Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Szokujące przecieki z CBA. Dyrektor z MSWiA wziął rekordową łapówkę

Pilsener / 2011-10-28 15:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Korupcja to naturalne zjawisko, jest to skutek a nie przyczyna - skutek oczywiście braku demokracji i wolnego rynku. Gdy nie można handlować legalnie to robi się to nielegalnie.

W krajach totalitarnych bywa nawet 12 rodzajów policji i drugie tyle tajnych służb a jakoś nie przeszkadza im to zajmować czołowe pozycje w rankingach korupcji.

Korupcja to efekt nadmiaru władzy a nie jej niedoboru.

Skończ już Fedak

Pilsener / 2011-10-28 09:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Nie mają doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji" - jakoś to im nie przeszkadza pracować w urzędach i biurach partyjnych! Ani za granicą!

Tak samo młodzi nie chcą mieć dzieci, bo są be - tylko jakoś w UK rodzą na potęgę!

Kończ Fedak i wstydu nam oszczędź. Łatwo się wypowiadać, jak ktoś był całe życie na garnuszku partii i podatników! Spróbuj znaleźć pracę na wolnym rynku i swoje mądrości wygłaszać przyszłym pracodawcą. Szybko wyjdzie, kto tu naprawdę nie ma żadnych kwalifikacji! Bo co ty Fedak umiesz robić poza mówieniem "spie..." do kolegów z rządu?

Re: Polakom grożą znaczne podwyżki cen dostaw wody

Pilsener / 2011-10-25 21:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od lat UE ma o to pretensje i nie tylko o to - ale czy od polskich polityków i największego na świecie rządu Donalda Tuska można oczekiwać, że będą się kalać tak przyziemnymi problemami jak czystość wody w kranach? Oni wszyscy są przecież stworzeni do rzeczy wyższych! Może nowo planowane ministerstwa i kilkadziesiąt tysięcy nowych urzędników rozwiąże ten problem!

Re: Palikot przekaże swoje pensje poselskie na pomoc społeczną

Pilsener / 2011-10-25 20:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Właśnie dlatego każda praca czy stanowisko związane z kluczem politycznym powinno być wykonywane społecznie! Szybko by się okazało, kto się pcha do polityki tylko dla kasy. Polityka powinna być ukoronowaniem życiowej drogi - dorobiłem się, pokazałem co umiem, teraz chcę coś zrobić dla innych. Tymczasem w tym kraju kto jest na czele? Sami życiowi nieudacznicy, jak ktoś kto w PRLu był drobnym urzędnikiem ma przeprowadzić kraj bezpiecznie pomiędzy kapitalizmem a socjalizmem?

Do polityki powinno się iść coś zrobić a nie się dorobić. W USA żaden biedak nie miałby szans, wyśmialiby go. I skąd by wziął kasę na kampanię? A u nas podatnicy płacą, następnie partyjni bonzowie to dzielą i człowiek na całe życie zostaje niewolnikiem partii i jej układów, jak pies na łańcuchu, zero niezależności.

Re: Niemcy chcą sądzić zadłużające się państwa

Pilsener / 2011-10-25 20:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Już dawno bym został gdyby nie fakt, że jest to jeden z 400 zawodów do których dostęp w polsce jest ściśle reglamentowany.
Pilsener / 2011-10-24 00:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację, to takie pitolenie "jak upadnie stocznia, to upadną kooperanci, potem ich kooperanci a w końcu cała gospodarka" - tymczasem upadek stoczni okazuje się zbawienny dla wierzycieli bo mogą odzyskać swoje długi i dla dłużników bo mogą teraz produkować bez przeszkód.

Niestety

Pilsener / 2011-10-23 13:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politycy nam wmawiają, że jak się reglamentuje dostęp do 400 zawodów to jest to kapitalizm i to jest złe - trzeba się więc oburzać i reglamentować dostęp do wszystkich zawodów! Niedługo żeby zostać sprzątaczką trzeba będzie przejść państwowy egzamin z włazidupstwa i oczywiście go opłacić. Ale kto jest winny? Kapitalizm oczywiście!

Młodzi ludzie nie rozumieją prostych zależności ekonomicznych oraz obłudy i fałszu polityków. Oburzają się, że nie mają pracy a jednocześnie popierają polityków którzy im tą pracę odbierają a potem wydzielają po kropelce ochłapy. Dają się też łatwo poszczuć przeciwko komukolwiek - Żydom, bankierom, Eskimosom. Tylko politycy jak zawsze są bez winy.

Każdy kryzys ekonomiczny to woda na młyn polityków - mogą nakładać wyższe podatki, skłócić ludzi, pozyskać głosy niezadowolonych, zdobyć więcej władzy i zatrudniać więcej biurokratów budując w ten sposób prawdziwe imperia. Świetny przykład to Grecja - każdy odchodzący rząd zostawiał w prezencie kilkadziesiąt tysięcy nowych stanowisk dla swoich działaczy. Czy tak wygląda kapitalizm? Przejrzyjcie na oczy ludzie, to nie kapitalizm jest waszym wrogiem tylko politycy!
Pilsener / 2011-10-23 01:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto głosuje inaczej ten dureń? Arogancja to cecha przypisywana burżuazji a nie partii głoszącej ideę "solidarnej polski", wyborcy nienawidzą pyszałków i arogantów bo kojarzą im się ze znienawidzą burżuazją. Palikot chociaż umiał zmobilizować swój elektorat, natomiast Kaczyński robi wszystko by swój stracić.

Po co?

Pilsener / 2011-10-22 22:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zablokować możliwość zadłużania się i problem z głowy. Wprowadzić zasadę, że w ciągu minimum 3 lat budżet powinien się równoważyć i nie ma zmiłuj. Jak długo mamy wysłuchiwać bajek nie tylko o tym, że zadłużanie nie ma negatywnych wpływów na gospodarkę a wydatki rządowe są wręcz zbawienne a ich obcięcie może skończyć się tragicznie! Skoro firmy prywatne muszą i mogą zaciskać pasa i nie kończy się to tragicznie to mogą też urzędnicy.

Wk.... jest, że dorwie się do koryta ekipa, narobią długów i ustawią się za to a potem obywatele muszą płacić wyższe podatki, by to pokryć.

Jak można ciągle zatrudniać kolesi a gdy brakuje dla nich kasy to tłumaczyć to kryzysem, musimy zaciskać pasa i tak dalej. No dobrze, ale dlaczego MY musimy zaciskać a np. nauczyciele dostają 7% podwyżki chociaż jest niż demograficzny, jest za dużo nauczycieli i jest to druga najbardziej zadowolona ze swojej sytuacji grupa zawodowa?
Pilsener / 2011-10-22 22:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To przecież od pracodawcy zależy, na jakich warunkach zatrudni pracownika! Praca zdalna jest w porządku, co jakiś czas się robi zebrania a rozlicza zadaniowo.

Niestety olbrzymia większość szefów nie umie rozliczać pracowników zadaniowo bo nie mają pojęcia o tym, co oni robią. Jeśli kierownikiem zespołu programistów java jest technolog drewna to nic dziwnego, że potrafi ich rozliczać tylko z wyglądu i czasu spędzonego w pracy.

Siedzą potem szczury w pracy po 14 godzin a g.... robią bo mózg może efektywnie pracować tylko 2 godziny dziennie.

Mój poprzednik nie wyrabiał się z robotą i robił dużo błędów a szef się mnie czepiał, bo wychodzę po 8 godzinach z pracy! Wychodziłbym po 4 gdyby nie wymóg siedzenia na d... 8 godzin. Potem mnie wywalono bo "okazywałem mało zaangażowania" - a do mojej pracy nie było ani jednej krytycznej uwagi! Potem każdy się dziwi, że firmy padają jak muchy.

Re: Kaczyński jest jak samiec alfa

Pilsener / 2011-10-22 22:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To Kaczyński i nikt inny odpowiada za porażkę PISu. Lekceważąc swoich działaczy lekceważy się też wyborców - jak można sobie przesuwać kandydatów na posłów z okręgu do okręgu jakby to były pionki? Tylko na Śląsku w ten głupi sposób stracono 6 mandatów - bo najważniejsze są partyjne układy a nie wyborcy. Gdy się gardzi wyborcami i traktuje ich jak skończonych kret***w to się po prostu nie wygrywa wyborów. Nie będę głosował na Pana X tylko dlatego, bo tak chce prezes K. - może mnie w d.. cmoknąć, będę głosował na skutecznych polityków ze swojego regionu! A jeśli ich wywalicie z listy to nie dostaniecie mojego głosu w ogóle!

Zresztą trzeba być wyjątkowo marnym politykiem by przegrywać ciągle z kimś takim jak Donald Tusk i jego największym na świecie rządem nieudaczników i partyjnych wazeliniarzy, w polityce nie wystarczy sama ideologia i negatywne emocje, potrzeba też pragmatyzmu! Uczcie się od Palikota który z niczego praktycznie w kilka miesięcy stworzył 3-cią siłę polityczną.

Prawda jest też taka, że Tusk nigdy by nie wygrał gdyby nie strach przed PISem. Kaczyński zafundował Tuskowi zwycięstwo gromadząc chyba największy możliwy negatywny elektorat.

Re: Ekonomiści ostrzegają: Jeżeli nic nie zrobimy czeka nas krach

Pilsener / 2011-10-22 01:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"wysoki dług ma fatalny wpływ na wzrost gospodarczy - mówili ekonomiści" - k.. czy przypadkiem ci sami ekonomiści nie mówili, że ograniczanie wydatków rządowych ma fatalny wpływ na PKB? I że gospodarkę można pobudzać emitując obligacje bo przecież każdy bank udzieli jakiejś firmie kredytu zamiast kupić te obligacje!

Mam głęboko w d... wypowiedzi ludzi, których choć część uposażenia pochodzi z pieniędzy podatników. Są niewiarygodni.
Pilsener / 2011-10-20 23:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego tyle lat był u władzy :) A w Libii pracowało bardzo wielu polaków, zwłaszcza lekarzy - Kaddafi bardzo ich cenił.

Kaddafi był spoko

Pilsener / 2011-10-20 23:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dopóki płynęła ropa... każdy Merkel i Sarkozy (że już nie wspomnę o Berluskonim) kłaniali mu się w pas. Gdy utracił kontrolę nad krajem zaczął być niewygodny i stał się kozłem ofiarnym, złym i wrednym dyktatorem.

Hahaha

Pilsener / 2011-10-20 11:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Typowy pomysł głupich polityków z UE. Ktoś przynosi złe wieści? Zastrzelić a wieści spalić.

Czym się różnią komisarze unijni czy rządowi od Chruszczowa, Breżniewa czy Gomułki? Tylko i wyłącznie czasem, w którym żyją. Niech się lepiej zajmą uregulowaniem pojemności spłuczki klozetowej czy prostowaniem bananów by spełniały unijne normy.

Najnowsze wpisy