Forum

Komentarze użytkownika "Pilsener"

Komentarze użytkownika: Pilsener

Re: Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu

Pilsener / 2011-09-03 18:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety partie polityczne żyją z budżetówki więc nie będą ciąć gałęzi, na której siedzą. Trzeba by zmienić system a mogą to zrobić tylko sami zainteresowani - błędne koło.

Re: Można uniknąć podatku od spadków i darowizn

Pilsener / 2011-09-03 11:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie tak jest! Dlatego ja polecam osobom, które chcą kupić mieszkanie z dopłatą (a się nie łapią bo mają np. już 3 mieszkania czy nie spełniają innych kryteriów) następujący sposób:
1. Znaleźć kogoś z rodziny, kto spełnia kryteria
2. Ta osoba bierze kredyt a my go poręczamy i spłacamy
3. Mieszkanie jest przepisywane na nas
I już możemy się cieszyć z dopłaty! Wszystko w 100% jest legalne.

Re: Nowy egzamin gimnazjalny. Będzie trudniej?

Pilsener / 2011-09-03 11:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A może dlatego, że są wybory? I trzeba się wykazać przewalając z pustego w próżne? Dzieci głosu nie mają, więc są idealnym celem dla różnych politycznych eksperymentów.

Pewnie że mnie nie obchodzą

Pilsener / 2011-09-03 11:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czemu ma mnie obchodzić debata w której politycy kombinują, jak się dobrać do tej drugiej połowy wynagrodzenia, która mi jeszcze została? W średniowieczu była dziesięcina a my niedługo też będziemy płacić "dziesięcinę XXI wieku!" czyli 10% dla nas a reszta dla polityków.

Jak mam popierać i słuchać polityków jak oni tylko nakładają nowe podatki i regulacje by zatrudniać jeszcze więcej kolesiów i wymuszać jeszcze więcej łapówek?
Pilsener / 2011-09-03 01:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co proponujemy? OBNIŻENIE wydatków! By obywatele mieli do dyspozycji więcej niż 50% wytwarzanego dochodu i żeby opłacało się pracować! Wspierać tych co pracują a nie pasożytów - nagradzać pracujących, zwykłych ludzi a nie "biednych" cwaniaczków, alkoholików, patologię czy elektorat. Państwo powinno zapewnić nam infrastrukturę i bezpieczeństwo a nie bawić się w leczenie, edukację, smażenie jajecznicy...
Pilsener / 2011-09-02 22:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A jaki poziom może mieć polityka? Polityków należy wykpić i wydrwić a "poziom" zachować na dysputy bardziej merytoryczne. Polityk czy żywy czy martwy zawsze będzie dla mnie obiektem drwin i szyderstw.

Re: Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu

Pilsener / 2011-09-02 22:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"czyjejś śmierci" - byłego prezydenta nazywasz "kimś tam"? Zawsze będę drwił i szydził z polskich polityków, nieważne czy żywych czy martwych.

Duperele

Pilsener / 2011-09-02 22:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zabrać bogatym a dać biednym, hahaha! Dobre! Ale niczego innego się nie spodziewałem po Gomułce Bis. Hasło dla elektoratu chwytliwe a dla normalnych ludzi żałosne i infantylne.

ZAWSZE ciężar utrzymania aparatu państwowego będzie spoczywał na biedakach, bo nawet gdyby te parę promili najbogatszych zechciało płacić w polsce podatki, to pewnie będą beneficjentami KRUSu albo specjalnej strefy ekonomicznej gdzie są zwolnieni z podatków! Powiem więcej - może dostaną kilkadziesiąt milionów ojro dotacji jak Dell??

Jak chcecie, żeby bogaci płacili w polsce podatki to zlikwidujcie ulgi i wprowadźcie podatek liniowy! To co jest teraz i to co proponują politycy to wady komunizmu i kapitalizmu w zdwojonej mierze.

Oczywiście krucjata przeciwko bogatym to w polsce podstawa, taki burżuj będzie nam tu inwestował i jeszcze tworzył miejsca pracy które są konkurencją dla tych, które rozdają politycy!

Re: Kaczyński zapowiada: Obejmę stery rządu

Pilsener / 2011-09-02 19:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak samo jak jego brat próbował dużą tutkę sterować?
Jest jeszcze jedna duża tutka, proponuję te stery mu oddać i kurs na Madagaskar!

Banialuki

Pilsener / 2011-09-02 19:46 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Właśnie oglądałem kawałek, pitolą takie smuty i farmazony że się rzygać chce od tego.
Niech mi ktoś powie, dlaczego płacąc całe życie składki dwa razy wyższe niż średnia rynkowa muszę czekać 8 lat na prosty zabieg? Nikt mi tego nie powie, za to oni pitolą: "daj nam dwa razy więcej to wtedy coś tam coś tam".
Pilsener / 2011-09-02 12:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Szkoda mi kredytowców" - mi też, to dopiero preludium do tego, co będzie później - im niżej obcieli teraz stopy tym wyżej je podniosą w przyszłości by walczyć z inflacją (a jestem przekonany, że następnym problemem będzie inflacja). Kto przetrwa kurs CHF w okolicach 4 PLN tego dobiją wysokie stopy procentowe.

Przesada!

Pilsener / 2011-09-02 12:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dane ze Szwajcarii były gorsze od poprzednich ale lepsze od prognoz stąd wzrost CHF!~A dane z eurolandu były dużo gorsze.

Należy pamiętać, że silna rodzima waluta uderza przede wszystkim w kraje, których gospodarka jest oparta o eksport surowców a import wyrobów przetworzonych!

Tymczasem Szwajcaria nie konkuruje ceną, lecz jakością, drogi CHF to tańsze surowce dla ich gospodarki, sprzyja to także rozbudowanemu u nich systemowi bankowemu. Dlatego nie spodziewam się tam tragedii z powodu drogiego CHF.

Re: Niemcy: Rezygnacja z atomu wpłynęła na osłabienie wzrostu gospodarki

Pilsener / 2011-09-01 13:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przypomina mi to panikę ze szczepionkami na świńską grypę... nakupowali szczepionek a potem się okazało, że wywali kasę w błoto.
Tu tak samo, wyłączyli szybko elektrownie a potem będą się zastanawiać, skąd wziąć prąd. Wystarczyło sprawdzić standardy bezpieczeństwa.
Pilsener / 2011-08-31 09:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, to jest tak zwana "wyuczona bezradność" - hodujemy pokolenie, które będzie skazane na nędzę i pomoc państwa.

Re: Rolnicy zarabiają coraz mniej. Chociaż nie wszyscy

Pilsener / 2011-08-31 09:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przede wszystkim należy oddzielić rolników od producentów żywności:

1. Rolnik - posiada niewielkie gospodarstwo najczęściej po to, by płacić KRUS zamiast ZUS, żyje z socjalu, dopłat oraz działalności pozarolniczej, jeśli coś produkuje to na własne potrzeby lub bardzo wąski rynek lokalny. Gospodarstw rolniczych jest ponad 2 miliony. Wg obecnych standardów to bardziej działkowcy niż rolnicy.

2. Producent żywności - posiada duże gospodarstwo i produkuje na skalę przemysłową, 60% plonów pochodzi właśnie od producentów żywności, jest ich około 20 tysięcy, zaopatrują się u nich wszystkie większe firmy oraz 90% właścicieli małych stoisk i straganów.

Polski rząd sam wyhodował sobie duży problem utrzymując PRLowski system ingerencji w rynek rolny. Jak długo jeszcze będziemy utrzymywać pseudo-rolników z naszych podatków oraz dopłacać do produkcji burżujom co mają po 50 tysięcy hektarów?

Najnowsze wpisy