Forum

Komentarze użytkownika "rafcio55"

Komentarze użytkownika: rafcio55

rafcio55 / 2010-08-11 10:35 / Tysiącznik na forum
no niestety, graj odwrotnie niż ja to grubo zarobisz :)
rafcio55 / 2010-08-11 10:40 / Tysiącznik na forum
też chciałbym siedzieć na gotówce ale niestety wykruszyła się
rafcio55 / 2010-08-11 12:08 / Tysiącznik na forum
ostatnia pozycja: -37pkt (po prowizji)
Zysk od początku gry: -160pkt ( w tym 66 pkt prowizji )

:D

aktualna pozycja S 2465

SL 2485

Re: GPW: Czy 2500 pkt wciąż będzie przyciągać?

rafcio55 / 2010-08-11 13:13 / Tysiącznik na forum
i jak idzie zarabianie? :)
rafcio55 / 2010-08-11 13:16 / Tysiącznik na forum
czuje w kościach że będzie BYCZO i jedziemy na 3000! :)
rafcio55 / 2010-08-11 13:59 / Tysiącznik na forum
ty chyba na tych naszych systemach ładnie zarobisz :)

Re: GPW: Czy 2500 pkt wciąż będzie przyciągać?

rafcio55 / 2010-08-11 15:55 / Tysiącznik na forum
dzisiaj bes.iorek ma swój dzień
na giełdach panuje czerwień
raduje mu sie serducho
bo z szulernią jest krucho
Dj 1000pkt mu się marzy
czy to naprawde się zdarzy??
rafcio55 / 2010-08-11 16:16 / Tysiącznik na forum
L na fixingu
rafcio55 / 2010-08-11 16:21 / Tysiącznik na forum
ostatnia pozycja: -6pkt (po prowizji)
Zysk od początku gry: -166pkt ( w tym 68 pkt prowizji )

aktualna pozycja L 2469
rafcio55 / 2010-08-11 18:19 / Tysiącznik na forum
chłopie ale tylko wirtualnie, ja już dawno zbankrutowałem :)

Re: Komentarze do portfela "Vorg"

rafcio55 / 2010-08-11 19:09 / Tysiącznik na forum
Już prawie minęło 5 miesięcy odkąd zacząłem gre na kontraktach, musze przyznac kawał czasu, wielu bazując pewnie na własnych doświadczeniach z kontraktami nazwało mnie juz bankrutem :) doszedłem do wniosku że lepiej im przytaknąć to dadzą mi spokój.

Było to 5 miesięcy wyrwanych z życia, które przeplatały moje wzloty i upadki, w tym czasie cały czas uczyłem się pokory do rynku i próbowałem z marnymi skutkami, patrząc z perspektywy czasu, trzymać się własnych zasad :)

po jakichś 2 miesiącach doszedłem do wniosku że gra na czuja jest zbyt absorbująca i psychicznie męcząca, zacząłem zastanawiać się nad stworzeniem własnego systemu. Początki były trudne i sam tak do końca nie wiedziałem czego szukam. Po przeczytaniu książki Van Tharpa i kilku dłuższych rozmowach z Vorgiem, stworzyłem sobie wstępny szkic tego czego szukam, po kilku dniach powstał mój pierwszy "system" który okazał się być niewypałem, mimo iz w dłuższym terminie powinien zarabiać powodował spore obsunięcia kapitału i dużą liczbe błędnych sygnałów, powodowało to u mnie dyskomfort który szczerze mówiąc mi nie odpowiadał i zacząłem ponownie szukać czegoś lepszego.

Krok milowy do przodu uczyniłem przy pomocy Amibrokera. Program ten pozwolił mi na testowanie swoich pomysłów na danych historycznych. Dzięki niemu dowiedziałem się wielu cennych rzeczy i sprawdziłem jak moje systemy sie tak naprawde sprawują. Drugim krokiem do przodu był i dalej jest "nasz konkurs", nie ukrywam że pozwolił mi odrobinke podpatrzeć techniki i koncepcje Vorga :) co prawda nie jest to jego najlepszy system ale dał mi dużo do myślenia.

Mogę teraz po dwóch miesiącach śmiało powiedzieć że stworzyłem piękną rzecz! :)

Vorg czasami ciezko było z Ciebie wydobyć informacje ;) ale dziękuje za pomoc.
rafcio55 / 2010-08-11 19:31 / Tysiącznik na forum

No pochwal się, wrzuć jakąś statystykę czy wykres. :)

Na moich ustawieniach amibroker przekłamuje wyniki także wstawianie czegokolwiek nie miałoby sensu, podaje zysk tak jakbym za każdym razem zajmował pozycje na otwarciu a nie po zrobieniu ruchu o ileś tam punktów w wybraną strone dlatego dobrałem takie parametry które dają mi największy przekłamany zysk, pewnie dałoby się to jakoś zmienić ale szkoda mi było czas marnować na to :)
rafcio55 / 2010-08-11 19:33 / Tysiącznik na forum
w sumie wklepałem do niego także system rejczaka także bazując na nim mogę spróbować wyliczyć mniej więcej jaki dałby mi zysk do tej pory :)
rafcio55 / 2010-08-11 19:35 / Tysiącznik na forum
ale to też nie będzie wiarygodne bo rejczak nie używa stop losów.....

Re: Komentarze do portfela "Vorg"

rafcio55 / 2010-08-11 19:49 / Tysiącznik na forum
Co ciekawe gdybyśmy porównali Twój system a mianowicie tylko same sygnały na poziomy wejścia w pozycje to system Rejczaka jest bardziej skuteczny :)

Najnowsze wpisy