Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

To ja Was obalę

Pilsener / 2012-02-13 09:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Bzdura! Obalamy mit" - akurat.

Bzdurą to jest porównywanie najnowocześniejszego diesla z archaicznym 1.6 102 km! Jak kupuję nową Octavię to biorę 1.2 TSI (jest droższy raptem o 2700 od wybranego 1.6) i jak się teraz mają te wyliczenia? Średnie spalanie raptem o litr większe, lepsze osiągi i kultura pracy, niższe koszty serwisu.

Porównywać należy silniki podobne do siebie, jeśli bierzecie stary silnik benzynowy bez turbiny to porównujcie go do starego diesla także bez turbiny (np. 1.9 SDI).

Re: Kryzys w Grecji. Ekonomista: Dlatego nie będzie żadnych reform

Pilsener / 2012-02-12 20:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
U nas jest to samo, tylko skala mniejsza, polska to taka "Grecja 10-20 lat temu". Zresztą dziwne, że Grecja w ogóle jest w UE a tym bardziej w strefie ojro - to gospodarcza IV liga (kraje z przewagą komunizmu takie jak Indie, Bangladesz, Brazylia czy Egipt). Niżej jest tylko Rosja, Białoruś i Ukraina - czemu one nie są w UE i strefie ojro?

Re: Trójka-politycy-emerytury

Pilsener / 2012-02-11 12:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mity na temat "reformy" lansowane przez "wybiórczą", "głos plebsu" i inne "niezależne" media bardzo łatwo obalić, oto dwa podstawowe:

1. BO DEMOGRAFIA - czy ja wymyśliłem system, w którym jedni pracują na drugich? Nie! Czy go stworzyłem lub wdrażałem? Nie! Czy go popierałem lub popieram? Nie! Jeśli przez 50 lat płaciłem 1000 zł na ZUS to nie mogę dostawać przez 7 lat nawet tego 1000 zł bo jakaś demografia? Nie obchodzi mnie demografia! To argument z tych, że musimy pracować dłużej bo w USA murzynków biją. Jeśli politycy wymyślili system zależny od populacji niedźwiedzi polarnych to niech oni ponoszą tego konsekwencje a nie ja!

2. BO BRAK KASY - kasa jest, tylko nie tam gdzie się jej szuka - czyli w kieszeniach zwykłych ludzi. Jest kilka milionów uprzywilejowanych, którzy po pierwsze: nie płacą składek do ZUS lub płacą bardzo niskie a po drugie: przechodzą na emeryturę nawet po 15 latach pracy. Jak nie ma kasy to czemu do zwiędłego **ja pozwalacie paru milionom nie płacić składek a kolejne parę wysyłacie na wcześniejsze emerytury? Dlatego powtórzę jeszcze raz: tu nie chodzi o brak kasy czy "zapaść" systemu, tylko o to, by zwykłych ludzi jeszcze bardziej okraść z ich uczciwie zarobionych pieniędzy.

Teraz albo wcale??

Pilsener / 2012-02-10 22:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powody "reformy" nawet dziecko obali:

1. BO DEMOGRAFIA - czy ja wymyśliłem system, w którym jedni pracują na drugich? Nie! Czy go stworzyłem lub wdrażałem? Nie! Czy go popierałem lub popieram? Nie! Jeśli przez 50 lat płaciłem 1000 zł na ZUS to nie mogę dostawać przez 7 lat nawet tego 1000 zł bo jakaś demografia? Nie obchodzi mnie demografia! To argument z tych, że musimy pracować dłużej bo w USA murzynków biją. Jeśli politycy wymyślili system zależny od populacji niedźwiedzi polarnych to niech oni ponoszą tego konsekwencje a nie ja! Niech politycy zmienią system a jeśli nie potrafią - to należy zmienić polityków.

2. BO BRAK KASY - kasa jest, tylko nie tam gdzie się jej szuka - czyli w kieszeniach zwykłych ludzi. Jest kilka milionów uprzywilejowanych, którzy po pierwsze: nie płacą składek do ZUS lub płacą bardzo niskie a po drugie: przechodzą na emeryturę nawet po 15 latach pracy. Jak nie ma kasy to czemu do zwiędłego **ja pozwalacie paru milionom nie płacić składek a kolejne parę wysyłacie na wcześniejsze emerytury? Dlatego powtórzę jeszcze raz: tu nie chodzi o brak kasy czy "zapaść" systemu, tylko o to, by zwykłych ludzi jeszcze bardziej okraść z ich uczciwie zarobionych pieniędzy.

A oliwy do ognia dolewa prezydent polski mówiąc: "przywykliśmy do dobrobytu" - jak bardzo trzeba gardzić rasą ludzką żeby coś takiego powiedzieć? Rozumiem, że mamy pracować dłużej bo wyższe kasty przywykły do dobrobytu, tak? Tak samo jak pan popędza niewolników, bo chce mieć złocony powóz! Posrebrzany już niemodny!

W tej chwili mogę liczyć na to, że wróci do mnie jakieś 20% zapłaconych "składek" (bo to de facto podatek). Po "reformie" ma wrócić 15%. A co z pozostałymi 85% się dzieje panie Tusk? Może to wymaga reform? Może to stopa zwrotu tego co wpłacamy do ZUS jest za niska a nie my pracujemy za krótko lub oddajemy za mało?

Niewolnictwo zniesiono w XIX wieku a My - zwykli ludzie też porozbijamy swoje kajdany - mam nadzieję, że w XXI wieku!

Założę się że...

Pilsener / 2012-02-10 20:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
... sondaże byłyby lepsze gdyby premier reprezentował zwykłych ludzi a nie grupy uprzywilejowane. Jedyną logiczną reformą jest uzależnienie emerytury od płaconych składek i stopniowe przechodzenie na system kapitałowy. Tymczasem u nas jest wręcz odwrotnie:
- od systemu kapitałowego się odchodzi (presja na likwidacje OFE zamiast jego zreformowania)
- przywileje emerytalne zostaną zachowane czyli przepaść pomiędzy zwykłymi ludźmi a uprzywilejowanymi jeszcze się pogłębi (bo będą przechodzić na emeryturę dodatkowo o 2 lata wcześniej niż zwykli ludzie)
- przywileje składkowe zostaną zachowane - czyli ci co nie płacą składek lub płacą je znikome (jak np. beneficjenci KRUS) mogą spać spokojnie

Zacznijcie u licha brać pod uwagę zwykłych ludzi! Dlaczego oni mają być na samym dole drabiny społecznej? Czy te 5-6 milionów osób (plus ich rodziny) to nie jest elektorat? Dlaczego zawsze w tym p*****m kraju interes jakiejś grupy ma być ważniejszy od interesu ogółu?

Re: Wyższy wiek emerytalny. Będą o tym dyskutować

Pilsener / 2012-02-10 19:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Brakuje jeszcze jednego celu:
- "skarpeta" dla polityków na trudne czasy. Pieniądze w OFE nie są naszą własnością i politycy mogą je stamtąd zabrać jeśli przyjdzie im na to ochota. Co już zresztą po części uczynili.

Re: Wyższy wiek emerytalny. Będą o tym dyskutować

Pilsener / 2012-02-10 19:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Byłem jednym z pierwszych przeciwników reformy emerytalnej. Jej główne cele opublikowałem jako jeden z pierwszych:
- wykazanie wyższości ZUSu i wybicie obywatelom z głowy systemu wolnorynkowego, dlatego właśnie jednym z podstawowych założeń OFE były wysokie koszty ich funkcjonowania i prowizje oraz niskie stopy zwrotu, po prostu OFE celowo były zaprojektowane jako niewypał by politycy dostali do ręki pretekst by zabrać stamtąd naszą kasą "ratując ją" przed chciwymi bankierami, kryzysem etc.
- zwiększenie deficytu budżetowego, mając pewnego kupca obligacji skarbowych rząd obniża koszty obsługi długu, czyli może zadłużać się bardziej
- ciche podniesienie podatków, oddajemy teraz od 40% pensji wzwyż, bo przecież "składka" to z definicji zwykły podatek, jest pobierana przymusowo i trafia w ręce rządu
- podreperowanie budżetu ZUS dzięki przekazywaniu składek naokoło (przez ZUS zamiast bezpośrednio do OFE) "wyparowuje" część środków, jakie ZUS potrąca sobie tylko za to, że pośredniczy między nami a OFE
- zwiększenie zatrudnienia w administracji, dzięki skrajnemu skomplikowaniu systemu i sztuczkom takim jak włączenie ZUSu w system OFE
- osiągnięcie krótkoterminowego poparcia politycznego poprzez żerowanie na naturalnych ludzkich marzeniach o spokojnej starości

Reforma musiała nie wypalić bo choć cele były szczytne (wdrożenie systemu kapitałowego) to już same założenia złe a realizacja to już kompletne fiasko.

I co z tego?

Pilsener / 2012-02-10 19:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Takich wiceministrów jest w rządzie grubo ponad stu. Sam Rostowski ma 10-ciu. Ale kryzys, więc trzeba oszczędzać, podnosić wiek emerytalny.

Niech wyjdzie z rządu

Pilsener / 2012-02-10 19:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Miały być reformy a nie kolejne podwyżki podatków, to nie są nawet pseudo-reformy, to co proponuje jeden z największych na świecie rządów to śmiech i kpiny. Bo jak inaczej nazwać takie sk*****o, gdzie kilka milionów osób nie płaci składek lub idzie na emerytury po 15 latach pseudo-pracy (polegającej np. na uwodzeniu celebrytek i rozbijaniu drogich aut) a jednocześnie trzeba podnieść wiek emerytalny tym, którzy na to pracują do 65 roku życia! Miałem dostać 20% tego, co włożyłem do ZUSu - dziś widzę, że nie dostanę nawet tego! I to mają być te reformy?

A prezydent też nie lepszy, "przywykliśmy do dobrobytu" nam prawi - kto niby? Jak można mówić np. 2 milionom polaków którzy wyemigrowali za pracą albo 5 milionom zagrożonym ubóstwem, że przywykli do dobrobytu! W dodatku samemu będąc przykutym do państwowego koryta jak niewolnik do łańcucha! Może należało powiedzieć "Ponieważ my, uprzywilejowani przywykliśmy do dobrobytu więc Wy, plebs musicie pracować przez to dłużej" - ale by powiedzieć prawdę brakuje odwagi, co?

Fałszywe mity na temat "reformy"

Pilsener / 2012-02-10 11:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mity na temat "reformy" lansowane przez "wybiórczą", "głos plebsu" i inne "niezależne" media bardzo łatwo obalić, oto dwa podstawowe:

1. BO DEMOGRAFIA - czy ja wymyśliłem system, w którym jedni pracują na drugich? Nie! Czy go stworzyłem lub wdrażałem? Nie! Czy go popierałem lub popieram? Nie! Jeśli przez 50 lat płaciłem 1000 zł na ZUS to nie mogę dostawać przez 7 lat nawet tego 1000 zł bo jakaś demografia? Nie obchodzi mnie demografia! To argument z tych, że musimy pracować dłużej bo w USA murzynków biją. Jeśli politycy wymyślili system zależny od populacji niedźwiedzi polarnych to niech oni ponoszą tego konsekwencje a nie ja!

2. BO BRAK KASY - kasa jest, tylko nie tam gdzie się jej szuka - czyli w kieszeniach zwykłych ludzi. Jest kilka milionów uprzywilejowanych, którzy po pierwsze: nie płacą składek do ZUS lub płacą bardzo niskie a po drugie: przechodzą na emeryturę nawet po 15 latach pracy. Jak nie ma kasy to czemu do zwiędłego **ja pozwalacie paru milionom nie płacić składek a kolejne parę wysyłacie na wcześniejsze emerytury? Dlatego powtórzę jeszcze raz: tu nie chodzi o brak kasy czy "zapaść" systemu, tylko o to, by zwykłych ludzi jeszcze bardziej okraść z ich uczciwie zarobionych pieniędzy.

Re: Kryzys w Grecji to Subwencje UE zniszczyły Grecję

Pilsener / 2012-02-09 15:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale to mało. PKB wytwarza u nas około 4-5 milionów osób, powinno ich być co najmniej dwa razy tyle. To właśnie dlatego mamy niskie PKB na osobę choć efektywność i czas pracy mamy bardzo dobrą. Dodatkowo polski rząd skupia się na tym, jak opodatkować bardziej te 4-5 milionów osób które wytwarzają PKB a nie na tym, żeby ich liczba rosła.

Re: Grecja powinna wylecieć ze strefy euro

Pilsener / 2012-02-09 13:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Tylko głupcy płacą podatki" - ma rację! Przecież te pieniądze idą na synekury i przywileje dla pachołków władzy. Płacenie jak najniższych podatków jest naszym moralnym i patriotycznym obowiązkiem.
- moralnym, bo mamy zobowiązania wobec swoich rodzin
- patriotycznym, bo płacąc mniejsze podatki ocalimy dla kraju wiele pieniążków. Inaczej te pieniądze dostaną politycy i ich kolesie.

Re: Likwidacja NFI to nieudana prywatyzacja

Pilsener / 2012-02-09 09:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Ludzie zostali oszukani" - no bo przecież o to w tym chodziło chyba, co nie? Istotą prowadzenia państwa polskiego jest oszustwo, jego głównym filarem kłamstwo a misją - wyzysk.

Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - mmx.]

Re: Tyle podatnicy zapłacą za ratowanie Grecji

Pilsener / 2012-02-08 14:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto kazał bankom centralnym kupować te obligacje? Nie ja przecież.

Na Islandii ludzie się zbuntowali i obalili socjalistyczny rząd którego doktryną było "prywatyzacja zysków, nacjonalizacja strat"

Nowy rząd ogłosił niewypłacalność długu oraz pracuje nad nową konstytucją, która zakaże tego typu praktyk.

I kto przywykł do tego dobrobytu?

Pilsener / 2012-02-08 14:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ludzie pracujący za 2 tys. brutto z czego połowę im państwo zabiera?
Emeryci dostający około 60% średniej pensji?
Obywatele pracujący na umowy śmieciowe po 2 ojro za godzinę (a często nawet i tego nie dostają)?

Ten Komorowski (kimkolwiek on jest) gada kompletne bzdury! On w ogóle był kiedyś w polsce? Jak można powiedzieć komuś, kto 35 lat mieszkał w polsce, że przywykł do dobrobytu! Przecież to jest kpina! Jak można tak bardzo gardzić zwykłymi ludźmi?

Najnowsze wpisy