Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: GPW: Czeka nas kolejna "gorąca sesja"

Pilsener / 2008-01-15 08:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Problem w tym, że nie wiadomo ile jeszcze TFI będą wycofywać środków z rynku akcji na zlecenie swoich klientów
Pilsener / 2008-01-15 08:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale my nie chcemy techników, tylko wizjonerów :)

Może money.pl zrobi jakiś konkurs przewidywania koniunktury na GPW? Ten kto wygra dostanie stałą rubrykę - może to być nawet rolnik z Koziej Pupy, byle umiał wywąchać zmianę trendu :)
Pilsener / 2008-01-14 14:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nasza giełda rządzi się "prawem kaduka", witajcie w krainie, gdzie inwestor ginie :)

Tylko się cieszyć :)

Pilsener / 2008-01-14 13:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Namówiłem wszystkich sąsiadów na akcje, oni swoich ziomali a teraz to się wszystko wali, heh
Mówiłem, że poniedziałek będzie be. Jeśli będzie szansa na odbicie, to będzie ono krótkie i płaskie - znów z winy drobnych ciułaczy. Nawet jak Zenek gra na giełdzie, to nie puszcza pary, bo spekulować to nie po chrześcijańsku, zrobią z niego burżuja albo hazardzistę - teraz Zenek się wyprzedaje, a Zenków milion albo więcej :)

Re: GPW spada, WIG najniżej od ponad roku

Pilsener / 2008-01-14 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Indeksy spadają pod naporem silnych sygnałów sprzedaży analizy technicznej oraz obaw inwestorów o nowe dane z USA
- a może to drobni ciułacze się wyprzedają?

Polskie fundusze kiepskie i drogie

Pilsener / 2008-01-13 19:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wg Newsweeka nasze "ukochane" fundusze inwestycyjne osiągają gęsto gorszy wynik niż indeksy giełdowe, w dodatku prowizje pobierane przez zarządzających są średnio dwukrotnie wyższe niż u podobnych funduszy za granicą. Fundusze dużo inwestowały w dystrybucje i w reklamę, zbierając obfite żniwo.

Czy pogorszenie się koniunktury i masowy odpływ klientów doprowadzi do poprawy wyników i obniżenia prowizji?

Re: Pomocy gubię się już w informacjach o perspektywach zysków w funduszach

Pilsener / 2008-01-13 02:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A plan inwestycyjny co zakładał? 100% portfela w akcjach? W jeden fundusz? Na początek koniecznie zdywersyfikować.

Re: Fundusze pozbywały się akcji

Pilsener / 2008-01-13 01:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

sądzę, że potencjał spadkowy jest już na wyczerpaniu
- a ja sądzę, że nie. 1500 punktów lub 60% wartości WIG 20 - to jest potencjał spadkowy, a nie marne 700 czy 800 punktów. Gospodarka nasza czy inna nie ma tu nic do rzeczy - GPW rządzi się "prawem kaduka" - a im lepiej ma się gospodarka i mniej jest powiązana z USA - tym mocniejsze będą spadki. Dlaczego tak? A dlaczego nie?
Pilsener / 2008-01-12 15:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z Millenium ja bym uciekł już dawno. Zanim kupisz fundusz, sprawdź jak wypada na tle innych, podobnych. Millenium zrównoważony na 5 ostatnich lat chyba tylko jeden rok miał dobry.

Re: 3100 na wigu20

Pilsener / 2008-01-11 21:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Poniżej 3000 - pierwsze realne dno. 2500 - okolice szczytu z marca 2000 i jednocześnie korekta z czerwca 2006 - na okolice 2500 wyznaczam drugie dno. Potencjał względny spadków oceniam 1500 punktów, czyli do 2300. Natomiast bezwzględny to 60% wartości indeksu - jest to około 2280 punktów, czyli zjedziemy w okolice 1520 - na tym poziomie rozegrała się walka pod koniec 2003 o utrzymanie trendu wzrostowego.

Przy pierwszym dnie kupię trochę akcji - przy drugim połowę, potem będę dokupywał 10% tego co mi zostało na każde 100 punktów spadku, tak, aby przy 1500 mieć w akcjach 100% :) Przynajmniej tak to wygląda w teorii, grunt, że mam plan, lepszy nawet zły niż żaden :)
Pilsener / 2008-01-11 10:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jakby chciał powiedzieć, że będzie źle - ale nie mógł.

Re: 2900 pkt.

Pilsener / 2008-01-11 08:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wg mnie dno to 2500
Pilsener / 2008-01-10 11:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mi też brakuje Afryki - chętnie bym tam wrzucił parę groszy. Mam też pomysł na alternatywny fundusz inwestujący w dzieła sztuki - ale nie wiem czy pomysł jest dobry, nikt nie podjął polemiki w tym temacie ;) Trzeba by się jakoś uporać z wyceną jednostek uczestnictwa i rozwiązać szereg innych problemów, ale polak potrafi :)

Re: konwertować czy nie?

Pilsener / 2008-01-10 09:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A plan inwestycyjny to od parady? Czy plan zakładał zmianę struktury portfela? Jeśli tak, to wg jakiej strategii? Jedni sprzedają gdy spada, inni wręcz przeciwnie - dokupują. Plan jest niezbędny, aby nie dać się emocjom. Nie wiesz co robić, a chcesz "coś zrobić" to postaw na fundusze zmiennej alokacji zarządzane przez specjalistów.

Re: Z FUNDUSZEM W PLECY

Pilsener / 2008-01-10 09:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem decyzja słuszna. Fundusz ten od kilku lat radzi sobie coraz gorzej, miał chyba tylko jeden dobry rok. Za 5 lat - na końcu listy z marnym 70%, w czasie ostatnich spadków jeden z ostatnich. Za rok wstecz: - ostatni na liście.

Ktoś tu narzekał na Arkę - porównajcie jej wyniki z Millenium, ten fundusz to jakaś pomyłka, uciekać jak najszybciej.

Najnowsze wpisy