Forum

Komentarze użytkownika "rafcio55"

Komentarze użytkownika: rafcio55

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

rafcio55 / 2010-03-20 15:19 / Tysiącznik na forum
witam brać inwestorską, dawno tu nie zaglądałem, giełdowy alkoholik "pije" coraz więcej a wy? :)

Re: GPW: Wygasające kontrakty zamieszają na giełdzie?

rafcio55 / 2010-03-20 15:52 / Tysiącznik na forum

2010-03-20 14:44:31 | janlew [ Tysiącznik na forum

Janeczek tu nie ma co sie zastanawiać, duzi spekulanci szykowali sie do tego numeru cały czwartek i piątek co było widać po rosnącym LOP na starej serii, głównym celem było zamknięcie tych kontraktów jak najwyżej. Możemy tylko zastanowić sie dlaczego tak zrobili? Wiadomo mamy trend rosnący od ponad roku więc pytanie dlaczego zamknęli starą serie jak najwyżej jeżeli znowu chcą brać L na kontraktach? To by było troche bez sensu... chyba że chcieli starą serie jak najwyżej zamknąć i brać S na nowej. Wydaje mi sie że teraz wchodzimy w powolny spadkowy trend boczny i obecnie ten "GRUBAS" który ma ponad 30 tysi kontraktów na czerwiec będzie grał na spadki. Trend nie jest łatwo odwrócić dlatego uważam że teraz będziemy świadkami dystrybucji i wywalania papiera przez dużych graczy. Prawdziwe silne spadki zaczną sie w drugiej połowie roku. Jak jest tego tak naprawde nikt nie wie ale przekonamy sie o tym już niebawem a na 100% przy rozliczeniu następnej serii kontraktów na kolejnym cudofixingu :)
rafcio55 / 2010-03-20 17:10 / Tysiącznik na forum
ja jestem niedzwiedziem i budze sie ze snu zimowego :)
rafcio55 / 2010-03-20 18:29 / Tysiącznik na forum

Tylko, że tak było już kilka razy na rozliczaniu serii kontraków od roku

No właśnie tak jak teraz nie było janek.

Jest też możiwość, że starą serię chcieli rozliczyć jak najwyżej i nie ma to związku z
nową

Związek zawsze jest bo na rynku jest ten sam duży gracz i on patrzy długoterminowo.

nie wierzę w istnienie grubego.

Dla mnie jest to ten który posiada obecnie 40%-45% wszystkich kontraktów


Zresztą kilka dni wcześniej nasz wig20 był cały czas zaniżany poniżej szczytów

Janek w środe atakowaliśmy 2500...

Tym bardziej, że SP500 przebił roczne szczyty (to sygnał kupna) i ma ochotę rosnąć
dalej

Dla mnie to sygnał sprzedaży, widać jak jest na siłe wyciągany indeks w końcówkach sesji...
rafcio55 / 2010-03-20 18:33 / Tysiącznik na forum

Tylko po co? Dlaczego akurat wtedy?

Wydaje mi sie że wchodzimy ponownie w etap spowolnienia gospodarczego

zaczyna ożywienie

mam wrażenie że to już szczyt tego ożywienia

Jest też scenariusz, że czeka nas długi boczniak

tak ale z nachyleniem spadkowym
rafcio55 / 2010-03-21 09:09 / Tysiącznik na forum
nie będziemy sie w pyskówki bawić.... kontroluj swoje prostackie zachowanie i nie pokazuj go na publicznym forum....

Re: GPW: Wygasające kontrakty zamieszają na giełdzie?

rafcio55 / 2010-03-21 09:22 / Tysiącznik na forum

2010-03-20 19:22:05 | 94.75.121.* | janlew nielogo


Ależ było Rafciu, ile ty jesteś na bazarze chłopie? Bo ja już 8 rok.

A co to ma do rzeczy? Dyskredytujesz mnie bo jesteś dłużej na giełdzie i pozjadałeś wszystkie rozumy?
Nie wiadomo czy to nawet gracz. Widać tylko jakąś koncentrację, może być to
cokolwiek, również hedge, struktura, Bóg jeden wie co.

Boga w to nie mieszajmy ;) 35 tysi kontraktów robi wrażenie, pewnie ma i S i L ale to że rozliczył kontrakty marcowe tak wysoko może dawać do myślenia

janek w środe atakowaliśmy 2500...


Bezskutecznie, rynek jest jak widać zaniżany.

To że jest zaniżany to tylko twoja subiektywna opinia i nic więcej... równie dobrze ja moge twierdzić że był zawyżany i też mi napiszesz że to tylko moje widzimisie, tutaj możemy tylko stawiać tezy i gdybać a kto ma racje okaże sie za jakiś czas :)
rafcio55 / 2010-03-21 11:29 / Tysiącznik na forum

Zaniżanie to nie jest żądna moja subiektywna opinia, to jest fakt, SP500 przebił
szczyty i rósł mocno dalej, razem z resztą świata podczas gdy my z 2500 spadliśmy do
2444. Co to jest jak nie zaniżanie

Ja to widze inaczej mianowicie tak:

sroda - duzi gracze mający L na kontraktach próbują przebić szczyt styczniowy na wig20, korzystają z dobrego sentymentu na giełdach i przebicia szczytów w USA. Atak ten zakończył sie niepowodzeniem, podaż akcji była zmasowana i musieli odpuścić przy okazji dowiadując sie że rynek nie pozwoli przynajmniej na razie na silne przebicie poziomu 2500, w tym samym czasie tempo zamykania pozycji rośnie, duzi gracze zamykają część z nich

czwartek - o dziwo liczba kontraktów przestaje spadać, duzi gracze wahają sie czy zamykać pozycje czy nie, sesja neutralna

piątek - LOP od samego rana rośnie sugerując że końcówka będzie ciekawa, duzi gracze otwierają dodatkowe pozycje L szykując sie na zmasowane zakupy po godzinie 15ej i dojenie drobnych inwestorów z pieniędzy. Godzina 15.10 indeks wig20 idzie o 60pkt w góre, widać ogromna determinacje do zawyżenia indeksów za wszelką cene i zamknięcia serii marcowej jak najwyżej. W tym samym czasie seria czerwcowa była 20 pkt niżej udowadniając tym samym że była to zwykła podbitka i rynek nie wierzy w te wzrosty a już dobitnym faktem tego jest kurs zakończenia serii marcowej na 2480, kurs serii czerwcowej w tym samym czasie wyniósł 2444. Duzi mistrzowsko wydoili z kasy małych....
rafcio55 / 2010-03-21 11:30 / Tysiącznik na forum
nie wiesz za co więc sie nie wypowiadaj w moim temacie.....
rafcio55 / 2010-03-21 11:52 / Tysiącznik na forum
Każdy ma swój swiat :)

Moje decyzje opieram na własnych analizach i póki jestesmy powyzej 2400 to zostane niedzwiedziem a jak zejdziemy ponizej to będe bardziej byczo nastawiony :) Czy mam racje czas pokaże i mój portfel :)

pozdrawiam

Re: GPW: Wygasające kontrakty zamieszają na giełdzie?

rafcio55 / 2010-03-21 12:29 / Tysiącznik na forum
widze zrobił sie nam tutaj kącik działkowca i czytelników Dojarki Częstochowskiej ale co sie dziwić jak mamy tutaj "inwestorów" którzy nie wiedzą ze strate z inwestycji też trzeba zgłaszać do rzędu skarbowego.... ;)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najwieksze-obroty-w-historii-GPW-2111325.html
rafcio55 / 2010-03-21 12:36 / Tysiącznik na forum

co za bzdura ...


dziekuje za merytoryczne wyjaśnienie

bo nie masz kasy -zapakowałes sie w akcje i nie
mozesz sprzedac bo miałbys strate

normalnie geniusz nam sie tutaj trafił, wiesz o mnie wszystko :))

rafcio uczysz sie dopiero więc zachowaj pokore i szacunek dla
forumowiczow z duzym stazem forumowym i gieldowym

nie dość ze geniusz to jeszcze nauczyciel, dobrze ze z nami tutaj jestes :) kolejny "spec" sie przyda. Nie mów mi co mam robić, na szacunek trzeba sobie zasłużyc, ty na takowy obecnie nie zasługujesz....

lubi cie janlew ;-)

chyba ci sie fora pomyliły koleżanko.... wracaj na naszą-klase

http://www.tase.co.il/TASEEng/homepage.htm

nie no specjalistka nawet wie gdzie sprawdzić notowania z Izraela.... szacunek :)
rafcio55 / 2010-03-21 12:39 / Tysiącznik na forum
widze mam kolejnego fana, musiałem ci niezle pojechać, wybacz :))
rafcio55 / 2010-03-21 12:41 / Tysiącznik na forum
ileż negatywnych emocji :) za stary juz jestem na pyskówki, wole cie zglebić w merytorycznej rozmowie :)

ps. kiedy te 30 zeta na bytomiu? ;)
rafcio55 / 2010-03-21 14:05 / Tysiącznik na forum
Nawet sarkazmu nie potrafisz odczytać, widze trzeba ci wszystko tłumaczyć im prościej tym lepiej bo inaczej nie zrozumiesz....

bez komentarza
tytułem merytorycznych wpisow

widać to jest szczyt twoich możliwości intelektualnych. Polemizować nie potrafisz i odpadasz przy mnie w przedbiegach. Powaznie wracaj na naszą-klase a jak chcesz popisać to włącz sobie gg i zagadaj z koleżanką ze swojego liceum.

Lubie polemizować z inteligentnymi ludzmi a na takich "mądrych inaczej" jak ty to tylko trace niepotrzebnie czas.

Najnowsze wpisy