 3-ci, 4-ty? I na jak długo? Może na zawsze? Kupujcie akcje ludzie, wtedy 2800 przejdzie do historii :)

Re: Kto liczy że będą spadki??

Pilsener / 2008-03-05 00:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja (z tego co pamiętam) obstawiałem dłuższy trend boczny - zazwyczaj tak jest po większych spadkach, a takie niewątpliwie miały miejsce.

2850 znów?

Pilsener / 2008-02-28 23:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Znowu Wig 20 będzie bronił 2850 i znów obroni?

Re: Co będzie z funduszami przez najbliższe pół roku?

Pilsener / 2008-02-22 00:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co zakładał plan inwestycyjny? Czy był jakiś? Kłaniają się podstawowe zasady:
1. Plan, plan jeszcze raz plan - lepszy zły, niż żaden
2. Jak nie wiemy co robić, nie inwestujmy w akcje

czy przez najbliższe pół roku odrobię chociaż część straty?

Ani przez pół roku, ani przez rok, może przez 5 lat, wysoce prawdopodobne, że przez 10. No i zależy, co rozumiemy przez "część".
Wystarczyło spojrzeć na wykresy - trend wzrostowy, ale co z tego? Strategia łapanie trendu zakłada sprzedawanie akcji, gdy tylko trend się odwróci. Z kolei strategia łapania dołków zakłada, że kupujesz, gdy spadnie, a sprzedajesz, gdy rośnie - jak wyglądasz na tle tych strategii?

Gdy złapał nas dołek z akcjami to nie ma dobrych rozwiązań. Najlepsze co możemy zrobić, to nie przejmować się tym - skoro stać nas na to, to i tak jesteśmy elo :)
Pilsener / 2008-02-21 21:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W 90% jak sesja się dobrze zaczyna, to źle się kończy. A jak zaczyna się źle? To kończy pewnie jeszcze gorzej - ale u nas i z tym bywa różnie.

Lepsza nadzieja na wzrost, czy lęk przed spadkiem?

Re: Uciekać czy zostać z akcjami ??!!

Pilsener / 2008-02-17 10:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co teraz uciekać? Ja dokupiłem akcyjnych w okolicach dołku z 21 stycznia. Od tego czasu zaznaczył się na w 20 wyraźny, krótkoterminowy trend wzrostowy - co prawda łatwo może zostać przełamany, ale wtedy co najwyżej w 20 ponownie będzie bronił styczniowych minimów i bez solidnych fundamentów do dalszych spadków obroni je bez trudu. Jest też spora szansa na 3300 na w 20, niezłe też są prognozy na drugie półrocze.

Nie widzę powodów do paniki, wręcz przeciwnie.

Re: Jaki fundsz powinien polecić doradca?

Pilsener / 2008-02-17 10:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Doradca przede wszystkim poleci taki fundusz, z którego ma największą korzyść.

Parasolowe polecałbym wtedy, jeśli chcesz często dokonywać konwersji jednostek a w dodatku inwestujesz bardziej ryzykownie (w fundusze zrównoważone lub akcyjne). Nie widzę większych korzyści ani potrzeby częstej konwersji z obligacyjnych do pieniężnych lub stabilnego wzrostu.

Najnowsze wpisy