Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Decyzja w sprawie Grecji zapadła. Co ze złotym?

Pilsener / 2012-02-21 12:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Odbieram niekorzystnie tą decyzję - to reanimowanie trupa. Najlepsze byłoby kontrolowane bankructwo i tego rynek oczekuje.

Traratatata pełnia lata

Pilsener / 2012-02-21 08:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Europejscy oficjele przewidują, że uda się Atenom zmniejszyć dług publiczny do PKB do poziomu 121 procent" - na razie niech w ogóle uda się zahamować jego przyrastanie. Przy takim oprocentowaniu dług na poziomie bliskim 200% rośnie już pod własnym ciężarem. To czcze spekulacje i wróżenie z fusów, nawet nie nadmierny optymizm tylko czarodziejski ołówek, równie dobrze można wpisać, że za 30 lat będzie nadwyżka w budżecie.

Re: Kryzys w Grecji. Euroland ma zatwierdzić cały pakiet pomocowy

Pilsener / 2012-02-20 15:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najbardziej politycy by pomogli gdyby zmienili swoje priorytety z socjalnych na gospodarcze.

Grecy mają rację oskarżając UE która nie tylko nie sprzeciwia się socjalizmowi ale wręcz go propaguje.

Trzeba w końcu zacząć otwarcie mówić, że socjalizm się nie sprawdza zamiast czarować i zadłużać się bez końca, dziś Grecja a jutro kto? Kolejka wciąż rośnie. Zadłużone kraje, zduszony wzrost gospodarczy i rozleniwione pokolenie nastawione roszczeniowo - oto dorobek socjalizmu.

I co z tego?

Pilsener / 2012-02-20 08:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież problemem polski nie jest to, jacy urzędnicy są tylko to, że w ogóle są!

Mamy już około 25 ministrów i ponad 100 wiceministrów. Sam Gargamel ma dziesięciu "wice".

Jeśli codziennie będzie przybywało 70 urzędników to nic się nigdy nie zmieni na lepsze. Niedługo będzie jak w Indiach - 80 ministrów.

Tylko przetargi

Pilsener / 2012-02-20 08:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem na eksploatację złoża powinien być po prostu przetarg - kto da najwięcej ten dostaje koncesję, proste i przejrzyste. Inaczej podatki będą albo za wysokie i złoża nie będą eksploatowane albo za niskie co wzbudzi niepotrzebne dyskusje.

A pieniądze z koncesji powinny iść na utrzymanie obecnych emerytów, których składki roztrwoniły kolejne polskie rządy.

Po co te gadanie?

Pilsener / 2012-02-18 20:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Włączyć rolników do ZUS i niech rozliczają się tak jak zwykli przedsiębiorcy. I nie nazywałbym rolnikami ludzi, którzy w olbrzymiej większości mają hektar albo dwa i żyją z działalności socjalu oraz działalności pozarolniczej. Takim samym rolnikiem ja jestem, bo mam działkę pod miastem 200 mkw - nawet rzodkiewkę posadzę.

Brnięcie w oddzielne regulacje dla każdej grupy społecznej, zawodowej, płci, wieku, rozmiaru nosa jest po prostu chore.

A ja powiem spokojnie

Pilsener / 2012-02-17 20:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rostowski miej klasę i odpraw połowę ze swoich 10-ciu wiceministrów. Ja wiem, że Tusk płaci i wymaga ale nie bądź spolegliwym wykonawcą, pokaż chłopie pazur.

Re: Pomoc dla Grecji. Trojka: Nie wyjdą z długów

Pilsener / 2012-02-16 16:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ja kojarzę, sterydy anaboliczne: http://tnij.org/pgtv
Może i dopalacze produkowali dlatego teraz mają kryzys bo ich Tusk odciął :)

Re: Drzewiecki: Ależ to nie ja odpowiadam za premię Kaplera!

Pilsener / 2012-02-16 15:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To kto?

Po co w takim razie nam minister sportu? Zwolnić prawie 20 ministrów, 100 wiceministrów i zostawić tylko 7 ministrów - jak w Szwajcarii.

Po co nam ministrowie którzy za nic nie odpowiadają?

Ale gdybym miał jak Rostowski 10-ciu wiceministrów też mógłbym nie wiedzieć, co się dzieje w moim resorcie. Po prostu postawiłbym miskę z kasą na środku gabinetu i kto chce niech sobie bierze ile potrzebuje na waciki czy dom. A jak się wyczerpie to z urzędu skarbowego doniosą z pozdrowieniami od podatników następną michę.

Po co te kombinacje?

Pilsener / 2012-02-16 14:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie prościej po prostu włączyć mundurówkę do zwykłego systemu? A także górników, rolników, nauczycieli i innych. Dlaczego każda grupa zawodowa ma być traktowana oddzielnie, płacić składki na innych zasadach, przechodzić na emeryturę wg innych a jej wysokość obliczać jeszcze inaczej.

Re: Tego Donald Tusk powinien się uczyć od Joanny Muchy

Pilsener / 2012-02-16 09:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sami widzicie, że np. posłowie zarabiający 10 czy 20 tys. i nie mający żadnego majątku to zwykli figuranci, prawdziwe pieniądze zgarniają decydenci i partyjni baronowie. Ludzie, których oglądacie w tv mają za zadanie ładnie wyglądać, mówić a także robić za kozły ofiarne w razie wpadki.

Re: Zarobki prezesów spółek Euro 2012. Szokująca prawda

Pilsener / 2012-02-16 09:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wiceprezes zarabia dwa razy więcej niż prezes? Minister od finansów ma 10-ciu wiceministrów? Do każdej inwestycji sieć spółek i spółeczek gdzie nikt nie potrafi powiedzieć co się dzieje z naszymi pieniędzmi?

Widzę, że idziemy pełną parą śladami Grecji.

Funkcjonowanie państwa polskiego wygląda mniej więcej tak:
- słuchaj ziomuś, wezmę jeszcze milion dla siebie i dwa miliony dla Franka, tego wiesz, od obsługi ksero
- dobra, weź sobie nawet dwa miliony, co mnie to?
Potem na koniec roku:
- słuchaj kolunio, wydatki przekroczyły o 50 mld wpływy z podatków
- niemożliwe, aż o tyle? W takim razie musimy podnieść podatki i wiek emerytalny by to zrównoważyć

Re: Reforma emerytur. Sprawdź, co się zmieni

Pilsener / 2012-02-15 23:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdyby zlikwidować przywileje przy płaceniu składek (choćby KRUS) i otrzymywaniu emerytur (po 15 latach pracy jak mundurówka) nie trzeba by podnosić wieku emerytalnego i jeszcze by zostało. Rząd chce zaoszczędzić 3,5 mld a na same tylko górnicze emerytury idzie prawie dwa razy więcej.

Ich nazwiska mówią same za siebie

Pilsener / 2012-02-15 15:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Znany Grecki publicysta: Manipulos
Znany Grecki minister: Wazelinos
Grecki prezydent: Populism

Bo nikt nie panuje nad tym

Pilsener / 2012-02-15 14:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A w GUS co było? Podwójne pensje sobie wypłacali.

Czy ktoś k... panuje nad tym co się dzieje w tym kraju? Czy nie ma żadnych budżetów, rozliczeń, każdy może tak sobie po prostu brać kasę i zatrudniać kolesi do woli?

To po co nam ponad 20 ministrów i 100 wiceministrów? Czy poza narzekaniem, że pieniędzy podatników dla nich już ledwo starcza i regularnym podnoszeniem podatków oni cokolwiek tam robią?

W Szwajcarii rząd to 7 osób! Nie zgadzam się na wyższe podatki czy wiek emerytalny! Jeśli ludzie i firmy oszczędzają bo kryzys to niech rząd też oszczędza a nie dodatkowo obciąża i tak już mocno obciążone społeczeństwo!

Jak długo jeszcze mamy być niewolnikami we własnym kraju?

Najnowsze wpisy