Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Jakim cudem fundusze PKO/CS są na plusie?

Pilsener / 2008-01-03 15:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To nowy fundusz, więc pewnie dopłacają aby przyciągnąć inwestorów ;)
Pilsener / 2008-01-03 15:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też w plecy, ale przewidziałem to i rozważnie upchałem większość w bezpieczne - tylko 5% w plecy, czyli prawie jak na zero :)
Pilsener / 2008-01-03 08:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"nie chwal dnia..." - znajomy mu zrobił psikus i zamachnął się podażą na fixingu :)

Religa stary komuch

Pilsener / 2008-01-02 15:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co ma wspólnego ze sprawiedliwością leczenie ofiar z pieniędzy wszystkich, a nie sprawców? Wciąż kombinują, jakby tu podnieść podatki. To nie płacone przez nas podatki są zbyt małe, tylko system jest chory, nawet 100% podatków go nie uzdrowi.
Nikt nie reformuje systemu, każdy tylko dowala podatków. Jak dużo osób musi stąd jeszcze wyjechać?

Dla mnie sprawa jest jasna - nie można uzdrowić służby zdrowia, bo wtedy nie byłoby pretekstów, aby obywateli dalej okradać.
Pilsener / 2007-12-19 23:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To te "superfund A" "superfund B" itp? Możesz zapodać jakieś przykładowe nazwy? I czy są one dostępne np. w mbanku? I drobny ciułacz też może w nie inwestować?

Czy są jakieś fundusze szerokiej alokacji?

Pilsener / 2007-12-19 14:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mam na myśli fundusz, który inwestowałby w zależności od koniunktury:
- w obligacje i lokaty
- w surowce
- w akcje rzecz jasna

Ale to jeszcze nic - żeby to robił na różnych giełdach! Taki misz-masz, żeby można było wrzucić i mieć wyjechane na konwersję, geograficzną dywersyfikację itp.

Jest może taki fundusz a jeśli nie ma, to czy inwestorzy polubiliby taki kombajn? Co o tym sądzicie?

Dalej 90%?

Pilsener / 2007-12-17 11:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prosta analiza statystyczna:
Na 10 ostatnich lat, w 9-ciu środki zainwestowane pod koniec roku przynosiły zyski po I kwartale.
Czemu teraz miałoby być inaczej, zwłaszcza że mamy tak mocną przecenę a dno nie cieknie?
Zastanawiam się właśnie, czy zwiększyć % akcji w portfelu, czy trzymać z uporem maniaka pierwotnej, ostrożnej strategii.
Pilsener / 2007-12-14 23:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Żeby to było takie proste:
- kupiłem już dawno za 20 groszy, spadło do 15 (bankrut?)
- kupić dalej już nie mogę, bo koniec kabzy, wszystko tam przewaliłem
- uzależniłem się od jednej spółki, którą w dodatku wyceniają na 15 groszy za akcję (teraz dopiero będę brankrut)!
- zwiększyłem stratę globalną, a zysków nie widać

Aaaa.. zabierzcie mnie stąd. Nawet obligacje szlag trafił, dopiero co się odkułem na zmywaku.

Mówiłem, że nic się nie zmieni

Pilsener / 2007-12-06 14:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po prostu polska to kraj skazany na biedę, zawsze i wszędzie polska biedna będzie. Nie widzę różnicy pomiędzy Bierutem, Gomułką, Gierkiem, Kaczyńskim, Tuskiem czy Breżniewem. To samo gadają i to samo robią. Cała władza w ręce rad! Kobiety na traktory!
Pilsener / 2007-12-06 11:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
RPA latoś zwyżkowały, głównie za sprawą żółtków. A i surowce nieźle poszły.

Zwykła korekta trendu spadkowego

Pilsener / 2007-12-06 11:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pod koniec 93' rodzinka zainwestowała - w efekcie uciekli aż na Madagaskar. Dorobili się i w czerwcu przyjechali na Mazury. Znowu ich namówiłem na drobne inwestycje... Jak nie będzie solidnych wzrostów, to w następne wakacje przyjadą mnie zabić.

Hurra!

Pilsener / 2007-12-04 13:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo ten podatek to esencja komunizmu w post-perelowskim wydaniu. Sprawcy niech sobie powodują wypadki, a wszyscy mają płacić za szkody wyrządzone przez nich. Zresztą tak naprawdę to tylko pretekst, a ofiary nie zobaczyłyby ani złotówki z tego podatku! Mało to podatków na różne cele kolejne, socjalistyczne rządy wprowadziły - a wszystko i tak idzie na administrację i utrzymanie klasy pasożytniczej. Chodzi o to, żeby jeszcze bardziej okradać uczciwych obywateli. Uczciwość w polsce to dobro luksusowe i deficytowe, coś, co jest obciążane podatkiem na lewo i prawo. Nawet nie mogę starych, nie sprzedanych ciuchów dać biednym, muszę je palić, bo zaraz mi się fiskus dobierze do d..y.

Dlatego zlikwidować ten spam

Pilsener / 2007-11-29 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Telewizja publiczna pełni dwie zasadnicze funkcje:
- służy do spamowania wyborców w celu wypozycjonowania konkretnej opcji politycznej
- zapewnia stanowiska i wsparcie rządowi dzięki umiejętnemu zastosowaniu strategii nieuczciwej konkurencji

Bo nie warto

Pilsener / 2007-11-29 11:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po prostu nie warto angażować się w sprawy firmy. Jeśli firma, dla której pracujesz jest dla Ciebie ważna - przegrałeś. Oni to wykorzystają, a Ty zostajesz z niczym.
W moim przypadku było identycznie - po 6-ciu latach nienagannej pracy zaproponowano mi degradację i pracę w innym dziale w charakterze stażysty za 1250 brutto. Dlatego należy robić tylko to, co w umowie i pracować tylko 8 godzin - ani sekundy więcej. Wtedy przynajmniej tak nie boli, gdy człowieka zwolnią - bo i tak miał gdzieś tą firmę. Pracownik jest tylko narzędziem z gratis wbudowaną opcją mówienia.
Pilsener / 2007-11-29 11:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Raczej wzrost - wydaje mnie się, że to dlatego, że w grudniu firmy są pewne swoich zysków, więc inwestorzy kupują akcje licząc na dywidendę. Ale się przeliczą, hihi

Najnowsze wpisy