Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Wirtuoz w akcji

Pilsener / 2007-10-26 15:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
http://www.youtube.com/watch?v=ro_rlphazH4
Pilsener / 2007-10-26 12:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem warto bliżej przyjrzeć się Afryce - jak dywersyfikować geograficznie to porządnie ;)

I na niego przyjdzie kryska

Pilsener / 2007-10-25 09:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skończył się okres dominacji postkomunistów, przyjdzie też i koniec na pupulistycznych krzykaczy, różnych "zbawców narodu", "pogromców eskimosów", "obrońców uciskanej klasy chłopsko-pasożytniczej" etc.

Re: ciekawy news

Pilsener / 2007-10-23 23:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Średni czas hossy?
2. Średni wynik hossy?
3. Czy mamy do czynienia z hossą?

Jeśli tak, to wniosek jest jeden - jesteśmy bliżej końca hossy, niż początku ;)

Ja myślę prosto: bessa, hossa, stagnacja. Hossa się zawsze kończy - pytanie za 100 punktów co dalej - bessa czy stagnacja?
Pilsener / 2007-10-22 12:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ciekawe, skąd oni mieli tyle kasy. Nie jest dziwne, że "medialna wysyp" nastąpił po spotkaniu Kaczyńskiego z Krauzem?

Re: PiS: Przyczyną porażki atak opozycji i mediów

Pilsener / 2007-10-22 09:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Był wielki atak na nas partii opozycyjnych i mediów
- zwłaszcza telewizji publicznej i trwam :)

Polaryzacja polskiej sceny zmierza w stronę 3 partii:
- partia liberalno demokratyczna, reformatorska
- partia umiarkowanie socjalistyczna, konserwatywna
- partia skrajna, skupiająca populistów, demagogów i oszołomów wszelkiej maści

W rozwiniętych demokracjach mamy właśnie takie scenariusze - słabość dwóch pierwszych i frustracja społeczeństwa ZAWSZE przekłada się na sukces tych trzecich. Do tej pory partia demokratyczna nie istniała, konserwatywna lewica pogrążyła się w aferach, stąd nie tylko sukcesy populistów, lecz także ich konsolidacja.

Po raz pierwszy wygrała partia, która jako jedyna nie uległa szantożowi miłych panów z kilofami i petardami. Czy wyniknie z tego coś dobrego dla gospodarki? Miejmy nadzieję, że tak.
Pilsener / 2007-10-21 17:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Młodzież już zdecydowała w jakim kraju będziemy żyli: w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Irlandii, USA... Jak na razie każde wybory kończą się nakładaniem nowych podatków, a bieda nie znika. Po co więc głosować? Potem mam się jeszcze denerwować, jak mnie oszukują? Nie głosujesz to jesteś rozsądny - niech chcesz, żeby Cię oszukali.

Re: Prezydent: Będę wetował próby prywatyzacji szpitali

Pilsener / 2007-10-18 09:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Głupi naród to głupi prezydent - jego brat też nie lepszy. Jeden gada, że u podstaw sukcesu gospodraki Irlandii leży edukcja - broń boże liberalizm i wolny rynek! Drugi to taki Bierut bis. Ten naród zawsze kochał populistów i prawo weta - to właśnie przez to ten "cud gospodarczy" znikał w regularnych odstępach historycznych z mapy Europy. Mądrzy ludzie nigdy nie mieli tutaj wiele do powiedzenia.
Pilsener / 2007-10-17 12:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Będziesz to teraz wszędzie wklejał? Przez Ciebie ludzie spanikują, gdzieś napiszą, że u nas panikują i zacznie się paniczna wyprzedaż. Chcesz nam odebrać zyski z akcji? My tu z optymizmem ładujemy w akcje, a Ty nam siejesz czarnowidztwo.

Re: Zloto i srebro?

Pilsener / 2007-10-17 12:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W złoto bezpośrednio? Ja jestem umiarkowanym optymistą. Ceny złota od 11 września potroiły się - kiedy mieliśmy dołek to byłem optymistą jeśli chodzi o złoto... Zgadzam się co do tego, że będzie rosło. Pytanie jak długo i o ile? Mówicie o hossie i dobrej koniunkturze azjatyckiej (i nie tylko) gospodarki. Skoro tak, to przynajmniej trzeba rozważyć inwestycje w akcje. Poza tym dobra koniunktura nie zachęca do inwestowania w złoto a wysokie ceny zwiększają zyski i inwestycje kopalń zachęcając je do wzmożonej produkcji (zwłaszcza w Rosji)

Złoto traktowałbym jako najlepszą alternatywę dla akcji - jeśli będzie bessa na złocie zawsze zyskasz.

Sami agenci

Pilsener / 2007-10-16 14:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo w końcu w polsce koncesje przyznaje się na uczciwych i sprawiedliwych warunkach - wielkość opłat jest nareszcie proporcjonalna do zaangażowania agentów, masonów i eskimosów w projekt.

TVN - 100% agentów - 100% stawki + drobna "gratyfikacja" za pozytywne rozpatrzenie wszystkich wniosków
Puls - 0% agentów, 0% stawki - jedynie drobna "gratyfikacja" - ze zniżką, jeśli popieramy aktualną opcję polityczną.

A ekspres humanitarny?

Pilsener / 2007-10-16 11:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z Sir Edgarem w roli głównej? Miał się zwrócić po 20 latach, a zlikwidowali go po kilku miesiącach, bo był nierentowny :)

Socjaliści najlepiej niech się trzymają z daleka od gospodarki - im dalej, tym lepiej.

Re: do 20 tyś do inwest.

Pilsener / 2007-10-15 23:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Inwestuj bez pośredników (co już koledzy doradzili)
2. Jak nie wiesz w co inwestować, to nie inwestuj w akcje
3. Określ swój profil ryzyka i nakreśl plan inwestycyjny - chcesz to inwestować na rok? Dwa? Pięć? 20? Jeśli mimo wszystko akcje, to odradzam na początek bezpośrednio w akcje/fundusze akcyjne - wybierz fundusz, który za Ciebie będzie alokował np. od 20 do 50% w akcje.

Re: co sądzicie o portfelu ?

Pilsener / 2007-10-15 23:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeszcze coś dodam: Surowce wydają się dobrą alternatywą, kiedy mamy bessę, recesję, stagnację, koniunkturalny dołek itp. - jednak takie kryzysy rzadko trwają dłużej niż 3 lata (no maks 5), obecnie sytuacja światowej gospodarki jest dobra, dominacji kapitalizmu nic nie zagraża, ładowanie połowy portfela w surowce na 30 lat wydaje mi się przesadnym czarnowidztwem.
Pilsener / 2007-10-15 22:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
SUBIEKTYWNIE miało być, korekta

Najnowsze wpisy