Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

I wykoleił się...

Pilsener / 2007-11-29 11:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
... we Włoszczowej :)

Hurra, nasze miśki

Pilsener / 2007-11-22 15:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wiwat nasze miśki, niech żyją! Niech się tuczą i nabierają ogłady przez zapadnięciem w sen zimowy :)

Re: Drogie paliwo to tylko pozory!

Pilsener / 2007-11-20 15:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jasne, pozory... to po co demokracja i rozwój, skoro na paliwo wydajemy tyle samo? Nie lepiej było zostać w latach 80-tych? A ruch na drogach - jak muszę jechać to jadę, najwyżej nie kupię bucików dla dziecka. Płace też rosną niebotycznie - mi jakoś przez 5 lat nie wzrosły a teraz zaproponowano mi 1250 brutto. Rewelacja! Te miliony obywateli, które już wyjechały z kraju i wciąż wyjeżdżają to też pozory? Średnia pensja to niby 3 tysiące brutto. Kto tyle zarabia? Z moich znajomych jak ktoś zarabia 2,5 tysiąca, to jest burżujem.

A może tak koniec z państwowymi spółkami?

Pilsener / 2007-11-20 08:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ustawa kominowa to mały pikuś w porównaniu z tym, co zarabiają "zaprzyjaźnione" firmy, którymi gierkowskie molochy obrosły jak pasożytami. PKP, poczta polska, ZUS - policzcie, ile każdego z nas rok co roku kosztuje utrzymanie tych neolitycznych skansenów - tu są PRAWDZIWE pieniądze, tu są miliardy. Jeden prezes z drugim jak dostanie mniej czy więcej to g.. da.
Pilsener / 2007-11-19 23:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pierwszy spadek wtopiłem - mało ale jest. Na "rekordzie wszech czasów" odrobiłem jakieś 3/4 tej wtopy, teraz wtopiłem mocniej - półtorej wtopy, odrobiłem jeszcze nic. W sumie w plecy 1,5 wtopy + 1/4 wtopy razem cirka ebałt 1,75, czyli o zgrozo - prawie dwie wtopy. Hossa jest, bo ludzie wtapiają - przyszłość jest świetlana :)

Re: Czabański: Likwidacja abonamentu to koniec radia

Pilsener / 2007-11-19 14:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Koniec tego radia? Nareszcie! Bogu dzięki!

Ot dylemat

Pilsener / 2007-11-13 11:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Układasz plan inwestycyjny i się go trzymasz. Jeśli chcesz zmieniać portfel w zależności od koniunktury to inwestujesz w fundusze aktywnej alokacji.
Pilsener / 2007-11-09 08:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skąd ten pesymizm? Rynek oczekiwał większej korekty przed wakacjami dlatego wrzuciłem tylko około 20% w akcje (i rzadne misie) - i tak jestem w plecy, ale 3-4% na całości, więc elo. Koniunktura jest dobra, na 95% pod koniec I kwartału indeksy będą wyżej niż są teraz - no chyba, że będzie jakaś Argentyna :)

Re: Premier pozywa "Gazetę Wyborczą"

Pilsener / 2007-11-08 15:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech pozywa stary komuch - na szczęście nie wszystkie media i sądy są w rękach rządu - i mam nadzieję, że nigdy nie będą. Każda władza psuje, a władza absolutna psuje absolutnie.
Pilsener / 2007-11-07 13:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Lud zawsze popiera swoich populistycznych ciemięzców - dlatego niektóre kraje nigdy nie osiągną dobrobytu, w tym polska niestety też.

Złodzieje, komuchy

Pilsener / 2007-11-06 10:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Taki dowód to nic innego jak tylko ukryty podatek, coś w stylu abonamentu radiowo-telewizyjnego, który olewam już z 10 lat, jak nie lepiej. Wasze dowody też mam gdzieś i co mi zrobicie? Zamkniecie? W polsce nikt prawie nie przestrzega prawa, więc teraz niby będzie inaczej?

Re: Premier: W Polsce szykuje się "putinada"

Pilsener / 2007-11-02 20:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo Toosck był w Hitler-Jurgen, wszyscy to wiemy ;)
I 13 grudnia niedługo będzie, jeszcze nieco ponad miesiąc :)

Re: Prezydent przerywa milczenie

Pilsener / 2007-10-31 10:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podatek liniowy jest niesprawiedliwy - bo wtedy ten kto więcej zarabia, więcej dostaje. A wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy dostawać tyle samo: dwa cygara i pól podpaski bez skrzydełek na miesiąc (jak na kubie). Tacy sami - tylko skąd ta przepaść między nami?

Mądrzejszy głupszemu ustępuje

Pilsener / 2007-10-30 21:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Stare, ale "jaro", heh

A kto odda władzę obywatelom?

Pilsener / 2007-10-29 14:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Każda zmiana władzy to wietrzenie 50 tysięcy stołków. Przecież to jest chore - ktoś powinien z tym skończyć. Co zrobił pisuar? Namnożył ministrów, urzędów, polikwidował konkursy żeby jeszcze więcej szwagrów z klucza partyjego wepchnąć do departamentów. A ktoś policzył ile kosztują podatników same odprawy? PO jest jedyną partią od 1937 roku, która chce zmniejszyć liczbę urzędników i klasę pasożytniczą. Czy im się uda? Wątpię - stołki są twarde, nawet pisuar o solidny, dębowy stołek rozwalisz :)

Najnowsze wpisy