Forum

Komentarze użytkownika "podatnik"

Komentarze użytkownika: podatnik

Re: Prawo pracy: Pracownicy dostali broń na szefów

podatnik / 2009-01-23 16:06 / Bywalec forum
to teraz już każdy nieudacznik będzie miał możliwość nieograniczoną
uważać się za ciemiężonego.

Re: Pracodawcy będą krócej płacić chorobowe

podatnik / 2009-01-20 14:16 / Bywalec forum
ZUS by miał na płacenie L4 od pierwszego dnia , jak by zaczeli kontrolować zasadność zwolnień.
Walka z lewymi L4 to walka z wiatrakami.ZUS sie nie interesuje wogóle dniami za które płaci pracodawca, ewentualnie ich rusza jak oni zaczynają płacić . System kontroli jest śmieszny , jeżdżą na kontrolę raz w tygodniu , nie kontrolują lekarzy orzeczników.
Mam pewne doświadczenia w tym wzgledzie i wiem jak to wygląda - pracownik mówi w oczy nie bedę tego robił idę na L- 4 , jak zgłaszam do ZUS i wnoszę o kontrolę to muszę czekać aż mo dośle to l- , potem nie mają samochodu żeby jechać na kontrolę , potem w końcu stwierdzają ,że nieprawidłowe ale tylko od dnia kiedy byli na kontroli mogą zakwestionować to zwolnienie.

Re: Odlewnie Polskie upadają przez opcje

podatnik / 2009-01-20 13:33 / Bywalec forum
Jak się bawi w spekulanta , ten co powinien zarabiać na produkcji to tak się kończy.
Każdy powinien to robić na czym się zna. Zarząd powinien odpowiadać za działanie na szkodę spółki.

Re: Zarzuty dla byłego ministra skarbu

podatnik / 2009-01-19 15:59 / Bywalec forum
Jak tak dalej pójdzie to na ministra skarbu tylko z łapanki
bedzie można kogoś zwerbować.
Dzisiaj to wszyscy tacy mądrzy- szkoda ,że jak sprzedawał
nie było mądrego co by powiedział,że za tanio.
Dzisiaj ja też wiem co kupiłam 5 lat temu za drogo - tylko,że pięć lat temu wszyscy mi radzili ,że okazja.
APELUJĘ O ROZSĄDEK w sprawach prywatyzacji.

Re: Płaskoń: Biurokratyczna akcja ogniowa

podatnik / 2009-01-19 15:55 / Bywalec forum
Jak zwykle znowu ważny był papier , ustawa , możliwośc sciągniecia kasy od przedsiębiorców , a kto by się tam bezpieczeństwem naprawdę przejmował , to znowu tylko pretekst jak w wielu innych ustawach zgodnych z Dyrektywami UNI.

Re: Płaskoń: Biurokratyczna akcja ogniowa

podatnik / 2009-01-19 15:52 / Bywalec forum
Urzędnikom i politykom brak poprostu wyobraźni.
Mam propozycję niech sobie teraz wyobrażą ewakułację z 10-cio pietrowego budynku , gdzie na każdym pietrze jest kilka małych firm i każda ma srażaka na etacie , który bedzie dowodził w swojej firmie.
Pomijam koszty , brak mocy szkoleniowych- bo o tym to akurat nasi urzędnicy i politycy przy żadnej okolicznści wprowadzaniu czegokolwiek nie myśla.

Re: Nasze czy moje? Wszystko o intercyzie

podatnik / 2009-01-19 13:42 / Bywalec forum
Uważam,że każde małżeństwo powinno mieć rozdzielność majątkową. Jest to normalna sprawa ,każdy powinien sam odpowiadać za swoje długi i dysponować swimi pieniędzmi. Taka jasność sytuacji pomaga , a nie utrudnia. Zakochani mogą się przekonać też , czy drugiej osobie zależy na kasie , czy na człowieku.
Po za wszystkim jest to praktyczne. Zycie niesie różne niepodzianki , a intercyza od niejednej nas uchroni. Majątek dziedziczony po rodzicach jest zawsze majątkiem odrębnym niezależnie od tego kiedy się go nabyło. Dziedziczy się również długi .
Sprawa dziedziczenia i odpowiedzialności majatkowej to bardzo rozbudowana dziedzina prawa. Niestety w polsce wiedza ludzi jest znikoma. Za komuny nikt nic nie miał i wygodne było być we wspólnocie majatkowej i niewiele się ryzykowało , ale dzisiaj jest inaczej. Przed ślubem należy o tym pomyśleć na zimno bez emocji i najlepiej z poradą prawnika.

Re: Brak BHP-owca nie będzie na razie karany

podatnik / 2009-01-13 16:07 / Bywalec forum
Czy ktoś wie gdzie można przeszkolić tego pracownika. Nie natrafiłam na żadne oferty takich szkoleń. Czy chodzi o to żeby dać zatrudnienie emerytowanym strażakom .

Re: Posłowie chcą zmniejszyć obciążenie banków

podatnik / 2009-01-13 10:34 / Bywalec forum
Zwracam uwagę,że do obecnego kryzysu doprowadziło rozdawanie kredytów żeby sztucznie nakręcić koniunkturę- czy to nić nikogo nie nauczyło.

Re: Posłowie chcą zmniejszyć obciążenie banków

podatnik / 2009-01-13 10:32 / Bywalec forum
Podejmując taka decyzję należy wziąć pod uwagę fakt ,ze zaistnieje takie zjawisko jak więcej złych kredytów , nie spłacanych - a depozyty ciułaczy należy chronić.
Niestety puki co to Ci co oszczędzają , rozsądnie gopodaruje płacą za spekulantów. Może wreszcie ktoś jednak pomyśli o tym wyrobniku co oszczędza z trudem zarobiony grosz i zabroni go okradać przez hochsztaplerów i pseudo specjalistów od ekonomii.
podatnik / 2009-01-13 10:29 / Bywalec forum
Bardzo byś się mugł ździwić tą cywilizacją w innych krajach UNI gdybyś tam mieszkał i rozumiał język na tyle , żeby wiedzieć co się tam dzieje naprawdę. Nasi kochani rodacy co tam mieszkają chwalą wszystko bo mało co rozumieją.

Re: Prezydent: Nie ma szans na euro w 2012 roku

podatnik / 2009-01-07 16:24 / Bywalec forum
O tak ważnej sprawie z punktu widzenia gospodarki nie może decydować przecietny obywatel , bo nie ma o tym pojęcia.
Nie chcę się rozwodzić zbytnio , ale z obecnej sytuacji odnoszą korzyści wyłacznie spekulanci.
Wiele osób ta sytuacja skłoniła do przyspekulowania i stracili miliony.
Gdybyśmy byli w Euro nie byłoby strat na różnicy kursów , strat na opjach , firmy miałyby jasna sytua je , wiedziałyby za czym stoja. A sytuacja przecietnego obywatela zależy nie od pobożnych życzeń rządu czy prezydenta tylko od sytuacji ekonomicznje przedsiebiorstw działających na terenie Polski i to w jakich realiach działają.
podatnik / 2008-12-29 13:05 / Bywalec forum
Właśnie dlatego idzie kryzys,bo jest zbyt wiele socjalizmu na całymświecie.
Venezuela to nie socjalizm tylko komunizm.
W kilka lat zrujnują wszystko co jeszcze mają , a potem kilkadzisiąt bedą to odkręcać.
Obywatele bedą popierać prezydenta do momentu aż nie przejedzą tego co znacjonalizowali , potem nie będzie co przejadać i historia sie powtórzy.
podatnik / 2008-12-22 17:00 / Bywalec forum
Zmieniły się przepisy po nowym roku kapitał na spółkę z o.o. wynosi 5000 zł.
Najlepiej zaczącod zapoznania sie przepisami
Kodeks Spólek Handlowych
i oczywiście ustawy podatkowe , ustawy dotyczące działalnosci którą chce sie prowadzić
nie można robić nic na wariackich papierach bo można mieć potem kłopoty.
Wiedzę najlepiej zdobyć u źródeł , a nie porady na blogu . Działanośc godpodarcza to poważna sprawa , a pytanie na forum jak to robić jest niepoważne
podatnik / 2008-12-22 16:49 / Bywalec forum
Prawdajest taka,że jak ktoś coś sobą reprezentuje i jest dobry , to go nie zwalniają ani normalnie ani dyscyplinarnie i czekają aż wróci z urlopu macieżyńskiego.
Nizaradnymi powinny zajmować się instytucje pomocy społecznje , a nie zakłady pracy bo inna jest ich rola w gospodarce. To ,że jest tak jak jest to wina przepisów , nadmiernych przywileji i zdarza się że z tego powodu ktoś jest niesłusznieźle potraktowany lub skrzywdzony . Niestety nadmierne przywileje spowodowały wysokie koszty w gospodarce
i taka sytuację na rynku pracy jaka jest. Nie może być tak ,że politycy wymyślaja różne przywileje , a kto inny ma za nie płacić od pomocy socjalnej jest budżet , a nie zakłady pracy. Te przepisy spowodowały nienawiść , walkę pomiędzy dwoma grupami społecznymi i to nie jest normalne. Jak dziewczyna jest w ciąży i ma problem to powinna szukać pomocy w innystytucjach do tego powołanych , a nie szukać jelenia co ja przyjmie do pracy i bedzie finansował - to nie jest normalne i nie jest uczciwe ze strony tej osoby, która to robi. A to że przepisy jej na to pozwalają to jedno , ale zwykła ludzka uczciwość to drugie.

Najnowsze wpisy