Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: no to polecimy w ..

Pilsener / 2008-02-15 20:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
2850 się kolejny raz obroni, brakuje jakiegoś "kopa", serii bankructw, jakiejś Argentyny, etc. Dopiero gdy 2850 zostanie przełamany, można będzie dalej spekulować. Teraz nie warto.
Pilsener / 2008-02-15 20:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety atrakcyjność funduszy z ochroną kapitału, lokat z ratingiem inwestycyjnym czy obligacji wobec tradycyjnych lokat maleje wraz ze wzrostem stóp, a rada niewątpliwie stopy podniesie jeszcze ze dwa razy.
Pilsener / 2008-02-15 20:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja się podpisuję tam, gdzie tytuł bardziej "elo" :)
Pilsener / 2008-02-13 23:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mój plan też w podobie - przy 3300 zostaję tylko z tymi akcjami, które miałem przy 3900.

Re: Porównie "ME2012" i "Nieruchomości"

Pilsener / 2008-02-13 23:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W nieruchomości trzeba było inwestować przed wejściem do UE - jeszcze pewnie wzrosną, ale nie łatwo ani szybko. Developerzy już czują chude lata. Co do ME2012 - ciężko ocenić, cały sektor budowlany pewnie skorzysta na 2012, jednak jestem umiarkowanym optymistą jeśli chodzi o ten sektor. Ani to nowe technologie, ani jakaś hiper rentowność, duża konkurencja, niska elastyczność, zatory płatnicze, masa barier, prawo budowlane leży...

Sam jestem ciekaw, jakie wyniki osiągnie ten fundusz.

Re: ING Subfundusz Środkowoeuropejski Sektora Finansowego Plus

Pilsener / 2008-02-13 23:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powiem krótko - nie lubię takich funduszy i już. Ryzyko, że trafisz w branżę jak kulą w płot - więc trzeba dywersyfikować. Jak trzeba dywersyfikować, to nie lepiej od razu fundusz, który inwestuje w dobre spółki we wszystkich branżach? Jeśli są dobre czasy dla sektora finansowego to taki fundusz też zainwestuje sporo w ten sektor - ale niech każdy ma co lubi :)

Re: Lokata, czy fundusz pieniężny

Pilsener / 2008-02-13 23:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Fundusze mają szansę zarobić więcej, bo mają większe możliwości negocjacji oprocentowania depozytów - ale nie wszystkie, tylko te, które nie pobierają prowizji (lub pobierają bardzo niskie).
Fundusze są lepsze jeszcze dlatego, że na lokacie kasę masz zamrożoną, a z funduszu możesz wyjąć w ciągu kilku dni.
Jest też kwestia podatku belki - na lokacie potrącają Ci co miesiąc, przez co kapitał, który pracuje w funduszach jest nieco większy (co prawda to znikomy zysk, ale zawsze).

Re: Co sądzą państwo o funduszach Noble funds? Głównie mieszany i akcji?

Pilsener / 2008-02-09 23:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

wykupić jednostki w funduszu noble funds
- warto dywersyfikować, nie polecam przywiązywać się do jednego funduszu

mają calkiem niezłe wyniki za ostatni rok
- jest to jakiś wymiernik, ale należy uwzględnić wszystkie czynniki - fundusz który ładnie rósł, może jeszcze więcej spaść. Warto przeanalizować strategię funduszu i wyniki ZWŁASZCZA w czasie spadków - to więcej powie o strategii zarządzających niż prospekt.
Jeśli chcemy zainwestować jakąś większą kwotę powiedzmy w akcje, warto podzielić pomiędzy co najmniej trzy fundusze.
Warto też zwrócić uwagę na takie rzeczy jak wyceny, konwersje, prowizje etc.

Re: Niech to już raz walnie w dół na maksa

Pilsener / 2008-02-06 21:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mnie nie martwią dalsze spadki, a ewentualny zastój - po większych spadkach często tak jest, że mamy dłuższy trend boczny - buja się indeks w tym kanale rok albo i dłużej - i nic z tego nie wynika. Jak spadło to ludzie chociaż inwestują, bo taniej można kupić - a stagnacja co? Nikt nie kupi jak nie widać szans na wzrosty, z kolei nie będzie wzrostów jak nikt nie kupi i koło się zamyka.

Re: Investor FIZ+4,7% za styczeń

Pilsener / 2008-02-03 02:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety nie mam wygodnego dostępu to tych certyfikatów. Planuję kupić bezpośrednio w banku, podobno na wiosnę ma być emisja. No i nie jest to raczej dla drobnych ciułaczy...

Re: NOWOSCI W MBANKU SUPER!!!

Pilsener / 2008-02-03 02:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

SEB SFIO – Subfundusz SEB Małych Spółek Wschodnioeuropejskich
- moim zdaniem fundusze powinny iść w stronę nie mnożenia ofert, lecz dostosowania ich do potrzeb klienta. Klient powinien określić gdzie chce inwestować, w jakie spółki, w jaki sektor gospodarki i w jakim stopniu - a fundusz informowałby o wynikach średnich, natomiast gdy ktoś miałby np. większy portfel małych spółek to też da się policzyć i wycenić.
Niedługo będzie więcej funduszy, niż klientów.
Pilsener / 2008-02-03 02:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja licząc od 1.VII.07 jestem w plery jakieś 7,5% kapitału - byłem prawie 10%, ale dokupiłem trochę akcji gdy wig 20 oscylował w okolicy 2800.

Człowiek może inwestować - ba - stać go nawet na straty, więc czym się tu martwić? Ziom władował w sklep 50 tys. i z długami został :) To jest nietrafiona inwestycja.
Pilsener / 2008-02-03 02:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli ktoś kupił na górce, to na pewno nie jest to ten, co uśrednia (bo Ci wtedy sprzedają) - bardziej "łapacz trendu", albo po prostu człowiek bez planu - wtedy rada jest tylko jedna - sprzedać, zanim spadnie bardziej. Nic nie robienie jest oczywiście złe - spóźnione działania też są złe. Gdy złapał nas dołek z ręką w akcjach nie mamy dobrych rozwiązań - dlatego musimy albo:
- unikać takich sytuacji
- być na nie przygotowani

Re: GPW: Kolejna fala wyprzedaży

Pilsener / 2008-01-31 22:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podobno u maoistów zima dwulecia, a rozgrzani przegrzaną gospodarką synowie Konfucjusza i Pafnucego wysuszyli Jangcy - chyba, że całą wodę podprowadzili Ujgurzy wokami.

Jak ktoś chce złych danych makro to zawsze znajdzie. Jak nie u jankesów to na giełdzie w Nairobi.

Tak naprawdę spadamy, bo mamy lęk wysokości - taka jest przyczyna :)

Re: Ktoś mi usunął fundusze z portfela

Pilsener / 2008-01-29 23:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Miałeś same rekordowe wzrosty, więc z zazdrości postanowiłem wyciąć :)



Oczywiście żartuję ;)

Najnowsze wpisy